Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

Kraina Szczęśliwości połączyła Baranowo i Przeździęk Wielki


„Kraina Szczęśliwości” – to nazwa stowarzyszenia, które powstało z inicjatywy dwóch sąsiadujących ze sobą miejscowości: Baranowa i Przeździęku Wielkiego w Gminie Wielbark. Na siedzibę stowarzyszenia wybrano tę drugą miejscowość. - Obecnie stowarzyszenie liczy dziesięciu członków, równo po pięciu z każdej miejscowości – mówi Dorota Kostrzewa, prezes stowarzyszenia, którego była jedną z inicjatorek.- Działamy od czterech lat, dokładnie od marca 2017 roku, i choć jesteśmy maleńka organizacją, mamy na koncie parę sukcesów - dodaje


Reklama

 

Nazwa stowarzyszenia zrodziła się przypadkiem, podczas jednego ze szkoleń dotyczących działalności organizacji pozarządowych.

 

- Obie miejscowości położone są wśród przyrody, a że przyroda zawsze cieszy, w czasie rozważań padło sformułowanie „Kraina Szczęśliwości” i tak zostało – mówi pani prezes.

 

Pierwszy projekt zrealizowany na rzecz obu wsi nosił nazwę: „Coś na Start”. W jego ramach oznakowano dwa szlaki pieszych do uprawiania Nordic Wolking oraz stworzono przestrzeń dla integracji mieszkańców. W ramach kolejnego projektu pn. „Trzymaj Formę” zorganizowano zajęcia zumby mir. Stałym przedsięwzięciem Krainy Szczęśliwości jest wiosenne sprzątanie obu miejscowości.

Reklama

 

Formy aktywności są różne. Członkowie stowarzyszenia biorą udział m.in. : w warsztatach artystycznych, przedstawieniu teatralnym, piknikach, organizują imprezy dla dzieci.

 

- Chyba rzadko zdarza się, aby mieszkańcy dwóch różnych miejscowości stworzyli wspólnie stowarzyszenie i wspólnie, a przede wszystkim skutecznie działali. Nam się to udało, a to znaczy, że jak się chce, to można – komentuje Dorota Kostrzewa.

 

Fot. Archiwum Stowarzyszenia Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze