Reklama


Reklama

Krzysztof Pietrzak najsilniejszym gromiakiem


Krzysztof Pietrzak został najsilniejszym gromiakiem. Tytuł wywalczył podczas sobotniego festynu, który zorganizował sołtys Gromu Karol Śledziewski. Ale nie była to jedyna atrakcja tego wydarzenia.W rywalizacji o ten tytuł brało udział siedem osób. - Musieli rywalizować w trzech, wymyślonych przeze mnie konkurencjach – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Karol Śledziewski, sołtys Gromu.


Reklama

 

- Były to rzut drewnianym kołkiem, przerzucaniem opon od traktora na dystansie 25 m na czas oraz 50-metrowy bieg z kołkiem na czas. W każdej konkurencji wygrał kto inny – dodaje z uśmiechem pan Karol.

 

Opony najlepiej przerzucał Piotr Dębek. Rzut drewnianym kołkiem wygrał Marcin Niski, a bieg Karol Niski. Czasy były tak równe, że sołtys zdecydowała się na przeprowadzenie dogrywki. Wzięli w niej udział Krzysztof Pietrzak, Piotr Dębek, Karol Niski i Marcin Niski.

Reklama

 

- Polegała na przebiegnięciu boiska – mówi Karol Śledziewski. - Na jego końcu trzeba było wypić piwko i wrócić. Dogrywkę wygrał Krzysztof Pietrzak i to on zdobył tytuł Najsilniejszego Gromiaka 2019 roku. Drugie miejsce zajął Marcin Niski, a trzecie Piotr Dębek.

 

Oprócz tych nietypowych zawodów sportowych w Gromie nie brakowało innych atrakcji. Były dmuchańce, animatorzy, pokazy strażackie i wieczorna zabawa. W wydarzeniu licznie wzięli udział mieszkańcy Gromu, ale też goście.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze