Poniedziałek, 13 Lipiec, Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty -

Reklama


Reklama

Kroją autobusowe kursy


Od 1 lutego pogorszyła się nieco komunikacja osiedla Kamionek ze Szczytnem. Zlikwidowane zostały trzy kursy autobusowe w dni powszednie, a w soboty – połączenia nie ma już w ogóle. Rocznie gmina Szczytno do linii podmiejskich dokłada około 400 tys. zł.- To znacznie utrudnia życie mieszkańców – twierdzi oburzony Józef Ciechanowicz, były gminny radny. - A do tego chodnik, od Kamionka do ul. Podgórnej, jak tylko trochę popada, to już nie jest chodnik lecz „błotnik”.

 

Wójt Sławomir Wojciechowski nie widzi komunikacyjnego ograniczenia w takich ciemnych barwach.

 

- Kursów do Kamionka jest w ciągu dnia kilkanaście, chyba 15 jeśli pamiętam. To wystarczająca liczba, żeby każdy mógł sobie dostosować czas podróży – informuje. - Rozmawiałem z sołtysem i z radnym z Kamionka i obaj podkreślają, że likwidacja tylko trzech kursów dziennie w niczym nie szkodzi.


Reklama

 

Szczycieński Zakład Komunikacji Miejskiej, w drodze dwustronnych międzysamorządowych porozumień, obsługuje kilka gminnych miejscowości. Autobusy jeżdżą nie tylko do Kamionka, ale też do Leśnego Dworu, Rudki czy Prusowego Borku z tym, że do tych miejscowości autobus jeździ znacznie rzadziej niż do Kamionka. Do redakcji od czasu do czasu docierają sygnały, że takim połączeniem byliby zainteresowani też mieszkańcy np. Leman, Roman czy obu Lipowych Gór.

 

- Ten transport autobusowy na podmiejskich liniach kosztuje rocznie budżet gminy 400 tysięcy złotych – mówi wójt. - Oczywiście ten koszt się nieco zmniejsza, jeśli z autobusów korzysta duża liczba osób. Ale jeśli parę razy jechałem za autobusem z Kamionka, a w środku tego autobusu siedziała jedna osoba, to jaki jest sens płacić za wożone powietrze? Oczywiście, że moglibyśmy ten transport rozbudować, płacić półtora czy dwa miliony złotych, ale czy to o to chodzi? W tym roku będziemy w Kamionku budować świetlicę wiejską, wspólnie ze starostwem powiatowym modernizować drogę przez Szczycionek do drogi krajowej. Jestem przekonany, że mieszkańcy Kamionka z tych działań będą znacznie bardziej zadowoleni niż niezadowoleni z niewielkiego ograniczenia liczby autobusowych kursów.

ReklamaKomentarze do artykułu

Ekolog

Jasne nikt na to nie spojrzy w ten sposób aby promować komunikację miejską , która na całym świecie jest wyznacznikiem ekologicznych miast z których takie Szczytno lub Kamionek powinni brać przykład. Jak widzę jak wielu ludzi stale non stop korzysta z samochodów, praktycznie niewiele poruszając się pieszo to nie dziw mnie , że planeta spada na łeb na szyję w przepaść....Pomyślcie w jakich warunkach będą żyli wasze dzieci i wnuki....nie chcielibyście wiedzieć

Mieszkaniec Kamionka

A kiedy gmina pomyśli o utworzeniu żłobka dla dzieci, które aktualnie nie mają gdzie się podziac? Od nowego roku podwyżki z każdej strony: podatki, śmieci itp. To jak rodzice mają na to zarobić jeśli gmina nie zapewnia żadnego wsparcia w opiece nad dziećmi ??

Mieszkanka gminy Rozogi

Dlaczego w waszych wiadomościach nie można podzielić się komentarzami,nie ma wymiany między komunikującymi się,czy podpalacz w Dabrowach już wykryty.Dobrze byłoby ,gdyby dzielnicowi pojawił się u mieszkańców i to nie tylko raz

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2020-04-22 15:07:43

Konkursy w Wielbarku rozstrzygnięte

 • Piątek, 2019-01-18 11:52:28

Zmiany w okolicy autobusowego dworca

 • Poniedziałek, 2015-06-08 10:55:01

Hobby – konkursy, pasja - natura

Reklama


Komentarze

 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  z kim wygrala

  uczen


  2020-07-13 08:37:30
 • Turystyczna zachęta kulinarna
  Panie Wilczek - drogami się Pan zajmuj, a nie żarciem - za to ci płacimy. Jak chce Pan sobie robić kampanię polityczną - niech Pan najpierw pochwali się osiągnięciami z dziedziny, którą podobno Pan się zajmuje - Dyrektor Zarządu Dróg

  Mieszkaniec Powiatu


  2020-07-12 17:45:49
 • Afanasjew dyrektorem szkoły sportowej
  Myślę, że będzie to wzorowa szkoła. Życzę sukcesów.

  Karol Fąfara


  2020-07-12 17:32:37
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Dobrze jest szczycić się nie ze swojego sukcesu. A tak zupełnie na marginesie, bo to już kiedyś ktoś próbował coś z tym robić, ale pewnie ówczesna władza to zwyczajowo olała. Tak żeby było wesoło, jak petent występuje z prośbą, to go olewamy, wszak, to tylko nasz pracodawca, jak oczywiście płaci podatki. Panie Burmistrzu, niech ktoś mądry popatrzy okiem mieszkańca na odcinek ul. Ignacego Paderewskiego i potwierdzi publicznie, że prędkość 50 km/ godz. na odcinku od ul. Lemańskiej do Kętrzyńskiego jest prędkością dla mieszkańców bezpieczną. A może Redakcja podejmie temat ?

  Karol Fąfara


  2020-07-12 14:28:35
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeśli chodzi o nawierzchnię to teraz będzie wiecej wypadków niż przedtem. Chyba to w Polsce jest logiczne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-12 01:54:40
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  O zmarłych mówi się dobrze, albo wcale, Panie Lechu Janie Jamko. Jest takie określenie osób, które pastwią się nad tymi, którzy bronić się nie mogą. To hieny z podrzędu kotokształtnych. Pozdrowienia

  Śmieszek


  2020-07-11 17:47:02
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  ale artykulik i info..policjantka też kierowca

  dana


  2020-07-10 21:01:03
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10