Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Laureatki wirtualnego projektu pn. „Hejt! A Ty, co na to?” odebrały nagrody (zdjęcia)


Kasia, Julia, Gabi, Patrycja i Julka oraz Amelia, laureatki wirtualnego projektu edukacyjnego pod hasłem „Hejt! A Ty, co na to?” odebrały nagrody z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie insp. Radosława Dracha. Zgodnie z obietnicą odbyło się też wymarzone spotkanie z policyjnym technikiem kryminalistyki podkom. Danielem Bałdygą, zwiedzanie szczycieńskiej jednostki, przejażdżka policyjnym radiowozem z dzielnicowym sierż. szt. Kamilem Niedzielą oraz wspólne rozmowy z inicjatorką projektu, szczycieńskim profilaktykiem, sierż. Joanną Manelską.W poniedziałek, 13 czerwca punktualnie o godz. 11:00 w siedzibie szczycieńskiej komendy stawiły się laureatki wirtualnego projektu edukacyjnego, zainicjowanego przez szczycieńskiego profilaktyka sierż. Joannę Manelską, pod hasłem „Hejt! A Ty, co na to?”.

 

- Kasia, Julia, Gabi, Patrycja, Julka oraz Amelia to licealistki, które wykazały się ogromnym zaangażowaniem poświęcając swój wolny czas, na to, aby nadesłać do szczycieńskiej komendy prace, które prezentowały ich stosunek do szerzącej się w sieci mowy nienawiści – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Ich wysiłek postanowił docenić Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, insp. Radosław Drach dając im wolną rękę do wyboru nagrody. Warunek był jeden. Nagroda ma być ściśle związaną z policyjną służbą.

 

 


Reklama

Na propozycje ze strony laureatek nie trzeba było długo czekać. Okazało się, że dziewczęta chciałby spotkać się z policyjnym technikiem kryminalistyki, który opowiedziałby o tajnikach swojej pracy. Część z nich marzyła o przejażdżce policyjnym radiowozem, a wszystkie chciały zwiedzić szczycieńską jednostkę Policji, aby zapoznać się z pracą funkcjonariuszy od tzw. „kuchni”. Na te wszystkie propozycje przystał insp. Radosław Drach, szef szczycieńskiej komendy, który osobiście spotkał się z uczennicami.

Reklama

 

- Jestem przede wszystkim mile zaskoczony ilością nadesłanych przez młodzież własnoręcznie wykonanych prac. Tak jak już wcześniej wspomniałem wybór tych najciekawszych nie był łatwy – powiedział komendant. - Ogromnie cieszy mnie fakt, że pomimo natłoku innych obowiązków znalazłyście czas, aby zaangażować się w nasz projekt. To właśnie Wasze zdanie i Wasza opinia o panującej w sieci mowie nienawiści była dla nas najcenniejsza, bo to właśnie Wy, jako młodzi ludzie, macie w ręku ogromne „narzędzie” do jej zwalczania. Hejt był, jest i będzie, ale to czy damy się mu zwieść zależy tylko od nas samych i ludzi, którzy nas otaczają. – dodał insp. Drach. Zaangażowanie jakim się wykazałyście potwierdza fakt, że takie wspólne projekty są potrzebne, a przekazywane treści w 100% trafne.

 

W trakcie spotkania laureatki miały również okazję zaprezentować swoje prace i opowiedzieć, czym się kierowały tworząc je, skąd czerpały inspiracje i co dokładnie chciały przekazać odbiorcom. Na zakończenie Kasia, Julia, Gabi, Patrycja, Julka oraz Amelia odebrały z rąk szefa szczycieńskiej komendy insp. Radosława Dracha, dyplomy oraz drobne upominki.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze