Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Kto zastąpi sołtys Sylwię?


Do końca września mieszkańcy Faryn mają wybrać swojego nowego sołtysa. Przypomnijmy, że z tej funkcji zrezygnowała Sylwia Kowalczyk. Na wtorkowej sesji radni podjęli uchwałę o zorganizowaniu zebrania wiejskiego.



- Co prawda termin formalnie ustaliliśmy do końca listopada, ale będziemy starali się przeprowadzić wybory do końca września, bo to bezkrólewie nie jest dobre dla mieszkańców – mówi Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi.

Sylwia Kowalczyk to już kolejny sołtys z gminy Rozogi, który rezygnuje z tej funkcji. Dlaczego? - Powodów jest sporo, ale w przypadku Rozóg i Faryn ten główny to zmiana miejsca zamieszkania przez byłych już sołtysów – mówi wójt Kudrzycki. - Z reguły osoby, które rezygnują z sołtysowania podają względy osobiste.


Reklama

 

Reklama

Byli sołtysi niechętnie, ale mówią, że powodami ich rezygnacji są też konflikty w sołectwa, a czasami wymagania mieszkańców, którzy czegoś chcą, ale niekoniecznie pomagają.

 

- Jest coraz więcej postaw roszczeniowych – mówi nam jeden z sołtysów z gminy Dźwierzuty, gdzie też ostatnio doszło do kilku roszad. - Jest to coraz trudniejsza funkcja, a na dodatek kompletnie społeczna. Diety, które są nam przyznawane z żaden sposób nie rekompensują czasu i kosztów tej pracy.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

  • Gminna szkoła w granicach miasta
    Jestem za, popieram w 100%!

    Weronika


    2021-09-19 19:09:52
  • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
    Sam zadajesz pytania , sam sobie odpowiadasz.

    Brawo XXX !!!


    2021-09-19 15:36:14
  • Będzie swoja woda
    Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

    Robert Częścik


    2021-09-19 13:26:06
  • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
    Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

    XXX


    2021-09-19 11:39:24
  • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
    Żenada żłobek w szkole

    Andrzej


    2021-09-19 08:01:04
  • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
    13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

    Potężny LegwanZORD


    2021-09-18 23:07:50
  • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
    W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

    Ms


    2021-09-18 07:55:41
  • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
    celebryci na pierwszym planie...

    gość


    2021-09-18 06:21:39
  • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
    Za 100 lat ????????????

    Follower


    2021-09-17 19:38:00
  • Pięć medali Juranda Szczytno
    Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

    massakra


    2021-09-17 15:28:24