Piątek, 3 Kwiecień, Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Koronawirus nie zatrzymał karateków


Sześcioro zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate stanęło na podium Mistrzostw Regionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin Polskiego Związku Karate. Zawody odbyły się w Chełmie.- Były to ostatnie zawody PZK przed zawieszeniem wszelkich rozgrywek sportowych – mówi Piotr Zembrzuski, trener SKKK. W zawodach uczestniczyło 364 zawodników z 42 klubów z Polski północno-wschodniej. Wśród nich 13 wojowników ze Szczytna, którzy sześciokrotnie stawali na podium.

 

Debiut w seniorach zaliczył Konrad Żelaznowski i choć przegrał swoją walkę o finał, to trzecie miejsce uzyskane w pierwszym starciu z seniorami to dobry wynik. Inna nasza seniorka Julka Kędzierska wygrała swoją kategorię pokonując w finale mistrzynię Polski i Europy Annę Bielską z Waszawy.

 

- Spodziewałem się dobrej walki, ale starcie z tak utytułowaną zawodniczką jak Ania zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Julka jednak poradziła sobie doskonale z tym wyzwaniem.


Reklama

 

Również na pierwszym stopniu podium zameldował się Olaf Szempliński, który zdominował swoją kategorię wygrywając pierwszą walkę przez wazaari, a trzy pozostałe przed czasem. To był absolutny nokaut. Z walki na walkę Olaf nabierał pewności siebie i nie dawał swoim przeciwnikom żadnych szans. Kolejnym naszym faworytem, który nie zawiódł, był Norbert Kacak z SKKK - Dźwierzuty. Pewnie wygrał wszystkie trzy walki, a finał kończył, jak się później okazało, ze złamanym palcem. Charakter tego młodego wojownika wyprzedza jego technikę. Drugie miejsce w swojej kategorii zajął debiutujący na zawodach PZK Wiktor Cymerman, który również stoczył trzy walki.

 

- Wiktor, gdy rozpoczął swoje treningi, znacznie wyprzedzał rówieśników techniką i wolą walki później miał okres lekkiego zastoju – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. - A na tych zawodach doznał przebudzenia i znów walczył z wielką determinacją, oby tak dalej.

Reklama

 

W konkurencji kata SKKK również odnotował sukces. Nasz zawodnik Jan Rogala zajął III miejsce wśród 13 startujących. Kata to bardzo trudna konkurencja, trzeba wykazać się doskonałą techniką i koordynacją oraz wyczuciem tempa, a Jan wszystkie te cechy posiada. Drugie miejsce w kategorii +80 kg wywalczył senior Jakub Kwaśniewski, który na co dzień trenuje w SKKK, ale reprezentuje macierzysty klub z Bartoszyc.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze