Reklama


Reklama

Koronawirus odebrał mamę, żonę, przyjaciółkę...


Mieszkańcy Lipowca są w szoku. Zmarła 44-letnia mieszkanka wsi. Pokonał ją koronawirus. Kobieta nie miała żadnych innych chorób. Osierociła córeczkę i syna. Od początku pandemii z powodu koronawirusa zmarło w naszym powiecie 12 osób. Jedenaście miało tak zwane choroby współistniejące.Pani Beata była mieszkanką Lipowca z wyboru, ale cieszyła się ogromnym szacunkiem pozostałych mieszkańców wsi.

 

- Była bardzo ciepłą i pogodną osobą – tak mówi o niej Rafał Szumny, mieszkaniec Lipowca. - Znałem ją osobiście. Wiadomość o jej śmierci wstrząsnęła mną. Ogromnie współczuję jej rodzinie, bo nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić, co muszą czuć. Przykład pani Beaty pokazuje, że covid nie ma granic i potrafi uderzyć nawet w małych miejscowościach. Wkrada się do naszych domów. Nie są to już sprawy odległych państw, czy dużych miast. Dotyczą nas wszystkich.

 

Pani Beata trafiła do szpitala w Iławie. Mimo działań lekarzy jej stan pogarszał z dnia na dzień. Zmarła we wtorek, 3 listopada. Wcześniej na nic nie chorowała. To pierwsza ofiara koronowirusa w naszym powiecie bez chorób współistniejących i stosunkowo młoda.

 

- To ogromna tragedia dla tej rodziny, ale też dla całej naszej miejscowości – mówi Ewa Zawrotna, mieszkanka Lipowca, ale też wicewójt gminy Szczytno i była sołtys wsi. - Znam swoich mieszkańców i wiem, że rodzina pani Beaty nie zostanie bez pomocy. Nigdy nie byliśmy obojętni na podobne dramaty. Może liczyć na nasze wsparcie.


Reklama

 

 

12 ofiar wirusa

 

Od początku pandemii w naszym powiecie życie z powodu koronawirusa straciło 12 osób. Jedenaście z nich miały tak zwane choroby współistniejące. Służby sanitarne naszego powiatu pierwszą śmierć spowodowaną koronawirusem odnotowały 24 sierpnia. Wówczas zmarła 57-letnia kobieta ze Szczytna (szpital, choroby współistniejące). Cztery dni później, 28 sierpnia, zmarła 49-letnia kobieta z gminy Jedwabno (szpital, choroby współistniejąc). Seria kolejnych zgonów ruszyła przy końcu października: 26 października zmarł 65-letni mężczyzna ze Szczytna (dom, choroby współistniejące), 27 - 60-letnia mieszkanka gminy Wielbark (szpital, choroby współistniejące), a 3 listopada 44-letnia mieszkanka Lipowca (szpital, nie stwierdzono chorób współistniejących)...

 

Dane coraz straszniejsze

 

Reklama

Od początku trwania pandemii w naszym powiecie odnotowano 624 przypadki zachorowań na koronawirusa. 304 osób wyzdrowiało, a 12 zmarło. Łatwo policzyć, że na terenie powiatu mamy wciąż 320 aktywnych chorych.

 

- Dane pokazują, że ten wiarus jest naprawdę groźny – przestrzega Tomasz Liwartowski, dyrektor sanepidu w Szczytnie. - Po raz kolejny apeluję o przestrzeganie zaleceń, czyli dystansu, dezynfekcji, maseczek oraz wszystkich innych prawnych ograniczeń. Naprawdę jest to wyłącznie dla naszego i naszych bliskich dobra.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
  Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

  Monika WŁODARCZYKOWA


  2021-03-04 12:02:59
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  12 lat to za długooo

  NSZ


  2021-03-04 09:44:05
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

  ZenekM


  2021-03-04 09:35:07
 • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
  za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

  Pofajdok


  2021-03-04 09:17:39
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

  Pofajdok


  2021-03-04 09:16:29
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

  MS


  2021-03-04 08:39:17
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

  Karrramba


  2021-03-04 05:53:12
 • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
  Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

  Wiesiek Żyła


  2021-03-03 23:00:44
 • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
  Super wywiad ciociu ????

  Roman K


  2021-03-03 21:06:15
 • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
  Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

  mieszkaniec


  2021-03-03 10:47:35