Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Koronawirus odebrał mamę, żonę, przyjaciółkę...


Mieszkańcy Lipowca są w szoku. Zmarła 44-letnia mieszkanka wsi. Pokonał ją koronawirus. Kobieta nie miała żadnych innych chorób. Osierociła córeczkę i syna. Od początku pandemii z powodu koronawirusa zmarło w naszym powiecie 12 osób. Jedenaście miało tak zwane choroby współistniejące.Pani Beata była mieszkanką Lipowca z wyboru, ale cieszyła się ogromnym szacunkiem pozostałych mieszkańców wsi.

 

- Była bardzo ciepłą i pogodną osobą – tak mówi o niej Rafał Szumny, mieszkaniec Lipowca. - Znałem ją osobiście. Wiadomość o jej śmierci wstrząsnęła mną. Ogromnie współczuję jej rodzinie, bo nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić, co muszą czuć. Przykład pani Beaty pokazuje, że covid nie ma granic i potrafi uderzyć nawet w małych miejscowościach. Wkrada się do naszych domów. Nie są to już sprawy odległych państw, czy dużych miast. Dotyczą nas wszystkich.

 

Pani Beata trafiła do szpitala w Iławie. Mimo działań lekarzy jej stan pogarszał z dnia na dzień. Zmarła we wtorek, 3 listopada. Wcześniej na nic nie chorowała. To pierwsza ofiara koronowirusa w naszym powiecie bez chorób współistniejących i stosunkowo młoda.

 

- To ogromna tragedia dla tej rodziny, ale też dla całej naszej miejscowości – mówi Ewa Zawrotna, mieszkanka Lipowca, ale też wicewójt gminy Szczytno i była sołtys wsi. - Znam swoich mieszkańców i wiem, że rodzina pani Beaty nie zostanie bez pomocy. Nigdy nie byliśmy obojętni na podobne dramaty. Może liczyć na nasze wsparcie.


Reklama

 

 

12 ofiar wirusa

 

Od początku pandemii w naszym powiecie życie z powodu koronawirusa straciło 12 osób. Jedenaście z nich miały tak zwane choroby współistniejące. Służby sanitarne naszego powiatu pierwszą śmierć spowodowaną koronawirusem odnotowały 24 sierpnia. Wówczas zmarła 57-letnia kobieta ze Szczytna (szpital, choroby współistniejące). Cztery dni później, 28 sierpnia, zmarła 49-letnia kobieta z gminy Jedwabno (szpital, choroby współistniejąc). Seria kolejnych zgonów ruszyła przy końcu października: 26 października zmarł 65-letni mężczyzna ze Szczytna (dom, choroby współistniejące), 27 - 60-letnia mieszkanka gminy Wielbark (szpital, choroby współistniejące), a 3 listopada 44-letnia mieszkanka Lipowca (szpital, nie stwierdzono chorób współistniejących)...

 

Dane coraz straszniejsze

 

Reklama

Od początku trwania pandemii w naszym powiecie odnotowano 624 przypadki zachorowań na koronawirusa. 304 osób wyzdrowiało, a 12 zmarło. Łatwo policzyć, że na terenie powiatu mamy wciąż 320 aktywnych chorych.

 

- Dane pokazują, że ten wiarus jest naprawdę groźny – przestrzega Tomasz Liwartowski, dyrektor sanepidu w Szczytnie. - Po raz kolejny apeluję o przestrzeganie zaleceń, czyli dystansu, dezynfekcji, maseczek oraz wszystkich innych prawnych ograniczeń. Naprawdę jest to wyłącznie dla naszego i naszych bliskich dobra.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Ze swojego nie daje. Chojny bo cudze. Jak słyszę że ktoś komuś coś daje, to od razu zastanawiam się komu zabiera. Lepszej zmiany maseczki też nie obowiązują. Są tylko dla pospólstwa.

  Mieszkaniec


  2020-11-30 06:28:08
 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08