Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Krzysztof Klenczon na murze szkoły muzycznej


Na budynku szkoły muzycznej powstanie mural – wizerunek Krzysztofa Klenczona. W poniedziałek, 14 czerwca zawarte zostało porozumienie, które parafowali dyrektor szkoły Anna Dramowicz oraz burmistrz Krzysztof Mańkowski.Mural z wizerunkiem Krzysztofa Klenczona na budynku szkoły muzycznej to element obchodów Roku Klenczonowskiego w naszym mieście. Ma pojawić się do końca wakacji. - Chcemy uroczyście go odsłonić 28 sierpnia, podczas koncertu pamięci Krzysztofa Klenczona – mówi Katarzyna Furczak, naczelnik wydziału promocji i rozwoju gospodarczego w miejskim ratuszu. - Tego dnia w Szczytnie zagrają między innymi Ania Rusowicz i zespół Czerwone Gitary. Już dziś gorąco zapraszam na to wydarzenie.


Reklama

- Malowidło ma powstać na ścianie od strony jeziora, będzie do idealne miejsce do, na przykład, pamiątkowych fotografii, ale też promocji szkoły i miasta – mówi Anna Dramowicz, dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Szczytnie. - Bardzo spodobała mi się ta inicjatywa, dlatego nasza placówka się w nią włączyła.

Miasto i szkoła ogłosiły już konkurs na zaprojektowanie muralu oraz jego wykonanie. W komisji konkursowej zasiądą między innymi dyrektor szkoły muzycznej Anna Dramowicz, burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, Hanna Klenczon, siostra Krzysztofa Klenczona i być może jego żona Bibi.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze