Reklama


Reklama

Kormorany „odleciały” do zasłużonych (zdjęcia)


Tradycją gminy Jedwabno i Gminnego Ośrodka Kultury jest honorowanie tych wszystkich, którzy w szczególny sposób wspierają życie kulturalne lokalnej społeczności i promują gminę. Podczas specjalnej uroczystości najbardziej zasłużeni otrzymują statuetki nazwane Kormoranami.Nominowani w kilku różnych kategoriach otrzymali Kormorany, a wybrani przez specjalną kapitułę – Superkormorana 2019.

 

 

Ważną kategorią jest „sponsor, czyli osoba bądź instytucja, która finansowo wspiera wydarzenia kulturalne, ale też i sportowe organizowane w Jedwabnie.

 

W ścisłym gronie nominowanych znalazły się: Zaklad Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Zeto Software w Olsztynie, Firma Remontowo-Budowlana Pyrys-Bud z Ostrołęki, Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. W Jedwabnie, firma Novum ze Szczytna oraz Skład Budowlany „Stan-Bud” w Jedwabnie. Superkormorana przyznano miejscowemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej.

 

 

Kolejna kategoria to „wspierający działania kulturalne”, czyli ci wszyscy, którzy aktywnie angażują się w organizację imprez czy nawet je inicjują. W tej kategorii Superkormorana przyznano dwom nominatom: Zespołowi Szkół w Jedwabnie oraz sołtysowi Dłużka – Piotrowi Berze. Pozostała trójka nominatów to: Grupa Niepokonani działająca przy gminnej bibliotece, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie oraz miejscowa placówka Poczty Polskiej.


Reklama

 

 

Pomysłodawcy statuetek i nagród wyróżniają też sołectwa, które we własnym zakresie organizują lokalne wydarzenia czy realizują różne projekty, pozyskując nań środki z zewnątrz. W tej kategorii Superkormoranem obdarzono sołectwo Małszewo, które w ostatnim roku wcześniejszy marazm zamieniło w wulkan aktywności.

 

 

Superkormorana otrzymał też... Andrzej Materna, na co dzień dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie. Został wyróżniony w kategorii „wolontariusz”, jako szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Odrębną kategorię „pilotuje” Gminna Biblioteka Publiczna, nominując i nagradzając osoby, które promują Jedwabno w literaturze. I w tej kategorii przyznane zostały dwa Superkormorany, które trafiły do rąk pań: Iwony Ray oraz Krystyny Królikowskiej. Pierwsza to pisarka i poetka, która od 2014 roku jest już mieszkanką gminy Jedwabno, podobnie jak i druga z laureatek, która z zawodu jest nauczycielem akademickim, a z pasji – autorką m.in. wierszy i muzycznych bajek.

Reklama

 

 

Jedwabno przyznaje też wyróżnienia specjalne. Otrzymali je między innymi starostowie ubiegłorocznych dożynek: Agata Tyc i Marek Zyśk czy aktywne jednostki OSP – z Burdąga i Szuci. Specjalnie honorowani są też artyści z wyższych półek, którzy wydarzenia w Jedwabnie często i chętnie uświetniają. W tym gronie znaleźli się: Ewa Bem, Krzysztof Daukszewicz oraz olsztyński zespół „Czerwony Tulipan”, który – zresztą nie po raz pierwszy – uświetnił galę swoim koncertem.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Każde zachowane życie to szczęście, no chyba że jest się takim zawistnym skur**synem jak Pan. Chłopak zapierniczał i dostał za to nauczkę poprzez skasowaną furę i uraz który po tym pozostanie. Zresztą skąd Pan wie kto niby finansował ten samochód? A może chłopak zapierniczał żeby się na to dorobić kilka dobrych lat zamiast pisać pierdoły w internecie ;)

  Drogi Panie Kowal


  2020-08-12 19:41:20