Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Krew z pomocą płynie z Wielbarka (zdjęcia)


W Wielbarku odbyła się pierwsza w tym roku akcja poboru krwi. Tym razem krew pobierana była w ambulansie RCKiK z Olsztyna. Oddano prawie 12 litrów krwi. Po raz pierwszy krew oddała Marta Tyszkowska. To nie jedyna forma pomocy, jaką mieszkańcy gminy Wielbark tego dnia okazali.Od kilku miesięcy trwa zbiórka dla dwuletniej Lenki Mazur z Rogu chorej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Lokalna społeczność mocno zaangażowała się w pomoc dla tej małej dziewczynki. Trwają zbiórki, przekazywane są przedmioty na licytacje.


Reklama

 

Reklama

W ubiegłą sobotę odbyła się na ten cel zbiórka plastikowych nakrętek, monet 1,2 5 groszowych i aluminiowych puszek. Wolontariusze przez kilka godzin segregowali „grosiki”, w czym wsparli ich pracownicy Banku Spółdzielczego Oddział w Wielbarku . „Grosików” jest tak dużo, że liczenie jeszcze trwa. Dochód ze sprzedaży aluminiowych puszek oraz zebranych monet zostanie przekazany na terapię genową dla Lenki.

 

Kilka dni przed akcją poboru krwi, dotarła do krwiodawców smutna wiadomość. Doszło do pożaru domu, który uległ poważnemu uszkodzeniu, a należał do wieloletnich członków wielbarskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK .

 

Na szczęście nikt nie ucierpiał. Iwona i Marcin z Kucborka od kilku lat prowadzą rodzinny dom dziecka i angażują się w różne akcje charytatywne. Obecnie na stronie www.zrzutka.pl trwa zbiórka na remont ich domu.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze