Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Koronawirus nie zatrzymał karateków


Sześcioro zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate stanęło na podium Mistrzostw Regionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin Polskiego Związku Karate. Zawody odbyły się w Chełmie.- Były to ostatnie zawody PZK przed zawieszeniem wszelkich rozgrywek sportowych – mówi Piotr Zembrzuski, trener SKKK. W zawodach uczestniczyło 364 zawodników z 42 klubów z Polski północno-wschodniej. Wśród nich 13 wojowników ze Szczytna, którzy sześciokrotnie stawali na podium.

 

Debiut w seniorach zaliczył Konrad Żelaznowski i choć przegrał swoją walkę o finał, to trzecie miejsce uzyskane w pierwszym starciu z seniorami to dobry wynik. Inna nasza seniorka Julka Kędzierska wygrała swoją kategorię pokonując w finale mistrzynię Polski i Europy Annę Bielską z Waszawy.

 

- Spodziewałem się dobrej walki, ale starcie z tak utytułowaną zawodniczką jak Ania zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Julka jednak poradziła sobie doskonale z tym wyzwaniem.


Reklama

 

Również na pierwszym stopniu podium zameldował się Olaf Szempliński, który zdominował swoją kategorię wygrywając pierwszą walkę przez wazaari, a trzy pozostałe przed czasem. To był absolutny nokaut. Z walki na walkę Olaf nabierał pewności siebie i nie dawał swoim przeciwnikom żadnych szans. Kolejnym naszym faworytem, który nie zawiódł, był Norbert Kacak z SKKK - Dźwierzuty. Pewnie wygrał wszystkie trzy walki, a finał kończył, jak się później okazało, ze złamanym palcem. Charakter tego młodego wojownika wyprzedza jego technikę. Drugie miejsce w swojej kategorii zajął debiutujący na zawodach PZK Wiktor Cymerman, który również stoczył trzy walki.

 

- Wiktor, gdy rozpoczął swoje treningi, znacznie wyprzedzał rówieśników techniką i wolą walki później miał okres lekkiego zastoju – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. - A na tych zawodach doznał przebudzenia i znów walczył z wielką determinacją, oby tak dalej.

Reklama

 

W konkurencji kata SKKK również odnotował sukces. Nasz zawodnik Jan Rogala zajął III miejsce wśród 13 startujących. Kata to bardzo trudna konkurencja, trzeba wykazać się doskonałą techniką i koordynacją oraz wyczuciem tempa, a Jan wszystkie te cechy posiada. Drugie miejsce w kategorii +80 kg wywalczył senior Jakub Kwaśniewski, który na co dzień trenuje w SKKK, ale reprezentuje macierzysty klub z Bartoszyc.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

  Korniszon


  2020-09-26 17:44:39
 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

  Taki Tam


  2020-09-26 14:26:30
 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04