Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Koronawirus odebrał mamę, żonę, przyjaciółkę...


Mieszkańcy Lipowca są w szoku. Zmarła 44-letnia mieszkanka wsi. Pokonał ją koronawirus. Kobieta nie miała żadnych innych chorób. Osierociła córeczkę i syna. Od początku pandemii z powodu koronawirusa zmarło w naszym powiecie 12 osób. Jedenaście miało tak zwane choroby współistniejące.Pani Beata była mieszkanką Lipowca z wyboru, ale cieszyła się ogromnym szacunkiem pozostałych mieszkańców wsi.

 

- Była bardzo ciepłą i pogodną osobą – tak mówi o niej Rafał Szumny, mieszkaniec Lipowca. - Znałem ją osobiście. Wiadomość o jej śmierci wstrząsnęła mną. Ogromnie współczuję jej rodzinie, bo nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić, co muszą czuć. Przykład pani Beaty pokazuje, że covid nie ma granic i potrafi uderzyć nawet w małych miejscowościach. Wkrada się do naszych domów. Nie są to już sprawy odległych państw, czy dużych miast. Dotyczą nas wszystkich.

 

Pani Beata trafiła do szpitala w Iławie. Mimo działań lekarzy jej stan pogarszał z dnia na dzień. Zmarła we wtorek, 3 listopada. Wcześniej na nic nie chorowała. To pierwsza ofiara koronowirusa w naszym powiecie bez chorób współistniejących i stosunkowo młoda.

 

- To ogromna tragedia dla tej rodziny, ale też dla całej naszej miejscowości – mówi Ewa Zawrotna, mieszkanka Lipowca, ale też wicewójt gminy Szczytno i była sołtys wsi. - Znam swoich mieszkańców i wiem, że rodzina pani Beaty nie zostanie bez pomocy. Nigdy nie byliśmy obojętni na podobne dramaty. Może liczyć na nasze wsparcie.


Reklama

 

 

12 ofiar wirusa

 

Od początku pandemii w naszym powiecie życie z powodu koronawirusa straciło 12 osób. Jedenaście z nich miały tak zwane choroby współistniejące. Służby sanitarne naszego powiatu pierwszą śmierć spowodowaną koronawirusem odnotowały 24 sierpnia. Wówczas zmarła 57-letnia kobieta ze Szczytna (szpital, choroby współistniejące). Cztery dni później, 28 sierpnia, zmarła 49-letnia kobieta z gminy Jedwabno (szpital, choroby współistniejąc). Seria kolejnych zgonów ruszyła przy końcu października: 26 października zmarł 65-letni mężczyzna ze Szczytna (dom, choroby współistniejące), 27 - 60-letnia mieszkanka gminy Wielbark (szpital, choroby współistniejące), a 3 listopada 44-letnia mieszkanka Lipowca (szpital, nie stwierdzono chorób współistniejących)...

 

Dane coraz straszniejsze

 

Reklama

Od początku trwania pandemii w naszym powiecie odnotowano 624 przypadki zachorowań na koronawirusa. 304 osób wyzdrowiało, a 12 zmarło. Łatwo policzyć, że na terenie powiatu mamy wciąż 320 aktywnych chorych.

 

- Dane pokazują, że ten wiarus jest naprawdę groźny – przestrzega Tomasz Liwartowski, dyrektor sanepidu w Szczytnie. - Po raz kolejny apeluję o przestrzeganie zaleceń, czyli dystansu, dezynfekcji, maseczek oraz wszystkich innych prawnych ograniczeń. Naprawdę jest to wyłącznie dla naszego i naszych bliskich dobra.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama