Poniedziałek, 21 Czerwiec
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała -

Reklama


Reklama

Kormorany „odleciały” do zasłużonych (zdjęcia)


Tradycją gminy Jedwabno i Gminnego Ośrodka Kultury jest honorowanie tych wszystkich, którzy w szczególny sposób wspierają życie kulturalne lokalnej społeczności i promują gminę. Podczas specjalnej uroczystości najbardziej zasłużeni otrzymują statuetki nazwane Kormoranami.Nominowani w kilku różnych kategoriach otrzymali Kormorany, a wybrani przez specjalną kapitułę – Superkormorana 2019.

 

 

Ważną kategorią jest „sponsor, czyli osoba bądź instytucja, która finansowo wspiera wydarzenia kulturalne, ale też i sportowe organizowane w Jedwabnie.

 

W ścisłym gronie nominowanych znalazły się: Zaklad Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Zeto Software w Olsztynie, Firma Remontowo-Budowlana Pyrys-Bud z Ostrołęki, Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. W Jedwabnie, firma Novum ze Szczytna oraz Skład Budowlany „Stan-Bud” w Jedwabnie. Superkormorana przyznano miejscowemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej.

 

 

Kolejna kategoria to „wspierający działania kulturalne”, czyli ci wszyscy, którzy aktywnie angażują się w organizację imprez czy nawet je inicjują. W tej kategorii Superkormorana przyznano dwom nominatom: Zespołowi Szkół w Jedwabnie oraz sołtysowi Dłużka – Piotrowi Berze. Pozostała trójka nominatów to: Grupa Niepokonani działająca przy gminnej bibliotece, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie oraz miejscowa placówka Poczty Polskiej.


Reklama

 

 

Pomysłodawcy statuetek i nagród wyróżniają też sołectwa, które we własnym zakresie organizują lokalne wydarzenia czy realizują różne projekty, pozyskując nań środki z zewnątrz. W tej kategorii Superkormoranem obdarzono sołectwo Małszewo, które w ostatnim roku wcześniejszy marazm zamieniło w wulkan aktywności.

 

 

Superkormorana otrzymał też... Andrzej Materna, na co dzień dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie. Został wyróżniony w kategorii „wolontariusz”, jako szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Odrębną kategorię „pilotuje” Gminna Biblioteka Publiczna, nominując i nagradzając osoby, które promują Jedwabno w literaturze. I w tej kategorii przyznane zostały dwa Superkormorany, które trafiły do rąk pań: Iwony Ray oraz Krystyny Królikowskiej. Pierwsza to pisarka i poetka, która od 2014 roku jest już mieszkanką gminy Jedwabno, podobnie jak i druga z laureatek, która z zawodu jest nauczycielem akademickim, a z pasji – autorką m.in. wierszy i muzycznych bajek.

Reklama

 

 

Jedwabno przyznaje też wyróżnienia specjalne. Otrzymali je między innymi starostowie ubiegłorocznych dożynek: Agata Tyc i Marek Zyśk czy aktywne jednostki OSP – z Burdąga i Szuci. Specjalnie honorowani są też artyści z wyższych półek, którzy wydarzenia w Jedwabnie często i chętnie uświetniają. W tym gronie znaleźli się: Ewa Bem, Krzysztof Daukszewicz oraz olsztyński zespół „Czerwony Tulipan”, który – zresztą nie po raz pierwszy – uświetnił galę swoim koncertem.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Miejski żłobek powstanie w pomieszczeniach po byłej kręgielni
  Ale radni zdają sobie sprawę, że to oznacza, że w Hali Wagnera będzie się mieścił żłobek. A gdy będą odbywały się tam kolejne rozgrywki, konkursy, targi pracy i różne takie, które odbywały się do tej pory, co będzie z dzieciakami? Mam nadzieję, że pomieszczenie zostanie wyciszone, a to kosztuje niemałe pieniądze. Czy po prostu pójdziemy na żywioł? Na koniec jednak muszę dodać, że żłobek w Szczytnie się przyda, ale tam?

  Kowal


  2021-06-21 12:52:29
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Droga jest jak każda inna ale jak się nie potrafi jechać z odpowiednią prędkością to takie są wyniki.

  Kazik


  2021-06-21 08:52:57
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  Moim zdaniem MW został kozłem ofiarnym , musieli na kogoś zrzucić winę , i padło na najniższy szczebel kierowniczy - czyli na brygadzistę !! A co dyrekcja zakładu nie wiedziała co się dzieje w zakładzie ? A Panie Rozogi rozwiń swoja myśl czy MW kazał Ci wkładać rękę w przenośnik ślimakowy ?

  Wojtek


  2021-06-21 08:15:46
 • Garaż z decyzją wojewody
  Panie radny sytuacja z garażem to taki Pana sukces jak Mańkowskiego z wieżą ciśnień.

  Prowadził ślepy kulawego


  2021-06-21 07:53:36
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  M.W. to ciapa i nieudacznik. Przed laty straciłbym przez niego całe ramię w przenośniku ślimakowym. Ten człowiek już dawno nie powinien pracować na stanowisku brygadzisty.

  Rozogi


  2021-06-20 20:38:54
 • Bogdan Komosiński – sołtys Piasutna (zdjęcia)
  Panie Sołtysie, a może by tak zrobić w Piasutnie prawdziwy plac zabaw dla dzieci zamiast tego zarośnietego trawami z dołami w którym z łatwością schowa się trzylatek i drzazgami wchodzącymi w małe łapki?

  Barbara Kaim


  2021-06-20 17:31:32
 • Letnie nowości imprezowe, Szczytno gotowe na sezon turystyczny
  Ja bym nie bagatelizował wydarzeń kulturalnych - turystycznych, które są organizowane od lat. Nie wiem dokładnie, co z pierogami i świętem ziemniaka - bo to były sztandarowe propozycje samorządu miejskiego za czasów burmistrz Górskiej. Nie byłem publicznością tych imprez, bo kartoflaka i pierogi robi mi żona - i to mi wystarcza. Nie chcę się narażać na niepotrzebne przygody gastryczne. Natomiast pamiętam, jak burmistrz Górska chciała połączyć te dwie \"imprezy\" (ziemniaki i pierogi) z jarmarkiem Mazurskim robionym przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. A ja od swoich znajomych z tzw. wielkich miast zawsze byłem pytany - no to kiedy ten jarmark - bo to kawałek folkloru, muzyki, rękodzieła - no bo chcą przyjechać. Jestem ciekaw, czy kameralna i niekomercyjna atmosfera jarmarku mazurskiego będzie utrzymana. Ale też pamiętam, że nigdy nie było to traktowane, jako walor miasta. Miasto uważało, że bazar - pod nazwą jarmark jurandowy - jest jego priorytetem. No i mamy, co mamy. Ja akurat od lat obserwuję sobie te wydarzenia i czuję, że mam prawo oceniać. Prochu tutaj promocja (urzędnicy) nie wymyślą, o ile nie zaczną kontaktować się z ludźmi, którzy co nieco się na tym znają. Kto dokładnie - nie wiem. Ale wiem, że i Dni i Noce Szczytna nie muszą być wiejskim festynem, a bazary z chińszczyzną, pomieszane z pierogami i kartoflakiem są po prostu żenadą.

  Krajan


  2021-06-20 15:07:42
 • Garaż z decyzją wojewody
  Tak się właśnie dzieje gdy stanowiska radnych piastują ludzie bez przygotowania i doświadczenia biznesowego, kto z nich choćby jabłkami na rynku handlował, czy jakąkolwiek działalność z sukcesem prowadził? Chyba nikt i właśnie przez takie wybory Bareja może kręcić filmy a my mieszkańcy utrzymujemy takich aktorów.

  Przedsiębiorca


  2021-06-20 14:47:49
 • Nadchodzi upadek szczycieńskiego pływania?
  W każdym sporcie jest to samo :(. Sporty walki także kuleją bo zostały odcięte od maty w WSPolu. Obecnie pozostaje tułaczka po jakichś małych salkach bądź gościnnie treningi w Olsztynie. Nie tylko pływanie \"tonie\" ale myślę że pozostałe dyscypliny także :(

  Sporty Walki


  2021-06-20 11:33:56
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Każdy popełnia błędy , ale nie każdemu jest dane je naprawić.

  Życie


  2021-06-20 10:44:28