Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Kuszą stomatologa działką i dofinansowaniem do sprzętu


Władze gminy Świętajno usilnie próbują znaleźć stomatologa, chętnego do pracy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W tej chwili w Świętajnie działa wyłącznie prywatna praktyka. Tematem na ostatniej komisji zajęli się nawet gminni radni.- Sprawa jest poważna, bo mimo zapewnień Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie o przydzielonym naszej gminie kontrakcie, nie ma chętnych do jego realizacji – tłumaczyła radnym wójt Alicja Kołakowska. - Podpowiedziano nam, że chętnego stomatologa musimy szukać sami.

 

Gmina rozesłała w tej sprawie ogłoszenia między innymi do Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej oraz do jej odpowiednika w Białymstoku. Samorządowcy stomatologów szukają też na uczelniach medycznych.

 

- Zasugerowano nam, że powinniśmy takich lekarzy zachęcić specjalnymi bonusami – mówi wójt Kołkowska. - Na przykład zastosować jakieś preferencje przy zakupie gruntu pod budowę domu, czy dofinansowanie do wyposażenia gabinetu. Oczywiście, wpisaliśmy do ogłoszeń takie możliwości. Ale, niestety, na razie jest cisza.


Reklama

 

Na terenie gminy Świętajno działają dwa stomatologiczne gabinety prywatne: w Spychowie i Świętajnie.

 

- Ten w Spychowie ma kontrakt z NFZ, ale nie da rady obsłużyć wszystkich chętnych mieszkańców naszej gminy – mówi wójt Kołkowska. - A na prywatne wizyty nie każdego stać.

 

W najgorszej sytuacji są dzieci ze szkół w Świętajnie i Jerutach. Praktycznie pozbawione są opieki dentystycznej. - Jeśli nie uda nam się znaleźć stomatologa, to będziemy musieli skorzystać z wizyt dentobusów, ale nie wiem, czy będzie to wystarczające – mówi wójt Kołkowska. - Stąd mój apel do stomatologów: jeśli któryś byłby zainteresowany pracą w Świętajnie, to proszę o kontakt. Na pewno stworzymy takie warunki, które będą satysfakcjonowały obie strony.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze