Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Kręgielnia w prywatnych rękach


W hali im. Huberta Wagnera w Szczytnie nie ma już kręgielni. Cale wyposażenie zostało... sprzedane. Tory, monitory, kręgle, bile, elektronika trafiły w prywatne ręce przedsiębiorcy ze Szczytna.Przypomnijmy, kręgielnia od kilku lat była zamknięta, bo cała elektronika, która odpowiedzialna była za jej funkcjonowanie nie działała, a samorząd nie miał pieniędzy na naprawę.


Reklama

 

W końcu dyrekcja MOS, której podlega obiekt wystawiła kręgielnię na sprzedaż.

 

- Próbowaliśmy sprzedać ją dwa razy, ale za pierwszym razem w ogóle nie było zainteresowania – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor MOS w Szczytnie. - Za drugim razem, gdy ogłosiliśmy przetarg na zbycie tych elementów zgłosił się do nas przedsiębiorca ze Szczytna.

 

Wyposażenie kręgielni sprzedano za około 5 tys. zł. Pieniądze trafiły do budżetu miasta.

Reklama

 

Ciekawostką jest fakt, że być może cały sprzęt zostanie w Szczytnie i będzie funkcjonował na komercyjnych zasadach. Mówi się, że w naszym mieście ma powstać prywatna kręgielnia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że gdy miasto chciało ją naprawić, to firma, która mogła to zrobić wyceniła swoją usługę na 50-60 tys. zł. A prywatnie sprzęt można zmodyfikować i naprawić, za... 5 tys. zł. Podobno, bo oficjalnie nikt nie chce tego potwierdzić.

 

Pomieszczenia, w których znajdowała się kręgielnia, dostosowano do zajęć gimnastycznych i trenowania sportów walki.

 

- Są dostępne dla uczniów szkoły sportowej oraz ewentualnie klubów sportowych w przyszłości – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor MOS.Komentarze do artykułu

Egon Olsen

biedny ten nasz MOS

Anatol

Co za głupawe zarzuty ? Zorganizowano przetarg. W przetargu mógł stanąć każdy i kupić kręgielnie. Potem się nią zająć. No ale nie - rzucać oskarżenia. Sprzęt był wart tyle ile był za niego skłonny zapłacić uczestnik przetargu.

Taki sobie czytelnik

rzeczywiście to ciekawe. Po pierwsze wydaje się, że MOS jako instytucja podległa miastu powinien mieć pozwolenie na pozbycie się części swojego mienia. I na to powinny być dokumenty nawet wtedy, gdyby chciano je zezłomować. Protokoły - opisujące stan sprzętu, wyposażenia - sporządzone przez rzeczoznawcę. Po drugie - jeśli już nastąpiła zgoda na sprzedaż - na podstawie oceny rzeczoznawcy (nie domorosłego mechanika) - to w jakim trybie i na jakiej podstawie prawnej postanowiono tej sprzedaży dokonać. Same zagadki. gdzie Komisja finansów, Komisja Rewizyjna, Skarbnik Miasta, Wydział Finansowy, gdzie radni, gdzie Burmistrz, były szef MOS?

Ja

Dokładnie, napiszcie lepiej ile sprzęt był faktycznie wart i w ręce którego kolesia wpadł

Portfel

Porażka to czyste trwonienie miejskiego majątku.... Czysta prywata, co na to komisja rewizyjna? Co na to Pan Łachacz czy tak jak o szkole sportowej nic nie wie i nie widzi?

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama