Poniedziałek, 13 Lipiec, Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty -

Reklama


Reklama

Kosakowska: - Chcemy dociec prawdy


Skąd pomysł na organizację takiego spotkania w Szczytnie?

 

Powody są dwa. Pierwszy dotyczy gospodarki odpadami. Ostatnio w mediach pojawiło się bardzo dużo informacji dotyczących obranej, również przez nasze miasto, ...Skąd pomysł na organizację takiego spotkania w Szczytnie?

 

Powody są dwa. Pierwszy dotyczy gospodarki odpadami. Ostatnio w mediach pojawiło się bardzo dużo informacji dotyczących obranej, również przez nasze miasto, koncepcji gospodarowania odpadami na bazie olsztyńskiego ZGOK-u. Dużo się o tym mówiło, pisało, bo jest ich stać na płatne informacje. Nas, jako radnych, zaciekawiła jednak konkurencyjna wizja, o której mówi część gmin z naszego powiatu. Dzięki temu spotkaniu chcemy dociec prawdy.

 

Kto przybliży tę prawdę?

 

Pani Maria Cejmer, zastępca burmistrza Pasymia. Pasym to jedna z gmin, która ma inną wizję gospodarowania odpadami. Zawiązało się w tej sprawie nawet tak zwane porozumienie pasymskie. Chcemy tę wizję poznać, bo może się okazać, że jest ona korzystniejsza dla naszych mieszkańców. Czyli mówiąc wprost może się okazać, że każdy mieszkaniec zapłaci mniej za śmieci.


Reklama

 

Wśród prelegentów nie ma jednak osób, które mogłyby przybliżyć koncepcję opartą na ZGOK. Wiem, że burmistrz Danuta Górska chciała wziąć udział w tej debacie, jako prelegentka. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?

 

Koncepcji opartej na ZGOK-u był szeroko omawiany w mediach: prasie, radiu a nawet telewizji. Widać, że tamte środowisko ma mnóstwo pieniędzy, aby promować własną koncepcję. Pojawiały się całe szpalty informacji na ten temat. Kto chciał, na pewno się z nią zapoznał. Nasze spotkanie ma przybliżyć tę drugą koncepcję, za którą optują na przykład Pasym, Świętajno czy Jedwabno. Nie zaprosiliśmy prelegentów z tamtej strony, bo nie chcemy dopuścić do zaciemnienia przekazu, czy przepychanek. Chodzi nam o spokojną, merytoryczną rozmowę. O to, aby mieszkańcy mogli dowiedzieć się faktów i konkretów.

 

A drugi aspekt tego spotkania, to?

 

Reklama

Powołany został nowy wojewoda. Polityka tego rządu jest taka, aby być blisko ludzi, społeczeństwa. Pan wojewoda nie unika takich spotkań, co więcej bardzo mu na nich zależy. Stąd nasz pomysł, by takie spotkanie zorganizować. Mieszkańcy ziemi szczycieńskiej, będą mieli okazję, chyba po raz pierwszy w historii, osobiście spotkać się z wojewodą, zadawać mu pytania. Jest taki punkt w naszym spotkaniu.

 

Jesteście radnymi miejskim, a spotkanie organizujecie dla mieszkańców ziemi szczycieński, powiatu.

 

Nie ma w tym nic dziwnego. Szczytno jest taką „stolicą” powiatu, a wojewoda nie jest wojewodą Szczytna, tylko Warmii i Mazur dlatego zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Zależy nam, aby integrować ziemię szczycieńską, a nie ją dzielić na poszczególne gminy.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Groźnie na drogach powiatu
  Chciałabym odnieść się do fragmentu, gdzie piszecie o wypadku 16-letniej rowerzystki. A konkretnie fragment \"najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę\". Jak można tak pisać nie znając wersji poszkodowanej? Szkoda, że nie napiszecie np. że nie było żadnych śladów hamowania. Zamiast tego czytam, że \"nie zdążyła wyhamować\". To ma być dziennikarstwo??! Dno i metr mułu. Ale spokojnie, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Będziecie mieli okazję sprostować te bzdury.

  Zniesmaczona


  2020-07-13 13:50:15
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  z kim wygrala

  uczen


  2020-07-13 08:37:30
 • Turystyczna zachęta kulinarna
  Panie Wilczek - drogami się Pan zajmuj, a nie żarciem - za to ci płacimy. Jak chce Pan sobie robić kampanię polityczną - niech Pan najpierw pochwali się osiągnięciami z dziedziny, którą podobno Pan się zajmuje - Dyrektor Zarządu Dróg

  Mieszkaniec Powiatu


  2020-07-12 17:45:49
 • Afanasjew dyrektorem szkoły sportowej
  Myślę, że będzie to wzorowa szkoła. Życzę sukcesów.

  Karol Fąfara


  2020-07-12 17:32:37
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Dobrze jest szczycić się nie ze swojego sukcesu. A tak zupełnie na marginesie, bo to już kiedyś ktoś próbował coś z tym robić, ale pewnie ówczesna władza to zwyczajowo olała. Tak żeby było wesoło, jak petent występuje z prośbą, to go olewamy, wszak, to tylko nasz pracodawca, jak oczywiście płaci podatki. Panie Burmistrzu, niech ktoś mądry popatrzy okiem mieszkańca na odcinek ul. Ignacego Paderewskiego i potwierdzi publicznie, że prędkość 50 km/ godz. na odcinku od ul. Lemańskiej do Kętrzyńskiego jest prędkością dla mieszkańców bezpieczną. A może Redakcja podejmie temat ?

  Karol Fąfara


  2020-07-12 14:28:35
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeśli chodzi o nawierzchnię to teraz będzie wiecej wypadków niż przedtem. Chyba to w Polsce jest logiczne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-12 01:54:40
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  O zmarłych mówi się dobrze, albo wcale, Panie Lechu Janie Jamko. Jest takie określenie osób, które pastwią się nad tymi, którzy bronić się nie mogą. To hieny z podrzędu kotokształtnych. Pozdrowienia

  Śmieszek


  2020-07-11 17:47:02