Piątek, 23 Sierpień, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Kule latały przy wieży ratuszowej (zdjęcia)


Michał Haratyk okazał się lepszy od Konrada Bukowieckiego w pierwszym mityngu pchnięcia kulą 4Move Jurand Cup. Impreza odbyła się w Szczytnie i tak naprawdę to właśnie nasze miasto wygrało te zawody.Takiego wydarzenia sportowego nie było jeszcze w Szczytnie. Dzięki Mityngowi 4Move Jurand Cup po raz pierwszy w naszym mieście można było zobaczyć, jak na żywo pcha kulą nasz olimpijczyk, mistrz Europy Konrad Bukowiecki. Wraz z nim do Szczytna przyjechało siedmiu innych najlepszych kulomiotów Europy, z aktualnym mistrzem Starego Kontynentu Michałem Haratykiem. W zawodach wziął też udział junior ze Szczytna Karol Kijewski.

 

Nawet wieża ratuszowa przy najlepszych kulomiotach Europy wydawała się jakaś mała. Na zdjęciu Konrad Bukowiecki.

 

 

Tłumy oglądały kulomiotów

 

Impreza przyciągnęła tłumy. I z tego powodu zadowolony był nasz mistrz, mieszkaniec Szczytna – Konrad Bukowiecki.

 

 

- Spełniło się właśnie takie małe moje marzenie – śmieje się w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Szczytno” Konrad, który w ostatnich tygodniach zdobył dwa ważne złote medale, najpierw na uniwersjadzie w Neapolu, a następnie na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Szwecji. - Bardzo zależało mi, aby takie zawody odbyły się w moim rodzinnym mieście. Nie spodziewałem się tak fajnej atmosfery i tylu kibiców. Bardzo fajnie się tu startowało.

 

Najmłodszy uczestnik rywalizacji, mieszkaniec Szczytna Karol Kijewski.

 

Rywalizują, ale się przyjaźnią

 

W podobnym tonie wypowiadał się Michał Haratyk, aktualny mistrz Europy.

 

Michał Haratyk, aktualny Mistrz Europy.

 

- Takie małe miasteczka mają swoją magię – mówi. - Bardzo lubię uczestniczyć w takich zawodach. Dziś byłem lepszy ja, ale wiem, że kibice trzymali kciuki za Konrada. Prywatnie przyjaźnimy się, ale podczas zawodów uczciwie rywalizujemy. Szczytno to fajne miasteczko. Widać, że ludzie żyją tu sportem, bo rozpoznawali mnie na ulicy, rozdałem też kilka autografów.


 

Oprócz Bukowieckiego i Haratyka w zawodach wzięli udział też: Jakub Szyszkowski, Rafał Kownatke, Andrzej Naszko, Sebastian Łukszo i Andrzej Gudro.

 

Sebastian Łukszo.

 

Konkurs miał wprawdzie towarzyski charakter, ale zawodnicy potraktowali rywalizacje bardzo serio, o czym świadczą światowe wyniki. Zwyciężył Michał Haratyk – 21.38 m, drugi był Konrad Bukowiecki – 20.95 m, a trzeci Jakub Szyszkowski – 19.50 m.

 

Andrzej Naszko.

 

Gwardziści gonią czołówkę

 

Miłą niespodziankę sprawił zawodnik miejscowej Gwardii Andrzej Naszko, który ustanowił rekord życiowy – 19.33 m. Sebastian Łukszo (Gwardia) osiągnął 18.64, a najmłodszy w stawce Karol Kijewski (Gwardia) - 14.14 i jest to najlepszy wynik w kraju w jego roczniku.

 

Plac pod zawody przygotowywano pod czujnym okiem trenera Ireneusza Bukowieckiego.

 

- Cieszę się, że kibice ze Szczytna mieli w końcu okazję zobaczyć gwiazdy polskiej lekkoatletyki na żywo – mówi Ireneusz Bukowiecki, trener i mieszkaniec Szczytna. - Dzięki dobrej współpracy z panem burmistrzem Mańkowskim mam nadzieję, że ten mityng zagości w naszym mieście na stałe. Ale muszę dodać, że takie rzeczy, niestety, kosztują. Bez pieniędzy i wsparcia sponsorów nie da się tego zorganizować. Zawody były certyfikowane przez Polski Związek Lekkoatletyki, a wyniki uznawane na świecie. Sędziowie, obsługa, ci ludzie nie mogę pracować przecież za darmo.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Ścianka pin art już działa
  Ty Jarek masz moj glos za tą ściankę gdyz to ponoć pomysł Leski ale ty go żeś wykozystał.
  Autor: Rafal
  2019-08-22 20:33:22
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  A od kogo pan to wie ;)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-22 11:55:08
 • Zespół, który może jeszcze zaskoczyć
  A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.
  Autor: Xyz 1995
  2019-08-22 10:53:52
 • „Deżawi” - felieton Romana Żokowskiego
  I co Pan teraz powie panie Żokowski? Pasym 3 mecze 3 zwycięstwa I to bardzo wysokie! Bilans 12 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Kadra meczowa bardzo spora i Pan mówił o braku ludzi? Poprzedni sezon do zapomnienia a idzie nowe rozdanie. A Sks Szczytno 2 mecze przegrane u siebie 0-1 porażka z Wilczkiem i wilkowo i 0-8 z Orletami Reszel i w tamta niedziele nie pojechali na wyjazdowy mecz z Roznowem. Sytuacja kadrową fatalna że mogą raczej sezonu nie dograć.
  Autor: Xyz1995
  2019-08-22 09:44:32
 • Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach (zdjęcia)
  Tragedia wiadomo ale tej kobiety mi nie szkoda.Wiem, że pojawi się mnóstwo hejtu ale teraz wierzę, że jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
  Autor: Nika
  2019-08-21 19:13:46
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Jak porządna galeria to i pewnie porządne toalety będą . Bo w naszym pięknym rzekomo turystycznym mieście nie ma nawet 1 kibelka . na mieście :D
  Autor: Lusi205i
  2019-08-20 16:07:49
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  8 godzin zablokowana droga była
  Autor: 007
  2019-08-18 18:30:21
 • Waldemar Kiernozek Project NEWI
  Artykuł pięknie napisany tylko mija się mocno z prawda ;) Pan Waldek fałszuje jak by przechodził mutacje głosu pozdrawiamy Zespół jarzębina (bo grać to trza umić )
  Autor: Andrew
  2019-08-18 14:32:38
 • Wieża ciśnień – Roman Żokowski
  Czy ta budowla koło wieży zostanie dokończona?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:32:37
 • Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego
  Czy wieża ciśnień zostanie odrestaurowana?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:26:14