Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Kryminalni zabezpieczyli 72 kg melasy do shishy bez akcyzy oraz amfetaminę i marihuanę


Szczycieńscy kryminalni zabezpieczyli 72 kg wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Straty poniesione przez Skarb Państwa z tytułu nieopłaconego podatku oszacowano na ponad 62 tys. złotych. 25-latek ze Szczytna, który „wpadł” w ręce mundurowych, usłyszał również zarzut posiadania amfetaminy i marihuany. Teraz o dalszym losem 25-latka zadecyduje sąd. Za popełnienie przestępstwa skarbowe grozi mu wysoka grzywna, a za posiadania narkotyków dodatkowo kara do 3 lat pozbawienia wolności.W miniony wtorek (13.07.21r.) w godzinach popołudniowych na ulicy M. Skłodowskiej – Curie w Szczytnie, kryminalni zauważyli mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. Mundurowi podjęli czynności legitymowania wobec 25-letniego mieszkańca Szczytna.

 

- Z ich ustaleń wynikało, że może on posiadać znaczne ilość narkotyków. 25-latek w trakcie prowadzonej przez funkcjonariuszy interwencji zachowywał się bardzo nerwowo, co dało sygnał mundurowym, że ich przypuszczenia się potwierdzą - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 


Reklama

Kryminalni udali się wspólnie z 25-latkiem do miejsca jego zamieszkania. W trakcie przeszukania w zajmowanym przez niego pomieszczeniu zabezpieczyli 13 woreczków amfetaminy i worek z zawartością marihuany. 25-latek nie przypuszczał jednak, że mundurowi mają na niego jeszcze jednego „haka”. Polecili mu wskazać należący do niego garaż, który znajdował się przy ulicy Ogrodowej w Szczytnie.

 

- Tam funkcjonariusze zabezpieczyli 72 kg melasy do shishy bez akcyzy - mówi sierżant Cyganiuk. -  Wyroby te spakowane były w oryginalne pudełka po herbacie. Melasa do palenia fajek wodnych, zgodnie z ustawą o podatku akcyzowym podlega opodatkowaniu jako wyrób nowatorski. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości tytoniu skutkowałoby uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 62 tys. złotych.

Reklama

 

25-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut dotyczący popełnienia przestępstwa skarbowego, w tym uchylania się od opłacenia podatku i paserki akcyzowej oraz zarzut posiadania narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Teraz o dalszym losem 25-latka zadecyduje już sąd. Za popełnienie przestępstwa skarbowe grozi mu wysoka grzywna, a za posiadania narkotyków dodatkowo kara do 3 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze