Piątek, 5 Czerwiec, Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

Kormorany „odleciały” do zasłużonych (zdjęcia)


Tradycją gminy Jedwabno i Gminnego Ośrodka Kultury jest honorowanie tych wszystkich, którzy w szczególny sposób wspierają życie kulturalne lokalnej społeczności i promują gminę. Podczas specjalnej uroczystości najbardziej zasłużeni otrzymują statuetki nazwane Kormoranami.Nominowani w kilku różnych kategoriach otrzymali Kormorany, a wybrani przez specjalną kapitułę – Superkormorana 2019.

 

 

Ważną kategorią jest „sponsor, czyli osoba bądź instytucja, która finansowo wspiera wydarzenia kulturalne, ale też i sportowe organizowane w Jedwabnie.

 

W ścisłym gronie nominowanych znalazły się: Zaklad Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Zeto Software w Olsztynie, Firma Remontowo-Budowlana Pyrys-Bud z Ostrołęki, Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. W Jedwabnie, firma Novum ze Szczytna oraz Skład Budowlany „Stan-Bud” w Jedwabnie. Superkormorana przyznano miejscowemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej.

 

 

Kolejna kategoria to „wspierający działania kulturalne”, czyli ci wszyscy, którzy aktywnie angażują się w organizację imprez czy nawet je inicjują. W tej kategorii Superkormorana przyznano dwom nominatom: Zespołowi Szkół w Jedwabnie oraz sołtysowi Dłużka – Piotrowi Berze. Pozostała trójka nominatów to: Grupa Niepokonani działająca przy gminnej bibliotece, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie oraz miejscowa placówka Poczty Polskiej.


Reklama

 

 

Pomysłodawcy statuetek i nagród wyróżniają też sołectwa, które we własnym zakresie organizują lokalne wydarzenia czy realizują różne projekty, pozyskując nań środki z zewnątrz. W tej kategorii Superkormoranem obdarzono sołectwo Małszewo, które w ostatnim roku wcześniejszy marazm zamieniło w wulkan aktywności.

 

 

Superkormorana otrzymał też... Andrzej Materna, na co dzień dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie. Został wyróżniony w kategorii „wolontariusz”, jako szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Odrębną kategorię „pilotuje” Gminna Biblioteka Publiczna, nominując i nagradzając osoby, które promują Jedwabno w literaturze. I w tej kategorii przyznane zostały dwa Superkormorany, które trafiły do rąk pań: Iwony Ray oraz Krystyny Królikowskiej. Pierwsza to pisarka i poetka, która od 2014 roku jest już mieszkanką gminy Jedwabno, podobnie jak i druga z laureatek, która z zawodu jest nauczycielem akademickim, a z pasji – autorką m.in. wierszy i muzycznych bajek.

Reklama

 

 

Jedwabno przyznaje też wyróżnienia specjalne. Otrzymali je między innymi starostowie ubiegłorocznych dożynek: Agata Tyc i Marek Zyśk czy aktywne jednostki OSP – z Burdąga i Szuci. Specjalnie honorowani są też artyści z wyższych półek, którzy wydarzenia w Jedwabnie często i chętnie uświetniają. W tym gronie znaleźli się: Ewa Bem, Krzysztof Daukszewicz oraz olsztyński zespół „Czerwony Tulipan”, który – zresztą nie po raz pierwszy – uświetnił galę swoim koncertem.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Widziałem kilkukrotnie,jak wyglądają ,,odłowy\" panów rybaków. ,,Legalni kłusownicy\"- to najlepsze określenie tych bandytów.

  Otwarte oczy


  2020-06-05 09:29:07
 • Pijane rekordy na drogach powiatu
  Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

  Kaja


  2020-06-05 04:08:30
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  Ptaki ważniejsze od asfaltu na drodze dla burmistrza.

  Wachacz


  2020-06-04 22:38:30
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan dyrektor widocznie nie wie co się nad wodą dzieje.

  Enduro


  2020-06-04 18:43:14
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  A kiedy będzie asfalt na drodze w tej wiosce ?

  Zainteresowany


  2020-06-04 15:14:19
 • Bukiet dostarczył kurier
  To jest wygodna opcja, też wysyłałam babci na urodziny bukiet i kosz słodyczy pocztą kwiatową. Z racji korony nie ma co narażać seniora poprzez osobisty kontakt, a można złożyć życzenia telefonicznie.

  Maria


  2020-06-04 15:10:03
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43