Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Koronawirus dziesiątkuje policjantów...


Statystyka z środy, 28 października, wskazuje na ponad 80 aktywnych przypadków zachorowań na koronawirusa w naszym powiecie. Wirus coraz bardziej dobiera się do policjantów. W samej komendzie powiatowej zdiagnozowano już 15 takich przypadków. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy może być poddanych kwarantannie. Na kwarantannie był już między innymi komendant jednostki Radosław Drach. We wtorek otrzymał wynik wymazu. Jest ujemny.Jak powiedział „Tygodnikowi Szczytno” Tomasz Liwartowski, dyrektor szczycieńskiego sanepidu nie warto przywiązywać się do tych liczb.

 

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna i właściwie każdego dnia w naszym powiecie odnotowujemy przypadki zachorowań na covid19 – mówi. - Apeluję do mieszkańców o przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych i prawnych.

 

Dane statystyczne są coraz bardziej niepokojące dla naszego powiatu. Z powodu koronawirusa zmarła już trzecia osoba – to starszy mężczyzna, który borykał się z chorobą wywołaną wirusem od tygodnia.

 

Służby sanitarne odnotowały też 24 przypadki zachorowań wśród słuchaczy i funkcjonariuszy WSPol, 15 wśród policjantów KPP w Szczytnie, 13 przypadków wśród pracowników medycznych szpitala oraz ośrodków zdrowia, 33 przypadki to tak zwane indywidualne i rozsiane po całym powiecie wynikające z zachorowań między innymi w szkołach – dotyczą zarówno nauczycieli, jak i dzieci.


Reklama

 

Reklama

Coraz więcej osób przebywa też w kwarantannie i to mimo że w tej kwestii zmieniło się prawo. - Kwarantanna obejmuje wyłącznie te osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, chorą – mówi dyrektor Liwartowski. - Jeśli osoba podana kwarantannie mieszka z kimś, to jej bliskich ta kwarantanna nie obejmuje.

 

Niepokoi fakt, że rośnie liczba policjantów: tych zakażonych i tych poddanych kwarantannie. W szczycieńskiej jednostce pracuje około 140 osób. Z naszych ustaleń wynika, że 15 funkcjonariuszy już jest chorych, kandydatów do objęcia kwarantanną ponad 90. Trwa analiza każdego przypadku indywidualnie, więc dopiero następnego dnia czyli w czwartek, będzie wiadomo ilu z nich rzeczywiście będzie musiało pozostać w izolacji.

 

- Jeśli nasza jednostka odczuje braki kadrowe spowodowane koronawirusem to możemy liczyć na wsparcie z sąsiednich jednostek oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – mówi Radosław Drach, Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie. - Mieszkańcy naszego powiatu nie powinni tego odczuć i mogą czuć się bezpiecznie – zapewnia.

Na wszelki jednak wypadek szczycieńska komenda policji ogranicza bezpośrednie kontakty z obywatelami.

 

- Jeżeli nie mamy pilnej potrzeby, to nie przychodźmy do komendy – mówi sierżant Izabela Cyganiuk. - W czasie pandemii wskazany jest kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 47 733 12 00 (do dyżurnego jednostki) bądź 112. Sprawę można też zgłosić mailem komendant@szczytno.ol.policja.gov.pl. Można ją opisać i podać swoje dane kontaktowe, a wówczas policjanci na pewno się skontaktują.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28