Niedziela, 29 Marzec, Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

„Krakowska sucha” w cenie 500-złotowego mandatu


Kradzież nie popłaca, przekonał się o tym wczoraj 54-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Mężczyzna wszedł do jednego z marketów na terenie miasta, jednak jak się okazało nie zamierzał robić tradycyjnych zakupów.



Wczoraj około godziny 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z supermarketów położonych na terenie miasta. Z ustaleń wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna próbuje przekroczyć linie kas nie płacąc za towar.

 

Obecni na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 54-letni mieszkaniec gminy Szczytno przyszedł do sklepu po „kiełbaskę”, za którą jednak nie chciał zapłacić. Pod kurtką schował „krakowską suchą” i ruszył w kierunku drzwi wyjściowych. Jak się okazał sprawca kradzieży sklepowej był nietrzeźwy.


Reklama

 

 

Zgodnie z kodeksem wykroczeń kradzież rzeczy o wartości powyżej 500 złotych jest przestępstwem, a więc grozi za nią kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. Kradzież poniżej tej kwoty kwalifikowana jest jako wykroczenie, za co grozi grzywna.

 

KPP Szczytno/ip

 Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu 

Reklama

Fot. policja.pl



Komentarze do artykułu

szary obywatel

Pani Edzia - zastanów się, co najmniej dwa razy, zanim coś napiszesz. Niezależnie od rzeczywistości nic nie usprawiedliwia ani kradzieży, ani żadnej patologii. I pomyśl o personelu, który musiał zareagować i miał wątpliwą przyjemność w kontakcie z takim \"klientem\".

Edzia

Ja się nie dziwię.Sa szałowe ceny w sklepach,nie długo będziemy musieli wszyscy kraść bo z pensji starczy zaledwie na podstawowe opłaty.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-07-04 09:58:03

Śmiertelne potrącenie pieszego

  • Czwartek, 2019-06-27 11:51:55

Artur Lorenz bez mandatu

  • Czwartek, 2019-01-03 12:51:01

500 zł mandatu za bujną wyobraźnię

  • Piątek, 2018-09-14 12:00:06

Potrącenie pieszej na ulicy 1 Maja

Reklama


Komentarze

  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

    Andrzej


    2020-03-28 18:04:49
  • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
    Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

    Irek


    2020-03-28 10:04:13
  • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
    Moim zdaniem Pani Wójt ma rację , ale wieśniaki tego nie rozumieją że to bezsensowne wywalanie pieniędzy A panie nauczycielki baly się o swoje ciepłe posadki, i tak do emeryturki

    Waldek


    2020-03-27 22:06:58
  • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
    Szkoda że mieszkańcy bloku nie są informowani że jeden z lokatorów ma kwarantanne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Mieszkaniec


    2020-03-27 20:31:27
  • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
    Ponad 3000 samorządów w kraju, po 40 tys. zł to 120 milionów, bo \"biednym\" rodzicom nie wystarczyło po 500+ przez kilka lat, a nawet jeśli kilka miesiecy na 1 dziecko(= 3500 zł) i nie mają komputerów? Jako społeczeństwo znów mamy płacić na to samo? No można, maseczki czy fartuchy pani Basia, z Krysią i inną Anią mogą przecież szyć w piwnicach...

    turkuć podjadek


    2020-03-27 18:12:06
  • Mieszkańcy mogą wydać 200 tys. zł
    do dr. Doktor Radosz jest świetnym lekarzem, tyle że podobnie jak jej \"uroczy\" braciszek, znany jako TW Korsak, jest zwolenniczką obecnej jedynie słusznej opcji, a jak ta opcja dzieli środki niezbędne medycynie, było wczoraj widać w sejmie.

    massakra


    2020-03-27 18:02:40
  • Mieszkańcy mogą wydać 200 tys. zł
    Komu ufam pytasz?- pierwsze lepsze nazwisko które przyszło mi do głowy- Pani doktor Joanna Radosz. Znalazłbym jeszcze wiele takich osób. Ty także na pewno potrafisz wskazać taką osobę. Pozdrawiam

    dr


    2020-03-27 13:38:36
  • Roczek drużyny Rugby Team
    Brawo. Gratuluję inicjatywy. Rugby to świetny sport.

    persi


    2020-03-27 12:42:11
  • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
    Och jak dobrze, bez wniosku p. Kiersikowskiego pewnie nic z tego by nie było. Zastanawiam się po co nam wogóle radni ?

    Sceptyk


    2020-03-27 11:50:17
  • Mieszkańcy mogą wydać 200 tys. zł
    A komu Ty ufasz, poproszę tak w dwóch zdaniach. Może się przekonam.

    do dr


    2020-03-27 11:38:27