Reklama


Reklama

Kosakowska: - Chcemy dociec prawdy


Skąd pomysł na organizację takiego spotkania w Szczytnie?

 

Powody są dwa. Pierwszy dotyczy gospodarki odpadami. Ostatnio w mediach pojawiło się bardzo dużo informacji dotyczących obranej, również przez nasze miasto, ...Skąd pomysł na organizację takiego spotkania w Szczytnie?

 

Powody są dwa. Pierwszy dotyczy gospodarki odpadami. Ostatnio w mediach pojawiło się bardzo dużo informacji dotyczących obranej, również przez nasze miasto, koncepcji gospodarowania odpadami na bazie olsztyńskiego ZGOK-u. Dużo się o tym mówiło, pisało, bo jest ich stać na płatne informacje. Nas, jako radnych, zaciekawiła jednak konkurencyjna wizja, o której mówi część gmin z naszego powiatu. Dzięki temu spotkaniu chcemy dociec prawdy.

 

Kto przybliży tę prawdę?

 

Pani Maria Cejmer, zastępca burmistrza Pasymia. Pasym to jedna z gmin, która ma inną wizję gospodarowania odpadami. Zawiązało się w tej sprawie nawet tak zwane porozumienie pasymskie. Chcemy tę wizję poznać, bo może się okazać, że jest ona korzystniejsza dla naszych mieszkańców. Czyli mówiąc wprost może się okazać, że każdy mieszkaniec zapłaci mniej za śmieci.


Reklama

 

Wśród prelegentów nie ma jednak osób, które mogłyby przybliżyć koncepcję opartą na ZGOK. Wiem, że burmistrz Danuta Górska chciała wziąć udział w tej debacie, jako prelegentka. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?

 

Koncepcji opartej na ZGOK-u był szeroko omawiany w mediach: prasie, radiu a nawet telewizji. Widać, że tamte środowisko ma mnóstwo pieniędzy, aby promować własną koncepcję. Pojawiały się całe szpalty informacji na ten temat. Kto chciał, na pewno się z nią zapoznał. Nasze spotkanie ma przybliżyć tę drugą koncepcję, za którą optują na przykład Pasym, Świętajno czy Jedwabno. Nie zaprosiliśmy prelegentów z tamtej strony, bo nie chcemy dopuścić do zaciemnienia przekazu, czy przepychanek. Chodzi nam o spokojną, merytoryczną rozmowę. O to, aby mieszkańcy mogli dowiedzieć się faktów i konkretów.

 

A drugi aspekt tego spotkania, to?

 

Reklama

Powołany został nowy wojewoda. Polityka tego rządu jest taka, aby być blisko ludzi, społeczeństwa. Pan wojewoda nie unika takich spotkań, co więcej bardzo mu na nich zależy. Stąd nasz pomysł, by takie spotkanie zorganizować. Mieszkańcy ziemi szczycieńskiej, będą mieli okazję, chyba po raz pierwszy w historii, osobiście spotkać się z wojewodą, zadawać mu pytania. Jest taki punkt w naszym spotkaniu.

 

Jesteście radnymi miejskim, a spotkanie organizujecie dla mieszkańców ziemi szczycieński, powiatu.

 

Nie ma w tym nic dziwnego. Szczytno jest taką „stolicą” powiatu, a wojewoda nie jest wojewodą Szczytna, tylko Warmii i Mazur dlatego zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Zależy nam, aby integrować ziemię szczycieńską, a nie ją dzielić na poszczególne gminy.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze