Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Kredyt hipoteczny – czy każdy może go dostać


Czasy są ciężkie, jednak (a może tym bardziej) wiele młodych osób wciąż poszukuje sposobu sfinansowania zakupu własnego mieszkania. Nie da się bowiem ukryć, że własne mieszkanie to nie tylko komfort, ale również inwestycja. Koszt wynajmu przekracza niekiedy wysokość raty ewentualnego kredytu, co również skłania młodych ludzi do zakupu własnego lokum. Nasuwa się jednak pytanie: czy każdy może dostać kredyt hipoteczny? Postaramy się na nie odpowiedzieć w poniższym artykule. Podpowiemy także, dlaczego warto korzystać z takich narzędzi, jak: porównywarka kredytów hipotecznych czy kalkulator kredytowy.Porównywarka kredytów hipotecznych – by wybór był przemyślany

 

Dlaczego warto skorzystać z narzędzia, jakim jest porównywarka kredytów hipotecznych? Ponieważ kredyt hipoteczny jest poważnym zobowiązaniem (w zasadzie na większość życia) i dość dużym obciążeniem domowego budżetu. Decyzja o wyborze konkretnej oferty wymaga zatem dokonania skrupulatnej analizy wszystkich parametrów. Samodzielne gromadzenie takich danych, a potem dokładne ich analizowanie zabiera jednak dużo czasu. Porównywarka kredytów hipotecznych pozwala zaś porównać różne oferty banków, zestawione ze sobą w jednym miejscu. Takie zestawienie jest przejrzyste, czytelne i zawiera wszystkie najważniejsze informacje w przystępnej, skondensowanej formie. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia wybór lub – na początek – zorientowanie się w aktualnie obowiązujących na rynku finansowym ofertach.

 

Kredyt gotówkowy – kalkulator prawdę ci powie

 

Nie da się ukryć, że kluczową kwestią – tak w przypadku kredytu hipotecznego, jak i gotówkowego – jest historia kredytowa. Jak ją wypracować? Poza odpowiednimi zarobkami warto zadbać także o wiarygodność, którą poświadczą spłacane w terminie zobowiązania. Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy kalkulator pozwoli obliczyć wysokość raty, jak i całkowity koszt kredytu. Warto zatem skorzystać z ofert banków i instytucji na przykład przy zakupie jakiegoś sprzętu. Dokonywanie terminowych spłat pozwala bowiem wypracować wiarygodność kredytową. Nie chodzi tu oczywiście o zaciąganie wielkich zobowiązań. Wprost przeciwnie – przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny, lepiej pospłacać wszelkie dotychczasowe kredyty i pożyczki.

 

Kto może dostać kredyt hipoteczny?

 

Odpowiadając na zadane w temacie artykułu pytanie – nie każdy może taki kredyt otrzymać. Warunkiem koniecznym jest oczywiście posiadanie stałego źródła dochodu – najlepiej, gdy jest to umowa o pracę na czas nieokreślony. Wiele banków honoruje dziś jednak także umowy cywilno-prawne, analizując indywidualną sytuację klienta. Duże szanse mają młode małżeństwa, w których oboje małżonkowie posiadają stałą pracę. W momencie, gdy jedno z małżonków nie pracuje, lepiej rozważyć rozdzielność majątkową. Kredyt hipoteczny można zaciągnąć także z osobą postronną, na przykład wraz z rodzicem. Ważne też, by w momencie wnioskowania o kredyt hipoteczny nie posiadać aktywnych zobowiązań finansowych – wszelkie obciążenia budżetu mają bowiem wpływ na zdolność kredytową. Należy wspomnieć również o wymogu posiadania wkładu własnego.

 

Podsumowując – kredyt hipoteczny najłatwiej będzie uzyskać, kiedy wnioskodawca:

 •       ma stałe dochody na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony,

 •        ma dobrą historię kredytową, a w momencie wnioskowania nie posiada aktywnych zobowiązań,

 •        pozostaje w związku małżeńskim, w którym oboje małżonkowie pracują,

 •        ma wkład własny w wysokości około 20% wartości nieruchomości.

 

Należy jednak pamiętać, że każdy bank ma własne warunki kredytowania. Niektóre instytucje są bardziej elastyczne od innych. Jeżeli obecnie nie możesz sobie pozwolić na kredyt hipoteczny, to nic straconego! Pracuj nad polepszeniem swojej sytuacji finansowej, odkładaj pieniądze na wkład własny i składaj wnioski do różnych banków.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43