Niedziela, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Kraksa dwóch aut, łoś wbiegł na drogę


W sobotę, 21 grudnia na trasie Szczytno – Janowo dwa samochody zderzyły się z łosiem. Zwierze padło. Auta solidnie ucierpiały. Na szczęśćcie kierowcom nic się nie stało. Policjanci apelują do wszystkich podróżujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach narażonych na wtargnięcie leśnej zwierzyny!W sobotę po godzinie 16 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na trasie pomiędzy miejscowościami Szczytno-Janowo. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci zastali dwa uszkodzone pojazdy.

 

 

- W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że 63-latek jadący skodą uderzył w łosia, który nagle wbiegł na drogę – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Z kolei jadący z naprzeciwka 55-letni mieszkaniec Olsztyna kierujący samochodem dostawczym najechał na martwe zwierzę. Szczęśliwie dla obu kierujących nic im się nie stało.


Reklama

 

 

Policjanci apelują o ostrożność i czujność przejeżdżając przez kompleksy leśne bądź w ich pobliżu.

 

- W tych miejscach zwolnijmy, aby nie doszło do kolizji – przestrzega policjantka. - Gdy zauważymy zwierzę na drodze postarajmy się zatrzymać pojazd i pozwól spokojnie przekroczyć zwierzęciu pas drogi, nie „mrugajmy” światłami, nie używajmy sygnału dźwiękowego. Nie próbujmy omijać zwierzęcia znajdującego się na pasie drogi - spłoszone może wpaść pod koła samochodu.

Reklama

 

 

 

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Fot. OSPKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama