Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Kryminalni zabezpieczyli 72 kg melasy do shishy bez akcyzy oraz amfetaminę i marihuanę


Szczycieńscy kryminalni zabezpieczyli 72 kg wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Straty poniesione przez Skarb Państwa z tytułu nieopłaconego podatku oszacowano na ponad 62 tys. złotych. 25-latek ze Szczytna, który „wpadł” w ręce mundurowych, usłyszał również zarzut posiadania amfetaminy i marihuany. Teraz o dalszym losem 25-latka zadecyduje sąd. Za popełnienie przestępstwa skarbowe grozi mu wysoka grzywna, a za posiadania narkotyków dodatkowo kara do 3 lat pozbawienia wolności.W miniony wtorek (13.07.21r.) w godzinach popołudniowych na ulicy M. Skłodowskiej – Curie w Szczytnie, kryminalni zauważyli mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. Mundurowi podjęli czynności legitymowania wobec 25-letniego mieszkańca Szczytna.

 

- Z ich ustaleń wynikało, że może on posiadać znaczne ilość narkotyków. 25-latek w trakcie prowadzonej przez funkcjonariuszy interwencji zachowywał się bardzo nerwowo, co dało sygnał mundurowym, że ich przypuszczenia się potwierdzą - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 


Reklama

Kryminalni udali się wspólnie z 25-latkiem do miejsca jego zamieszkania. W trakcie przeszukania w zajmowanym przez niego pomieszczeniu zabezpieczyli 13 woreczków amfetaminy i worek z zawartością marihuany. 25-latek nie przypuszczał jednak, że mundurowi mają na niego jeszcze jednego „haka”. Polecili mu wskazać należący do niego garaż, który znajdował się przy ulicy Ogrodowej w Szczytnie.

 

- Tam funkcjonariusze zabezpieczyli 72 kg melasy do shishy bez akcyzy - mówi sierżant Cyganiuk. -  Wyroby te spakowane były w oryginalne pudełka po herbacie. Melasa do palenia fajek wodnych, zgodnie z ustawą o podatku akcyzowym podlega opodatkowaniu jako wyrób nowatorski. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości tytoniu skutkowałoby uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 62 tys. złotych.

Reklama

 

25-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut dotyczący popełnienia przestępstwa skarbowego, w tym uchylania się od opłacenia podatku i paserki akcyzowej oraz zarzut posiadania narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Teraz o dalszym losem 25-latka zadecyduje już sąd. Za popełnienie przestępstwa skarbowe grozi mu wysoka grzywna, a za posiadania narkotyków dodatkowo kara do 3 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama