Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje


Wrócą loty z Szyman do Krakowa. Wiosną wznowione zostaną też loty do Lwowa (mają być zawieszone po 15 stycznia) – taki komunikat prasowy wydano na wspólnej konferencji Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Łącznie, od uruchomienia Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury w styczniu 2016 roku, odprawiono w nim 264 699 pasażerów.Inauguracyjny lot do Krakowa zaplanowany jest na 25 kwietnia 2019 r. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele – do 30 września 2019 r. Samolot będzie startował z Krakowa o godz. 20:20, żeby następnie wylądować w Szymanach o godz. 21:30. Start z Szyman przewidziany jest na godz. 22:00, a lądowanie w Krakowie na godz. 23:10.

 

Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

 

Bilety będą dostępne w sprzedaży na stronie www.lot.com a ich ceny zaczynają się od 199 zł w obie strony.

 

Cieszące się szczególnie latem dużą popularnością połączenie ze Lwowem, które zawieszone będzie po 15 stycznia, wróci do siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w rozkładzie letnim 2019. Rejsy będą odbywały się od 27 kwietnia do 1 października 2019 r., dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty.

 

Loty będą realizowane w godzinach nocnych - pasażerowie wylecą ze Lwowa o godz. 1:40 i przylecą do Szyman o godz. 2:15. W drogę powrotną samolot wystartuje o 3:10, a we Lwowie wyląduje o godz. 5:35. Podobnie jak połączenie z Krakowem, loty do Lwowa realizowane będą samolotem Bombardier Q400 mogącym zabrać na pokład 78 pasażerów.

 

 

- Rok 2019 ciekawie zapowiada się lotniczo na Warmii i Mazurach. Siatkę połączeń wzbogacą loty do Lwowa i Krakowa. Oba piękne miasta wygodnie i szybko skomunikuje z naszym regionem LOT, co świadczy o poważnym podejściu do potencjału tych kierunków – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Największa mniejszość ukraińska w Polsce, walory turystyczne po obu stronach granicy, współpraca naukowa i biznesowa to argumenty, które pozwalają myśleć pozytywnie o kierunku lwowskim. Loty do Krakowa uzupełnią wachlarz propozycji o szybkie połączenie dwóch równie atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Zapraszam do korzystania z coraz bogatszej oferty Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

 

 

- Cieszymy się, że po udanej inauguracji lotów do Lwowa, LOT rozszerza ofertę połączeń w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury o rejsy do Krakowa. Doceniamy fakt, że narodowy przewoźnik dostrzega wzrastający potencjał naszego lotniska  - mówi Tomasz Kądziołka, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach. - Propozycja LOT dotyczy sezonu letniego 2019 i jest wynikiem dotychczasowych doświadczeń zebranych przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w latach 2016-2018. Pojawienie się trasy do Krakowa i wznowienie połączenia ze Lwowem w letnim rozkładzie lotów, jest bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców naszego regionu, szukających szybkiej i wygodnej alternatywy dla podróży pociągiem lub samochodem, zarówno w zakresie wyjazdów turystycznych, jak również biznesowych. Wierzymy tym samym, że połączenia będą cieszyły się popularnością wśród mieszkańców Małopolski, jak i obywateli Ukrainy.


 

 

- LOT chce być wszędzie tam, gdzie nasi pasażerowie chcą latać. Olsztyn potrzebuje dobrego połączenia z Krakowem, a takie połączenie może zapewnić jedynie transport lotniczy. Podróż samochodem zajmuje blisko 7 godzin, pociągiem co najmniej 6 godzin. Bezpośrednie połączenie lotnicze to zaledwie godzina wygodnej podróży. Jesteśmy pewni, że nasze nowe połączenie w nadchodzącym sezonie letnim będzie sukcesem, podobnie jak połączenie między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Lwowem – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

 

 

 

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.

Roczny plan zrealizowany już na początku grudnia

 

Funkcjonujące od ponad dwóch lat lotnisko w Szymanach stale się rozwija - zwiększając liczbę operacji lotniczych, a co za tym idzie liczbę odprawionych pasażerów.

W 2017 roku w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury liczba operacji – starów oraz lądowań – wyniosła 2400. Obsłużono 104 851 pasażerów, co oznaczało wzrost o 122% w porównaniu do roku 2016.

 

W okresie od stycznia do 10 grudnia 2018 roku liczba pasażerów odprawionych na lotnisku w Szymanach przekroczyła 114 000, co oznacza jednocześnie realizację zakładanego na ten rok planu. W porównaniu do roku poprzedniego, zwiększyła się także liczba operacji lotniczych, która na koniec listopada wyniosła 2748.

 

Dużym zainteresowaniem pasażerów cieszy się niezmiennie połączenie z Londynem, realizowane przed dwóch przewoźników niskokosztowych - Ryanair oraz Wizz Air Bardzo dobre wyniki osiąga również nowy kierunek w siatce połączeń mazurskiego lotniska - uruchomiona przez Wizz Air w maju tego roku trasa do Dortmundu.

 

Łącznie, od uruchomienia Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury w styczniu 2016 roku, odprawiono w nim 264 699 pasażerów.Komentarze do artykułu

Aga

Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-05-15 11:58:05

Lotniczy weekend Mazury lub Kraków

  • Środa, 2019-04-24 17:42:17

No to lecimy do... Krakowa

  • Piątek, 2019-04-05 11:23:49

Siatkówka w Szczytnie wraca do łask

  • Środa, 2018-12-12 13:01:58

Miejski sylwester wraca na Plac Juranda

  • Środa, 2018-10-17 19:48:21

Smak piwa Jurand wraca do Szczytna


Komentarze