Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Krzysztof Klenczon na murach ratusza


Ogromny wizerunek Krzysztofa Klenczona pojawił się w środę wieczorem na elewacji miejskiego ratusza. Tym laserowym pokazem Szczytno zainaugurowało Rok Klenczonowski. 7 kwietnia to 40 rocznica śmierci tego wybitnego artysty, lidera „Czerwonych Gitar”, mieszkańca Szczytna, który tu się wychował, tu zdał maturę i wyruszył w świat z gitarą podbijając swoją muzyką serca fanów w Polsce i na świecie.- Inauguracja Roku Krzysztofa Klenczona w Szczytnie odbyły się z ograniczeniami jakie wymusza na nas epidemia – wyjaśnia Katarzyna Furczak, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego. - Ale ze wszystkich wydarzeń odbywać będą się relacje online, dlatego zachęcam do odwiedzin strony Urzędu Miejskiego oraz naszego profilu na facebook.

 

Organizatorzy Roku Klenczonowskiego przygotowali 40 wydarzeń z tej okazji. Rok zainaugurowano przy pomniku Krzysztofa Klenczona przy Miejskim Domu Kultury. Jednym z elementów była akcja pod nazwą "Minuta dla Krzysztofa Klenczona". W hołdzie artyście na ulicach i w domach mieszkańców Szczytna zabrzmiał utwór "Biały Krzyż".


Reklama

Następnie burmistrz Krzysztof Mańkowski wraz z członkami Komitetu Organizacyjnego Obchodów Roku Krzysztofa Klenczona złożyli kwiaty na grobie artysty na Cmentarzu Komunalnym w Szczytnie.

 

Kolejnym wydarzeniem dnia inauguracji Roku Krzysztofa Klenczona w Szczytnie był koncert on-line zespołu Na przekór pt. "Pamiętamy".

Reklama

 

Ten dzień zakończył specjalny pokaz laserowy, który ze względu na sytuację pandemiczną można było obejrzeć w wersji on-line.Komentarze do artykułu

Lech Jan Jamka-były Szczytnianin

...nie pamięta już kto pod nim śpi\" - ja pamiętam

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze