Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Kulturalna parapetówka w byłym „Perkozie”


W sobotę w Pasymiu odbyła się Kulturalna Parapetówka. W starym budynku byłego kina „Perkoz”, gdzie miejsce znalazł odnowiony ośrodek kultury wystąpili Piotr Krępeć oraz aktorzy Teatru T-3 z Białegostoku. Wydarzenie podziwiał komplet widzów.Na obiekt takiej klasy z profesjonalną sceną i salą widowiskową mieszkańcy gminy Pasym czekali od lat.

 

 

- Dla nas to miejsce otwiera przede wszystkim ogromną perspektywę dla działalności kulturalnej – mówi z zadowoleniem Danuta Choroszewska–Clausen, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu. - Pomysłów mamy bardzo dużo, ale oczywiście weryfikować będą je możliwości finansowe.

 

 

W sobotę w nowej odsłonie pasymskiego MOK odbyła się Kulturalna Parapetówka. - Odwiedziło nas około 200 mieszkańców – mówi pani Danuta. - Otrzymaliśmy mnóstwo prezentów, które zapewne staną się wystrojem naszej nowej siedziby. Bardzo wszystkim za nie dziękujemy.

 


 

Goście mieli okazję wysłuchać koncertu, wirtuoza gitary, Piotra Krępecia. Po nim na scenie pojawili się niewidomi i niedowidzący aktorzy z Teatru T-3 z Białegostoku. Wystawili świetną komedię czeskiego autora Jana Drdy pt. „Igraszki z diabłem”. - Oba występy dedykowane były społeczeństwu naszego miasta i gminy – mówi pani dyrektor. - Wstęp był oczywiście darmowy.

 

 

Aktorzy z Teatru T-3 przyjechali do Pasymia na zaproszenie Michała Lenczewskiego miejskiego radnego z komisji kultury. - Okazało się, że jest z nim zaprzyjaźniony, a to sprawiło, że ci niezwykli aktorzy wystąpili u nas pro bono – mówi Danuta Choroszewska–Clausen. - Mimo że aktorzy są niedowidzący bądź niewidzący to na scenie nie było widać ich ułomności. Mają świetny warsztat. Przepiękną plastykę ciała i niezwykłą interpretację tekstu. Było to naprawdę coś fenomenalnego.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54