Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

LOVE SZCZYTNO ma już dziesięć lat, 22 sierpnia kolejna impreza


Od niewielkiego, z nielicznym udziałem ludzi spotkania do wielkiego osiedlowego pikniku z wieloma atrakcjami – tak by można skwitować dziesięcioletnią historię imprezy, której inicjatorem była fundacja Misja Służby Rodzinie, ale od lat głównym jej organizatorem jest szczycieńskie stowarzyszenie „Projektownia”. O tej historii i jubileuszowym wydaniu rozmawiamy z Tomaszem Łachaczem, szefem stowarzyszenia.Krótko: czym jest „Love Szczytno”?

 

To piknik rodzinny dla mieszkańców Szczytna i turystów przebywających w tym czasie w naszym mieście. Jego głównym celem jest integracja społeczności lokalnej poprzez aktywne uczestnictwo dzieci, młodzieży, całych rodzin i seniorów w różnych działaniach, tych sportowych, ale także tych związanych z kulturą. Naszym celem jest przede wszystkim „zainspirowanie” uczestników np. do rozwijania własnych zainteresowań czy też do zmiany własnego otoczenia.

 

 

Skąd pomysł?

 

Początkowo to wydarzenie, w znacznie mniejszym wymiarze, organizowała Fundacja Misja Służby Rodzinie. Jest to warszawska fundacja opierająca się na wartościach chrześcijańskich, której Szczytno jest bliskie z różnych względów. Jej członkowie 10 lat temu postanowili coś zrobić dla naszych mieszkańców i zainicjowali Love Szczytno.

 

I z czasem włączyła się w to „Projektownia”

 

Dokładnie. Stało się to w momencie kiedy poznałem Magdę, Irka, Kasię z Fundacji. Szybko znaleźliśmy wspólny język i postanowiliśmy rozpocząć współpracę. I obecnie stowarzyszenie, które założyłem ponad 10 lat temu, jest głównym organizatorem, oczywiście przy nieustannej współpracy Misji Służby Rodzinie.

 

To wy wskazaliście lokalizację?

 

Zaproponowałem zaniedbany i zarośnięty teren na osiedlu Leyka i Nauczycielska, ponieważ chciałem pokazać mieszkańcom i władzom miasta, że jest to skwer, który przy odpowiednim zagospodarowaniu może służyć do odpoczynku i rekreacji. Jednym słowem moim celem było doprowadzenie do zagospodarowania tego terenu poprzez organizację pikniku Love Szczytno. Fundacji pomysł bardzo się spodobał i rozpoczęliśmy organizację pierwszego wspólnego pikniku, podczas którego m.in. wraz z mieszkańcami oczyściliśmy ten teren i pomalowaliśmy istniejące jeszcze wtedy ogrodzenie.


Reklama

 

Ale chyba nie robiliście tego tak całkiem sami?

 

Od początku mieliśmy duże wsparcie ze strony Krzysztofa Krakowskiego, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Odrodzenie, a z czasem dołączali inni. Do organizacji pikniku aktywnie włączył się inny miejski radny – Sławek Staszak, jednocześnie szef szczycieńskiego HDK. Ponadto od kilku lat wspiera nas Fundacja Autrimpus oraz Klub Szachowy Odrodzenie.

 

Jakoś podsumujesz te dziesięcioletnie działania?

 

Dziś mam wielką satysfakcję, ponieważ Love Szczytno jest wydarzeniem, w którym mieszkańcy chętnie uczestniczą, a skwer został uporządkowany i jeszcze w tym roku powinien rozpocząć się pierwszy etap jego zagospodarowania. Wypracowana koncepcja jest imponująca i mam nadzieję, że nic nie stanie nam na przeszkodzie, aby ją w całości zrealizować.

 

Jak mniemam, początkiem realizacji tej koncepcji będzie kolejny piknik „Love Szczytno”. Przypuszczam, że jako jubileuszowy, bo już dziesiąty, będzie wyjątkowy...

 

Atrakcji z pewnością nie zabraknie. W tym roku dla mieszkańców naszego miasta przygotowaliśmy m.in. turniej szachowy w plenerze, podwórkowy turniej piłki nożnej dla dzieci, gry i zabawy z tenisem ziemnym, warsztaty frisbee ulimate, slackline. Atrakcją dla najmłodszych będzie niewątpliwie dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, bańki mydlane oraz inne niespodzianki. Podczas Love Szczytno przeprowadzone zostaną warsztaty pierwszej pomocy w praktyce oraz jak co roku, stworzone zostanie nowe graffiti na osiedlowym murze.

 

To wszystko to już właściwie standardy. A jakieś nowości?

 

Ciekawym punktem programu będzie warsztat nauki języka migowego, który przeprowadzimy po raz pierwszy. Wydarzenie będzie wyjątkowe nie tylko ze względu na jubileusz, ale także sytuację związaną z koronawirusem. To oznacza pewne ograniczenia, którym mimo to próbujemy przeciwdziałać. Jubileusz Love Szczytno chcemy zaakcentować specjalnym pokazem zdjęć przedstawiających historię wydarzenia oraz pokazem tańca. Po nim zapraszamy na seans kina plenerowego, w którym można będzie zobaczyć wyjątkowy i inspirujący film „Dotknij Nieba”. Staramy się więc o to, by nie zabrakło atrakcyjnych elementów. W związku z koronawirusem prosimy tylko uczestników o to, by przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Reklama

 

Pozostaje jedna jeszcze kwestia: kiedy?

 

Zapraszamy w sobotę, 22 sierpnia. Startujemy o godzinie 11. Do 17.30 będzie trwał piknik, zakończony wręczeniem nagród zwycięzcom i uczestnikom zawodów rodzinnych. Po krótkiej przerwie technicznej od 19.00 do 20.00 odbędzie się część jubileuszowa, a więc wspomniana prezentacja o historii Love Szczytno oraz pokaz tańca. Na seans filmowy zapraszamy o 20.00. Miejsce – już niemal powszechnie znane czyli skwer przy ulicach Leyka i Nauczycielskiej. Na pewno każdy łatwo nas tam znajdzie. Jestem przekonany, że tych kilka zdjęć z poprzednich edycji zachęci mieszkańców i turystów do udziału w imprezie. A zapewniam – że warto.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43