Poniedziałek, 22 Lipiec, Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Korpele pod wodą z burzówki


Sporo nerwów dostarczyła mieszkańcom Korpel wadliwa kanalizacja burzowa. O jej „sprawności” przekonali się w sobotę, 22 czerwca. Woda niemal całkowicie zalała jedno z gospodarstw. Pod wodą znalazły się uprawy, posesja oraz piwnica.



Woda spłynęła z terenów, na których położona jest strefa ekonomiczna. Co prawda oddzielona jest ona torowiskiem, ale okazało się, że woda z tą przeszkodą poradziła sobie doskonale. Przepłynęła pod nasypem i zalała gospodarstwo. Przy okazji został rozszczelniony nasyp. Strażacy powiadomili przedstawicieli PKP. Ci stwierdzili, że zagrożenia w ruchu kolejowym nie ma.

 

W ruchu może i nie było, ale woda zalewała jedną z posesji w Korpelach. Strażacy próbowali wodę z zalanego domu wypompowywać do pobliskiego rowu znajdującego się przy drodze krajowej. Okazało się, że nie był to najlepszy pomysł, bo zapchany był przepust. Woda wdarła się na drogę. Ostatecznie zaczęto ją wypompować aż na drugą stronę jezdni do pobliskiego jeziora. Akcja, która rozpoczęła się o godz. 16 trwała aż do północy.


 

Teraz strażacy szukają administratorów, zarówno kanalizacji deszczowej, jak i drogowych przepustów, aby zmusić ich do naprawy wadliwych instalacji.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-06-03 23:07:09

Maciej Rokus: Bezpieczne wakacje nad wodą

  • Poniedziałek, 2019-06-03 10:28:11

Lepsza woda za blisko 2 miliony

  • Środa, 2019-04-17 15:41:49

O strefie aktywności zadecyduje wojewoda

  • Czwartek, 2018-09-13 10:16:28

Sportowy szczupak w wodach Wałpusza


Komentarze

  • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
    Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.
    Autor: Krajan
    2019-07-19 18:13:10
  • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
    Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....
    Autor: Siwy Stefan burczymucha
    2019-07-19 15:37:42
  • Zdemolował szpital i... zmarł
    Policja to powinna się zająć, ale przypadkiem PanI Ani którą straciła zdrowie przez to, że dyżurującemu ginekologowi nie chciało się pracować.
    Autor: wkurzona
    2019-07-18 15:10:18
  • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
    No dobrze, generalnie się zgadzam. Są przepisy na tego rodzaju sytuacje. Ale ja nie dzwoniłbym zaraz na policję, tylko spróbowałbym dogadać się z sąsiadem. Dopiero po nieudanej interwencji, zwróciłbym się do \"organów\". A tak - to rzeczywiście można się narazić na opinię pieniacza. Nie jest tu kwestią \"donoszenie\" na sąsiadów - tylko to, żeby umieć i chcieć się z nimi porozumiewać. A \"organy\" na samym końcu.
    Autor: Śmieszek
    2019-07-18 14:16:09
  • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
    To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.
    Autor: Mirek
    2019-07-18 11:17:30
  • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
    Gość ma rację! Jak to powiedział ktoś mądrzejszy \"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka\" Mogę sobie słuchać głośno muzy w bloku w środku dnia o 13, ale jestem świadom, że komuś to może przeszkadzać i policja może mi dowalić mandat.
    Autor: Mirek
    2019-07-17 22:38:13
  • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
    Nic dodać, nic ująć. Brawo dla autora listu!
    Autor: Czytelnik
    2019-07-17 20:20:54
  • W Pasymiu suszarnia stanęła w ogniu
    Czy te zdjęcie to z tego pożaru czy to tylko ilustracja do artykułu?
    Autor: Zdjęcie
    2019-07-17 14:36:29
  • Muzyka, bungee i kulomioci, czyli tegoroczne Dni i Noce Szczytna
    I wszędzie te zasrane disco z pola :/
    Autor: Wstyd
    2019-07-17 14:07:51
  • Próbował uniknąć czołówki, uderzył w drzewo (zdjęcia)
    ??? jakie to drzewo przy drodze??? Może w promieniu kilometra od dróg wszystko wytniemy bo \"przy drodze\"
    Autor: Ekolog
    2019-07-17 11:09:56