Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Kościół w Lipowcu dostał „tacę” od gminy


W zabytkowym kościele, a dokładniej w prezbiterium, odnowione zostaną witraże. Część niebagatelnych kosztów pokryje gminna dotacja w wysokości 30 tysięcy złotych.



- Mamy odpowiednią uchwałę i gminny fundusz, który możemy dysponować na renowację zabytków – mówi wójt Sławomir Wojciechowski. - To wymogi proceduralne, by z pieniędzy samorządowych można było dotować remonty zabytkowych obiektów. Kościół w Lipowcu już wcześniej też dofinansowaliśmy.

 

Z samorządowego funduszu (jeśli taki będzie ustanowiony), w myśl ustawy, mogą korzystać właściciele zabytków, zarówno osoby prywatne, jak i inni. Tyle że rzadko który samorząd lokalny taki fundusz ustanawia. Najczęściej „rodzi się” w efekcie wniosku o dofinansowanie ze strony zainteresowanej osoby czy instytucji.



Wniosek – rzecz jasna, wcale nie oznacza, że gmina będzie skłonna kasę wyłożyć. Gmina Szczytno skłonna jest. I dlatego dołożyła 30 tysięcy do odnowienia kościelnych witraży. W piątek, 23 marca, umowę w tej sprawie parafowali: proboszcz z Lipowca ks. Andrzej Golon oraz wójt Sławomir Wojciechowski i zastępca skarbnika Jolanta Godlewska.




Komentarze do artykułu

Michał

A ten Pan w szarym sweterku to kto?, bo jakoś nie widać, że to ksiądz. Koszulka jak na wakacje lub do kina. Wstyd.

Mieszkanka gminy

I tak to rodzina Golonów dysponuje środkami gminnymi. Oj Panie wójcie chyba czas na emeryturę.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-05-27 21:27:17

Sołtysi z gminy Świętajno liczyli na więcej

  • Niedziela, 2019-05-05 20:38:28

Sołtysi gminy Dźwierzuty

  • Poniedziałek, 2019-04-15 13:07:31

Jednak odbudują stary kościół w Klonie


Komentarze

  • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
    jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
    Autor: marek
    2019-06-26 15:25:12
  • Dwie dekady śpiewania Kantaty
    Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
    Autor: Tomasz
    2019-06-25 22:43:55
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Lichwa....
    Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
    2019-06-25 22:41:10
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-06-25 13:39:42
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
    Autor: Zbigniew
    2019-06-24 23:50:51
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
    Autor: Emil
    2019-06-24 21:08:35
  • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
    Na kolację zabiorę babcie
    Autor: Martyna karolewska
    2019-06-24 19:21:33
  • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
    Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
    Autor: Przedsiębiorca
    2019-06-24 12:40:56
  • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
    A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
    Autor: Xyz
    2019-06-23 16:42:37
  • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
    W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
    Autor: Tadeusz Rosiński
    2019-06-23 14:40:48