Reklama


Reklama

Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK


"Kultura za kurtyną", to cykl koncertów przybliżających twórców lokalnych. Umożliwia poznanie dorobku artystów często niedocenianych i nieznanych szerszej publiczności. W czasie pandemii, "Kultura za kurtyną" przeniosła się w dużej mierze do dźwierzuckiego parku, choć jej pierwszy akcent - widowisko "Rarytas" widzowie obejrzeli w sali. Na dwór zaś wyciągnęła ich Jankiel w spódnicy.Jak wyjaśnia dyrektor GOK Elżbieta Dolińska-Baczewska, organizowane w czasie lockdownu koncerty on-line były trudne dla wykonawców.

 

- Artyści potrzebują widowni, która odbiera ich emocje i dzieli się swoimi - mówi.

 

Kiedy sytuacja umożliwiła reaktywację działalności, dźwierzucki GOK zaprosił do współpracy lokalnych twórców bądź, jak w przypadku ANIMY, otworzył swoje podwoje. Bo to właśnie członkowie Stowarzyszenia Twórców i Orędowników Kultury ANIMA zgłosili się do dźwierzuckiego ośrodka z propozycją zorganizowania widowiska muzycznego "Rarytas".


Reklama

 

Drugim akordem cyklu był zorganizowany 21 sierpnia, w amfiteatrze koncert Anny Brody, znanej olsztyńskiej wokalistki, instrumentalistki i kompozytorki, która sama o sobie mówi: "Jankiel w spódnicy". Głównym bowiem instrumentem, na którym gra, są cymbały wileńskie. Ania specjalizuje się w muzyce Warmii i Mazur. Tu szuka muzycznych inspiracji i opracowuje nowe aranżacje zapomnianych melodii. Kontakt z żywymi instrumentami i białym śpiewem był dla słuchaczy niezwykłym doświadczeniem.

Reklama

 

Przed nami jeszcze jedna odsłona "Kultury za kurtyną" w Dźwierzutach.Już 11 września, o godz. 18. występ pochodzącego z Ukrainy Serhija Petrychenko. Polecamy.

 Komentarze do artykułu

Śmieszek

Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze