Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Kręgielnia w prywatnych rękach


W hali im. Huberta Wagnera w Szczytnie nie ma już kręgielni. Cale wyposażenie zostało... sprzedane. Tory, monitory, kręgle, bile, elektronika trafiły w prywatne ręce przedsiębiorcy ze Szczytna.Przypomnijmy, kręgielnia od kilku lat była zamknięta, bo cała elektronika, która odpowiedzialna była za jej funkcjonowanie nie działała, a samorząd nie miał pieniędzy na naprawę.


Reklama

 

W końcu dyrekcja MOS, której podlega obiekt wystawiła kręgielnię na sprzedaż.

 

- Próbowaliśmy sprzedać ją dwa razy, ale za pierwszym razem w ogóle nie było zainteresowania – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor MOS w Szczytnie. - Za drugim razem, gdy ogłosiliśmy przetarg na zbycie tych elementów zgłosił się do nas przedsiębiorca ze Szczytna.

 

Wyposażenie kręgielni sprzedano za około 5 tys. zł. Pieniądze trafiły do budżetu miasta.

Reklama

 

Ciekawostką jest fakt, że być może cały sprzęt zostanie w Szczytnie i będzie funkcjonował na komercyjnych zasadach. Mówi się, że w naszym mieście ma powstać prywatna kręgielnia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że gdy miasto chciało ją naprawić, to firma, która mogła to zrobić wyceniła swoją usługę na 50-60 tys. zł. A prywatnie sprzęt można zmodyfikować i naprawić, za... 5 tys. zł. Podobno, bo oficjalnie nikt nie chce tego potwierdzić.

 

Pomieszczenia, w których znajdowała się kręgielnia, dostosowano do zajęć gimnastycznych i trenowania sportów walki.

 

- Są dostępne dla uczniów szkoły sportowej oraz ewentualnie klubów sportowych w przyszłości – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor MOS.Komentarze do artykułu

Egon Olsen

biedny ten nasz MOS

Anatol

Co za głupawe zarzuty ? Zorganizowano przetarg. W przetargu mógł stanąć każdy i kupić kręgielnie. Potem się nią zająć. No ale nie - rzucać oskarżenia. Sprzęt był wart tyle ile był za niego skłonny zapłacić uczestnik przetargu.

Taki sobie czytelnik

rzeczywiście to ciekawe. Po pierwsze wydaje się, że MOS jako instytucja podległa miastu powinien mieć pozwolenie na pozbycie się części swojego mienia. I na to powinny być dokumenty nawet wtedy, gdyby chciano je zezłomować. Protokoły - opisujące stan sprzętu, wyposażenia - sporządzone przez rzeczoznawcę. Po drugie - jeśli już nastąpiła zgoda na sprzedaż - na podstawie oceny rzeczoznawcy (nie domorosłego mechanika) - to w jakim trybie i na jakiej podstawie prawnej postanowiono tej sprzedaży dokonać. Same zagadki. gdzie Komisja finansów, Komisja Rewizyjna, Skarbnik Miasta, Wydział Finansowy, gdzie radni, gdzie Burmistrz, były szef MOS?

Ja

Dokładnie, napiszcie lepiej ile sprzęt był faktycznie wart i w ręce którego kolesia wpadł

Portfel

Porażka to czyste trwonienie miejskiego majątku.... Czysta prywata, co na to komisja rewizyjna? Co na to Pan Łachacz czy tak jak o szkole sportowej nic nie wie i nie widzi?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28