Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Kryminalni zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzieże elektronarzędzi


Zarzut przywłaszczenia toporków, nożyc do żywopłotu, dalmierza laserowego oraz dwóch sztuk wkrętarek usłyszał 24-letni mieszkaniec Szczytna. Do kradzieży dochodziło w okresie od 21 czerwca do 28 lipca br. na terenie jednego z marketów budowlanych położonych na terenie miasta.Mężczyzna wykorzystując nieuwagę pracowników sklepu wynosił z niego upatrzone elektronarzędzia. W toku prowadzonych czynności operacyjnych szczycieńscy kryminalni ustalili, że 24-latek ukradł więcej narzędzi niż pokrzywdzeni wskazali w zawiadomieniu. Mundurowi ustalili dane sprawcy kradzieży i dokonali jego zatrzymania. Odzyskali też część skradzionych przedmiotów. Teraz 24-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W minioną środę (28.07.2r.) do szczycieńskiej komendy zgłosił się przedstawiciel jednego z marketów budowlanych położonych na terenie miasta.

 


Reklama

- Pracownik oświadczył, że nieznany mu sprawca dokonał kradzieży elektronarzędzi -mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Szacowana wartość strat miała sięgać niespełna 500 złotych. Wtedy sprawca odpowiadałby za popełnienie wykroczenie, dotyczące kradzieży sklepowej. Sprawa jednak znacznie się skomplikowała, gdy kryminalni dotarli do nieuczciwego klienta. Okazało się, że 24-latek w okresie od 21 czerwca do 28 lipca br. systematycznie wchodził na teren sklepu skąd zabierał celem przywłaszczenia wypatrzone wcześniej przedmioty.

 

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych ustalili, że dokonał on większej liczby kradzieży niż pracownicy myśleli. Jego „łupem” padły m. in. toporki, nożyce do żywopłotu dalmierz laserowy o raz wkrętarki o łącznej wartości ponad 1400 zł.

Reklama

 

24-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany. Teraz nieuczciwy klient za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży reguluje Kodeks Karny. Zgodnie z definicją art. 278 k.k. –, kto w celu przywłaszczenia zabiera cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama