Reklama


Reklama

Kroją autobusowe kursy


Od 1 lutego pogorszyła się nieco komunikacja osiedla Kamionek ze Szczytnem. Zlikwidowane zostały trzy kursy autobusowe w dni powszednie, a w soboty – połączenia nie ma już w ogóle. Rocznie gmina Szczytno do linii podmiejskich dokłada około 400 tys. zł.- To znacznie utrudnia życie mieszkańców – twierdzi oburzony Józef Ciechanowicz, były gminny radny. - A do tego chodnik, od Kamionka do ul. Podgórnej, jak tylko trochę popada, to już nie jest chodnik lecz „błotnik”.

 

Wójt Sławomir Wojciechowski nie widzi komunikacyjnego ograniczenia w takich ciemnych barwach.

 

- Kursów do Kamionka jest w ciągu dnia kilkanaście, chyba 15 jeśli pamiętam. To wystarczająca liczba, żeby każdy mógł sobie dostosować czas podróży – informuje. - Rozmawiałem z sołtysem i z radnym z Kamionka i obaj podkreślają, że likwidacja tylko trzech kursów dziennie w niczym nie szkodzi.


Reklama

 

Szczycieński Zakład Komunikacji Miejskiej, w drodze dwustronnych międzysamorządowych porozumień, obsługuje kilka gminnych miejscowości. Autobusy jeżdżą nie tylko do Kamionka, ale też do Leśnego Dworu, Rudki czy Prusowego Borku z tym, że do tych miejscowości autobus jeździ znacznie rzadziej niż do Kamionka. Do redakcji od czasu do czasu docierają sygnały, że takim połączeniem byliby zainteresowani też mieszkańcy np. Leman, Roman czy obu Lipowych Gór.

 

- Ten transport autobusowy na podmiejskich liniach kosztuje rocznie budżet gminy 400 tysięcy złotych – mówi wójt. - Oczywiście ten koszt się nieco zmniejsza, jeśli z autobusów korzysta duża liczba osób. Ale jeśli parę razy jechałem za autobusem z Kamionka, a w środku tego autobusu siedziała jedna osoba, to jaki jest sens płacić za wożone powietrze? Oczywiście, że moglibyśmy ten transport rozbudować, płacić półtora czy dwa miliony złotych, ale czy to o to chodzi? W tym roku będziemy w Kamionku budować świetlicę wiejską, wspólnie ze starostwem powiatowym modernizować drogę przez Szczycionek do drogi krajowej. Jestem przekonany, że mieszkańcy Kamionka z tych działań będą znacznie bardziej zadowoleni niż niezadowoleni z niewielkiego ograniczenia liczby autobusowych kursów.

ReklamaKomentarze do artykułu

Ekolog

Jasne nikt na to nie spojrzy w ten sposób aby promować komunikację miejską , która na całym świecie jest wyznacznikiem ekologicznych miast z których takie Szczytno lub Kamionek powinni brać przykład. Jak widzę jak wielu ludzi stale non stop korzysta z samochodów, praktycznie niewiele poruszając się pieszo to nie dziw mnie , że planeta spada na łeb na szyję w przepaść....Pomyślcie w jakich warunkach będą żyli wasze dzieci i wnuki....nie chcielibyście wiedzieć

Mieszkaniec Kamionka

A kiedy gmina pomyśli o utworzeniu żłobka dla dzieci, które aktualnie nie mają gdzie się podziac? Od nowego roku podwyżki z każdej strony: podatki, śmieci itp. To jak rodzice mają na to zarobić jeśli gmina nie zapewnia żadnego wsparcia w opiece nad dziećmi ??

Mieszkanka gminy Rozogi

Dlaczego w waszych wiadomościach nie można podzielić się komentarzami,nie ma wymiany między komunikującymi się,czy podpalacz w Dabrowach już wykryty.Dobrze byłoby ,gdyby dzielnicowi pojawił się u mieszkańców i to nie tylko raz

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szynobus zderzył się samochodem dostawczym (foto)
  kurierka i wszystko jasne

  były kurier


  2020-12-04 16:22:48
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Do NIKT. No to zanalizujmy pokrotce 16 lat minionej wladzy. Na przyklad jeziora. 1. Uzyskanie przez miasto wladztwa nad nimi, o co sie poprzednicy nieudolnie i malo wytrwale starali, bardziej pozorujac dzialania niz je istotnie realizujac. 2. Wladztwo otworzylo droge do tego, by miasto moglo cokolwiek w nich i przy nich robic, a jeziora, glownie duze, mogly czemus pozytecznemu sluzyc. 3. Oczyszczenie wody: wymagalo najpierw przebudowy kolektorow tak, by kanaly burzowe nie wlewaly wszelkiego g. do jezior. Wczesniej, w efekcie roznych \"awarii\" tymi odplywami burzowymi szly do jezior poprodukcyjne scieki, m,.in. z browaru czy mleczarni. 4. Po likwidacji zrodel syfu zrzucanego do jezior przyszedl czas na oczyszczenie wody we wspolpracy z UWM - trwalo trzy lata. 5. Kiedy woda juz nadawala sie do uzytku - powstala plaza miejska i milo bylo (i jest) widziec gromady uszczesliwionych dzieciakow taplajacych sie w tej wodzie, czego Szczytno bylo pozbawione przez kilkadziesiat wczesniejszych lat. 6. Uporzadkowanie terenow nadjeziornych lacznie z budowa sciezki wokol wiekszego z akwenow (przy wspolpacy z gmina, jako ze spora czesc tej sciezki przez teren gminy prowadzi). Warto byloby spytac tych, ktorzy nieustannie i licznie z tej sciezki korzystaja, czy w ogole pamietaja, ze to dzielo Gorskiej od poczatku do konca. To tylko jeden z kierunkow dzialan, ktore poprzednia wladza konsekwentnie realizowala: byla wizja, byl cel i wytyczona droga do jego osiagniecia. ULICE. Czy osoby mieszkajace przy ul. Lwowskiej pamietaja co im powiedzial burmistrz Zuchowski, gdy zadali budowy tej ulicy? \"To nie nasze, to powiatowe. Nie mozemy, nie da sie\". A za Gorskiej \"sie dalo\": I Lwowska, i Moniuszki, Przemyslowa, itp., dzieki czemu w wielu przypadkach nie trzeba sie przebijac przez zatloczone centrum. TERMOMODERNIZACJE. Ktos pamieta jak wygladal i jaki ziab panowal w budynku MDK-u? Ze takiego remontu doczekaly tez m.in. budynek MOPS-u czy przedszkola przy Polnej? Jesli wiec dzis Mankowski szczyci sie dzialaniami w SP6 czy przedszkolu przy ul. Konopnickiej, to raczej nie powinien mowic ze nadrabia \"wieloletnie zaleglosci\", bo te akurat inwestycje byly juz przygotowane przez Gorska, jak zreszta znakomita wiekszosc innych, ktore sa obecnie realizowane - np. ruiny zamku. I w tym tempie mozna by dlugo... A ze ludzka pamiec jest dobra, lecz krotka... coz.

  pirania


  2020-12-04 14:48:03
 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  No i jeździj człowieku całe życie uczciwie, na trzeźwo, zgodnie z przepisami i ostrożnie - a raz takiego na drodze spotkasz i cię taki zabije.

  Kowal


  2020-12-03 19:15:54
 • Mega Paka dla Ratowników Medycznych
  To może by tak zamieścić przynajmniej loga - jeśli nie zdjęcia - Darczyńców. A nie tylko tego pana radnego, bo to nie jego pieniądze. Niestety to dość tania ustawka na plecach Ratowników i Darczyńców.

  Śmieszek


  2020-12-03 17:34:26
 • Nie żyje Witold Mocarski, pogrzeb w poniedziałek
  Spoczywają w pokoju promotorze.

  Andrzej


  2020-12-03 17:24:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Panie X-Men. Spośród 5. kandydatów startujących w wyborach na burmistrza w 2018 r. tylko 1. ujawnił swą \"polityczność\" - to był kandydat z PiS. \"Apolityczność\" wykazały komitety \"Z Górską dla Szczytna\", \"Wszystko dla Szczytna\", \"Aktywne Szczytno\". Wszystkie - także \"Razem dla mieszkańców\" - zostały zainfekowane działaczami powiązanymi bezpośrednio, lub pośrednio z konkretną partią polityczną (wiadomo, jaką). Wobec tego - obojętnie kto by zwyciężył: Gontarzewski, Wilczek, Lenard, czy Górska - każda z tych osób była tak czy owak afiliowana \"politycznie\" pod przykrywką apolitycznego komitetu wyborczego. W związku z tym wyrzucanie Burmistrzowi - jakikolwiek by nie był \"polityczności\" jest bzdurą. To tylko ujadanie z powodu braku dostępu do konfitur.

  Krajan


  2020-12-03 14:02:21
 • Bezdomni, kto i jak im pomoże?
  Chyba tylko matka Natura.

  Dziadek Mróz.


  2020-12-03 12:27:11
 • Premier: zamówiliśmy 45 mln dawek szczepionki; będą darmowe i dobrowolne; są widoki, by szczepienia rozpoczęły się od lutego
  Zobaczymy zainteresowanie tą szczepionką w Wielkiej Brytanii , tam już za tydzień będzie dostępna.

  Czy spadnie liczba zachorowań?.


  2020-12-03 12:21:55
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Panie Krajanie, co do apolityczność. Pani Górska startowała jawnie z ramienia PSL, a pan Mańkowski z komitetu \" Razem dla mieszkańców\" i udaje apolitycznego, czyżby się bał przed wyborami ujawnić swoje preferencje polityczne? Czy po prostu nie chciał grać z wyborcami w otwarte karty ?

  X-Men


  2020-12-03 09:25:47
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Do Krajana: No pewnie - wybierzmy samych swoich, radnych i burmistrza! Wtedy okaże się jak są apolityczni. Bo zanim zostaną wybrani - musza powstać komitety wyborcze - społeczne. No to wówczas ciężka praca dla zwykłego obywatela - szaraka: zdobyć podpisy, czyli przelecieć się po iluś domach, blokach, aby móc zarejestrować tenże komitet i tego kandydata. Trzeba też jakąś kasę na to wyłożyć, czyli poświęcić nie tylko czas, ale i pieniądze. A potem... Taka inicjatywa społeczna oczekuje spłaty długu: tu ulica, tam jezdnia, a gdzie indziej posadki i fuchy. I tak to jest. Każdy jest poszkodowany, jak nie załapie się na profity z władzy, lub przynajmniej jej okolic. Najłatwiej maja radni - jak już zostaną wybrani - to klamka zapadła - najwyżej ich drugi raz nie wybiorą - bo i tak już się najedli, czego mogli.

  Taki sobie czytelnik


  2020-12-02 19:45:55