Poniedziałek, 30 Marzec, Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Kormorany „odleciały” do zasłużonych (zdjęcia)


Tradycją gminy Jedwabno i Gminnego Ośrodka Kultury jest honorowanie tych wszystkich, którzy w szczególny sposób wspierają życie kulturalne lokalnej społeczności i promują gminę. Podczas specjalnej uroczystości najbardziej zasłużeni otrzymują statuetki nazwane Kormoranami.Nominowani w kilku różnych kategoriach otrzymali Kormorany, a wybrani przez specjalną kapitułę – Superkormorana 2019.

 

 

Ważną kategorią jest „sponsor, czyli osoba bądź instytucja, która finansowo wspiera wydarzenia kulturalne, ale też i sportowe organizowane w Jedwabnie.

 

W ścisłym gronie nominowanych znalazły się: Zaklad Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Zeto Software w Olsztynie, Firma Remontowo-Budowlana Pyrys-Bud z Ostrołęki, Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. W Jedwabnie, firma Novum ze Szczytna oraz Skład Budowlany „Stan-Bud” w Jedwabnie. Superkormorana przyznano miejscowemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej.

 

 

Kolejna kategoria to „wspierający działania kulturalne”, czyli ci wszyscy, którzy aktywnie angażują się w organizację imprez czy nawet je inicjują. W tej kategorii Superkormorana przyznano dwom nominatom: Zespołowi Szkół w Jedwabnie oraz sołtysowi Dłużka – Piotrowi Berze. Pozostała trójka nominatów to: Grupa Niepokonani działająca przy gminnej bibliotece, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie oraz miejscowa placówka Poczty Polskiej.


Reklama

 

 

Pomysłodawcy statuetek i nagród wyróżniają też sołectwa, które we własnym zakresie organizują lokalne wydarzenia czy realizują różne projekty, pozyskując nań środki z zewnątrz. W tej kategorii Superkormoranem obdarzono sołectwo Małszewo, które w ostatnim roku wcześniejszy marazm zamieniło w wulkan aktywności.

 

 

Superkormorana otrzymał też... Andrzej Materna, na co dzień dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie. Został wyróżniony w kategorii „wolontariusz”, jako szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Odrębną kategorię „pilotuje” Gminna Biblioteka Publiczna, nominując i nagradzając osoby, które promują Jedwabno w literaturze. I w tej kategorii przyznane zostały dwa Superkormorany, które trafiły do rąk pań: Iwony Ray oraz Krystyny Królikowskiej. Pierwsza to pisarka i poetka, która od 2014 roku jest już mieszkanką gminy Jedwabno, podobnie jak i druga z laureatek, która z zawodu jest nauczycielem akademickim, a z pasji – autorką m.in. wierszy i muzycznych bajek.

Reklama

 

 

Jedwabno przyznaje też wyróżnienia specjalne. Otrzymali je między innymi starostowie ubiegłorocznych dożynek: Agata Tyc i Marek Zyśk czy aktywne jednostki OSP – z Burdąga i Szuci. Specjalnie honorowani są też artyści z wyższych półek, którzy wydarzenia w Jedwabnie często i chętnie uświetniają. W tym gronie znaleźli się: Ewa Bem, Krzysztof Daukszewicz oraz olsztyński zespół „Czerwony Tulipan”, który – zresztą nie po raz pierwszy – uświetnił galę swoim koncertem.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Po prostu śmieszne. Przecież wiadomo, że z pieniędzy unijnych, których Polska nie wykorzystała, nasz kraj może finansować działania na rzecz ograniczania epidemii koronawirusa. Pan Kiersikowski lubi się lansować i umie to robić. Ale ja wolałbym, aby te min. 40 tys. zł. zostało aplikowane na wyposażenia szpitala powiatowego i przychodni (chociażby i natury elektronicznej). To nie jest sytuacja, w której priorytetem są laptopy, czy tablety (wystarczy, że radni je mają - nie wiem, po co). Ważny jest respirator, kombinezon ochronny, przyłbica, jednorazowe rękawice i maski dla lekarzy. Panie Kiersikowski - chyba urwał się Pan z choinki.

  Śmieszek


  2020-03-29 19:28:16
 • [Aktualizacja] Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, stan na 29 marca
  niestety stan ten się może zmienić na gorsze. mamy najazd warszawiaków. ludzie uważajcie na nich, mają się za młodych z wielkich miast, których COVID-19.

  mol


  2020-03-29 18:01:24
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Dalej szczujcie i podsycajcie nastroje, to \"więcej\" pożytku z tego będzie. Ludzie czego się czepiacie. Opamiętajcie się w tej zajadłości nie wiadomo po co i przeciw Komu!!! Dziękujcie Bogu żeście zdrowi.

  Obserwator


  2020-03-29 17:00:40
 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  z 500plus nie kupuje sie laptopow, bo dzieci to ekranowcy co im skutecznie wybijamy z glowy, ja kupuję banany i ciuchy z pepko, w zyciu bym synowi nie kupila tableta, prędzej rower, zobacz na te dzieci, ze szkoly idą z ekranem przed nosem, to im wybijalismy z glowy!!!

  do turkuc podjadek


  2020-03-29 14:46:11
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  A w wioskach palą ogniska, smród na całą wieś a w ognisku wszystko .

  Dbanie o czyste powietrze.


  2020-03-29 13:09:15
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  Komuś przeszkadzało....

  Ania


  2020-03-29 09:56:47
 • Ceny śmieci w Pasymiu... odleciały
  Pierd...nie głupot, ze ceny generują nieruchomości rekreacyjne! Większej bzdury nie słyszałem. Na działce łącznie prze cały rok nie jestem nawet dwa miesiące, a płacić muszę przez cały rok. Taka dojna krowa dla gminy, skandal!

  Letnik


  2020-03-28 21:19:04
 • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
  Po części wszyscy mamy kwarantannę.

  Do mieszkańca.


  2020-03-28 19:31:11
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

  Andrzej


  2020-03-28 18:04:49
 • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
  Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

  Irek


  2020-03-28 10:04:13