Poniedziałek, 28 Wrzesień, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Reklama


Reklama

LOVE SZCZYTNO ma już dziesięć lat, 22 sierpnia kolejna impreza


Od niewielkiego, z nielicznym udziałem ludzi spotkania do wielkiego osiedlowego pikniku z wieloma atrakcjami – tak by można skwitować dziesięcioletnią historię imprezy, której inicjatorem była fundacja Misja Służby Rodzinie, ale od lat głównym jej organizatorem jest szczycieńskie stowarzyszenie „Projektownia”. O tej historii i jubileuszowym wydaniu rozmawiamy z Tomaszem Łachaczem, szefem stowarzyszenia.Krótko: czym jest „Love Szczytno”?

 

To piknik rodzinny dla mieszkańców Szczytna i turystów przebywających w tym czasie w naszym mieście. Jego głównym celem jest integracja społeczności lokalnej poprzez aktywne uczestnictwo dzieci, młodzieży, całych rodzin i seniorów w różnych działaniach, tych sportowych, ale także tych związanych z kulturą. Naszym celem jest przede wszystkim „zainspirowanie” uczestników np. do rozwijania własnych zainteresowań czy też do zmiany własnego otoczenia.

 

 

Skąd pomysł?

 

Początkowo to wydarzenie, w znacznie mniejszym wymiarze, organizowała Fundacja Misja Służby Rodzinie. Jest to warszawska fundacja opierająca się na wartościach chrześcijańskich, której Szczytno jest bliskie z różnych względów. Jej członkowie 10 lat temu postanowili coś zrobić dla naszych mieszkańców i zainicjowali Love Szczytno.

 

I z czasem włączyła się w to „Projektownia”

 

Dokładnie. Stało się to w momencie kiedy poznałem Magdę, Irka, Kasię z Fundacji. Szybko znaleźliśmy wspólny język i postanowiliśmy rozpocząć współpracę. I obecnie stowarzyszenie, które założyłem ponad 10 lat temu, jest głównym organizatorem, oczywiście przy nieustannej współpracy Misji Służby Rodzinie.

 

To wy wskazaliście lokalizację?

 

Zaproponowałem zaniedbany i zarośnięty teren na osiedlu Leyka i Nauczycielska, ponieważ chciałem pokazać mieszkańcom i władzom miasta, że jest to skwer, który przy odpowiednim zagospodarowaniu może służyć do odpoczynku i rekreacji. Jednym słowem moim celem było doprowadzenie do zagospodarowania tego terenu poprzez organizację pikniku Love Szczytno. Fundacji pomysł bardzo się spodobał i rozpoczęliśmy organizację pierwszego wspólnego pikniku, podczas którego m.in. wraz z mieszkańcami oczyściliśmy ten teren i pomalowaliśmy istniejące jeszcze wtedy ogrodzenie.


Reklama

 

Ale chyba nie robiliście tego tak całkiem sami?

 

Od początku mieliśmy duże wsparcie ze strony Krzysztofa Krakowskiego, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Odrodzenie, a z czasem dołączali inni. Do organizacji pikniku aktywnie włączył się inny miejski radny – Sławek Staszak, jednocześnie szef szczycieńskiego HDK. Ponadto od kilku lat wspiera nas Fundacja Autrimpus oraz Klub Szachowy Odrodzenie.

 

Jakoś podsumujesz te dziesięcioletnie działania?

 

Dziś mam wielką satysfakcję, ponieważ Love Szczytno jest wydarzeniem, w którym mieszkańcy chętnie uczestniczą, a skwer został uporządkowany i jeszcze w tym roku powinien rozpocząć się pierwszy etap jego zagospodarowania. Wypracowana koncepcja jest imponująca i mam nadzieję, że nic nie stanie nam na przeszkodzie, aby ją w całości zrealizować.

 

Jak mniemam, początkiem realizacji tej koncepcji będzie kolejny piknik „Love Szczytno”. Przypuszczam, że jako jubileuszowy, bo już dziesiąty, będzie wyjątkowy...

 

Atrakcji z pewnością nie zabraknie. W tym roku dla mieszkańców naszego miasta przygotowaliśmy m.in. turniej szachowy w plenerze, podwórkowy turniej piłki nożnej dla dzieci, gry i zabawy z tenisem ziemnym, warsztaty frisbee ulimate, slackline. Atrakcją dla najmłodszych będzie niewątpliwie dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, bańki mydlane oraz inne niespodzianki. Podczas Love Szczytno przeprowadzone zostaną warsztaty pierwszej pomocy w praktyce oraz jak co roku, stworzone zostanie nowe graffiti na osiedlowym murze.

 

To wszystko to już właściwie standardy. A jakieś nowości?

 

Ciekawym punktem programu będzie warsztat nauki języka migowego, który przeprowadzimy po raz pierwszy. Wydarzenie będzie wyjątkowe nie tylko ze względu na jubileusz, ale także sytuację związaną z koronawirusem. To oznacza pewne ograniczenia, którym mimo to próbujemy przeciwdziałać. Jubileusz Love Szczytno chcemy zaakcentować specjalnym pokazem zdjęć przedstawiających historię wydarzenia oraz pokazem tańca. Po nim zapraszamy na seans kina plenerowego, w którym można będzie zobaczyć wyjątkowy i inspirujący film „Dotknij Nieba”. Staramy się więc o to, by nie zabrakło atrakcyjnych elementów. W związku z koronawirusem prosimy tylko uczestników o to, by przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Reklama

 

Pozostaje jedna jeszcze kwestia: kiedy?

 

Zapraszamy w sobotę, 22 sierpnia. Startujemy o godzinie 11. Do 17.30 będzie trwał piknik, zakończony wręczeniem nagród zwycięzcom i uczestnikom zawodów rodzinnych. Po krótkiej przerwie technicznej od 19.00 do 20.00 odbędzie się część jubileuszowa, a więc wspomniana prezentacja o historii Love Szczytno oraz pokaz tańca. Na seans filmowy zapraszamy o 20.00. Miejsce – już niemal powszechnie znane czyli skwer przy ulicach Leyka i Nauczycielskiej. Na pewno każdy łatwo nas tam znajdzie. Jestem przekonany, że tych kilka zdjęć z poprzednich edycji zachęci mieszkańców i turystów do udziału w imprezie. A zapewniam – że warto.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2020-09-22 13:25:54

Szczytno chce być miastem dobrego życia

  • Środa, 2020-09-09 17:45:14

Love już za nami (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2020-09-07 12:32:28

Gabrysia Bednarek ma już roczek

Reklama


Komentarze