Reklama


Reklama

Kort Tenisowy im. dziadka Witolda (zdjęcia)


Kolejne wydarzenie z cyklu dziesięciu na 10-lecie Tenis Club Szczytno miało miejsce w niedzielę, 23 sierpnia w Pasymiu. I było to wydarzenie niewątpliwie szczególne. Piknik szczycieńskich tenisistów był jednocześnie przyjęciem urodzinowym założyciela klubu – Witolda Mocarskiego, a prezentem był... kort tenisowy.To zapewne pierwszy w historii przypadek, aby na budowlanej parceli o charakterze mieszkaniowym jako pierwsze powstało zaplecze sportowe, a dom... pozostawał w planach, nawet jeśli nieodległych. Tak się właśnie zdarzyło w Pasymiu. Nowy kort, którego uroczyste otwarcie stanowiło urodzinowy prezent dla Witka Mocarskiego, stoi na działce jego córki Anny Mocarkiej-Gierach, wzniesiony głównie rękoma jej męża Marka i innych tenisistów, różnie zaangażowanych. To właśnie przy tym korcie w niedzielę, 23 sierpnia spotkali się członkowie klubu, inni zaprzyjaźnieni tenisiści i grono przyjaciół, by świętować 69 urodziny jubilata i – oczywiście – wypróbować obiekt.


Reklama

 

Reklama

Jak przystało na taką okoliczność – nie zabrakło szampana, tortu, życzeń i prezentów, no i oczywiście nie mogło się obyć bez oficjalnego oddania do użytku nowego obiektu sportowego. Wstęga przykryła tablicę informującą, iż obiekt ten oficjalnie zwie się „Kort Tenisowy im. dziadka Witolda”, a jej przecięcia dokonał cały tenisowy „klan rodzinny” Mocarskich.

 

I jedyne, czego zabrakło, to zapowiadany wcześniej finał pierwszych powiatowych mistrzostw par małżeńskich.

 

- Niestety, nie wszystkie wcześniejsze rozgrywki eliminacyjne udało się przeprowadzić, między innymi z powodu zmiennej pogody, więc mecz finałowy musiał zostać przesunięty – tłumaczy Mariusz Radziszewski.

 

Ów brak w żaden sposób nie wpłynął jednak na rodzinny klimat urodzinowego przyjęcia. Rozmowom, odpoczynkowi, relaksowi przy pieczonym dziku i innych smakowitościach sprzyjała ciepła, ale nie upalna pogoda, a kort przyciągał i zachęcał do towarzyskich rozgrywek.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze