Reklama


Reklama

Kubuś nie żyje, prokuratura chce aresztu dla sprawcy


Tragiczna informacja dotarła do nas ze szpitala w Olsztynie. Nie żyje jeden z chłopców bliźniaków, którzy ucierpieli w wypadku na Władysława IV w Szczytnie. Chłopiec zmarł w weekend. Przypomnijmy w dzieci i ich babcię wjechał ford mustang, kierowany przez 29-latka ze Szczytna. Kierowca otrzymał policyjny dozór. Prokuratura złożyła już zażalenie na postanowienie sądu. Domaga się dla niego aresztu tymczasowego.Przypomnijmy. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 25 kwietnia na ulicy Władysława IV w Szczytnie. 29-letni kierowca, jadąc fordem mustangiem, potrącił kobietę z dwójką dzieci. W wypadku ucierpiały 1,5-roczne bliźniaki Bartosz i Jakub. Ich stan lekarze określali, jako ciężki. W poniedziałek do naszej redakcji dotarła informacja, że jeden z chłopców nie żyje. Zmarł w poniedziałek rano.


Reklama

 

Reklama

 

 

- Nie mamy jeszcze tej informacji, ale w przypadku śmierci sama kwalifikacja i zagrożenie czynu nie ulegnie zmianie – usłyszeliśmy od prokuratora Krzysztofa Stodolnego, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. - Nadal kierowca będzie odpowiadał z artykułu 177 paragraf 2 Kodeksu Karnego, co jest zagrożone do 8 lat pozbawienia wolności. Zmieni się za to na pewno sam opis zarzutu. Dojdzie tam informacja o wypadku, ze skutkiem śmiertelnym.

 

 

Wobec 29-letniego kierowcy sąd zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz kierowania pojazdami mechanicznymi. Na postanowienie sądu zażalenie złożyła Prokuratura Rejonowa w Szczytnie. - Myślę że dziś zażalenie trafi do Sądu Okręgowego w Olsztynie. - Sąd nie ma terminu, aby nim się zająć, ale z reguły jest to rozpatrywane niezwłocznie.

Prokuratora domaga się dla kierowcy aresztu tymczasowego.

 Komentarze do artykułu

Marysia Szczepaniak

Smutne

Ania23374

Serce pęka na pół, sama jestem mamą malutkich dzieci i nie wyobrażam sobie co muszą czuć rodzice po takiej tragedia. Sprawca do końca życia będzie mieć piętno krzywdy jaką zrobił. To najgorsza kara.

Rafał

Tragedia która się wydarzyła nie dotknęła nas (osób postronnych) mieszkańców bezpośrednio ale sama myśl o tym ściska za gardło a łzy cisną się do oczu. Dla sprawcy kary współmiernej do tego co zrobił - nie ma. Wraz z małżonką jesteśmy modlitwą z drugim synkiem i jego rodzicami a żeby ta modlitwa miała większą siłę to zostanie dwukrotnie odprawiona Msza św. w Olsztynie przez jednego z naszych księży w intencji zmarłego Jakuba, walczącego o życie Bartosza oraz rodziców aby Pan Bóg nie odbierał a dał nadzieję....

Czarna

Śpij Spokojnie Aniołku ????????????wierzyłam że się uda :( Rodzinę wyrazy współczucia

Rafał

Aż trudno uwierzyć że takie małe, niewinne dzieciaczki, pociechy rodziców mogą tak ucierpieć, uważam że takie wydarzenia powinny być często nagłaśniane jak również nagłaśniane kary jakie sprawcy otrzymują za takie czyny, po to aby ludzie nie zapominali o tym że w jednej chwili mogą zmienić czyjeś i swoje życie w koszmar

Aniolek

Aż serce boli!Każdego to mogło spotkać!

Ja

Ludzie jakie znicze? Opanujcie się !!!!! Tragedia w domu a znicze chcecie stawiać ?

Współczuję rodzicom wiem co to znaczy strata dziecka ogromny ból śpij aniołku

gość

Módlmy się za zdrowie i życie drugiego dziecka i rodziny oraz o rozsądek otoczenia. Kochani nie piszemy feików, lepiej wesprzeć i otoczyć opieką i dobrymi myślami rodzinę. Sprawca z całą pewnością przeżywa dramat. I na tym zakończę.

dr

Grozi mu 8 lat, dostanie z 5-kę, po 1,5 roku napisze wniosek o przedterminowe zwolnienie ze względu na dobre zachowanie. Dzieciak nie żyje, nie wiadomo co z drugim a sprawca na wolności. Niech żyje państwo prawa.

MMLP

[*] śpij Aniołku, czuwaj nad swoim braciszkiem i rodzicami. Panie Boże nie zabieraj drugiego dzieciątka. Sama jestem mamą bliźniąt w podobnym wieku i przytulam do serca.

Kamil

Może zamiast pisać posty może trzeba by było postawić znicze pot płotem gdzie to sie wydarzyło.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze