Reklama


Reklama

Kormorany dotarły do Jedwabna już po raz trzynasty (zdjęcia)


Już po raz trzynasty Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie podziękował tym, którzy wspierają gminne inicjatywy kulturalne i charytatywne własną pracą i (lub) własnymi pieniędzmi. W tym roku Kapituła „Kormoranów 2018” ustanowiła nagrody „Superkormoran 2018” w pięciu kategoriach: sponsor, wspierający działania kulturalne, sołectwo i wolontariusz oraz – po raz pierwszy - „Jedwabno w literaturze”. Przyznała także osiem podziękowań specjalnych wyróżnionych statuetką „Kormoran 2018”.Wyróżnienia specjalne za czynną współpracę przy organizacji imprez okolicznościowych w Gminie Jedwabno oraz za dotychczasowy bezinteresowny wkład pracy otrzymali: Dorota i Marcin Spilkowscy, Joanna Gawryszewska, Jan Hamera, Ochotnicze Straże Pożarne w Jedwabnie, Burdągu i Szuci, a także Wolontariat Przytuliska. Po krótkim koncercie Katarzyny Ciak wyróżnieni odebrali statuetki z rąk przewodniczącej Rady Gminy Elżbiety Brzóski.

 

Superkormorany 2018

 

W kategorii sponsor nominację otrzymało pięć podmiotów. Z ich grona wybrani zostali Marek i Grzegorz Fesnakowie i firma Mazurskie Grzybki Spółka z o.o. Przetwórstwo Runa Leśnego.

 

 

 

Również do kategorii „wspierający działania kulturalne” było pięciu nominatów. Tytuł i statuetkę otrzymała Wioleta Wojciechowska i Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie, który przyczynił się do promocji gminy nie tylko na niwie lokalnej, ale i ogólnopolskiej.


Reklama

 

 

Wśród sołectw zwycięzcami okazały się dwa: Burdąg i Rekownica, uhonorowane za organizowanie od wielu lat oryginalnych letnich festynów sołeckich,całorocznej działalności bogatej w warsztaty, imprezy okolicznościowe oraz współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnie.

 

 

Okazuje się, że w gminie jest solidna grupa aktywnych wolontariuszy. O statuetkę Superkormorana ubiegało się aż 17 osób. Otrzymała ją Małgorzata Kalinowska.

 

Reklama

 

„Jedwabno w literaturze” - to nowa, tegoroczna kategoria – nagroda dla autorów książek opowiadających o Jedwabnie, gminie Jedwabno oraz o ludziach żyjących tu zarówno w latach ubiegłych jak i teraźniejszych. Z grona sześciu autorów wyróżniona została Wioletta Sawicka, która jest autorką dwóch wyjątkowych książek pt. „Wyspy szczęśliwe” oraz „Czas próby”. Bohaterką tych wyjątkowych książek, które skradły serca mieszkańców naszej Gminy jest Pani Marta Matyszewska - mieszkanka Burdąga, która również otrzymała statuetkę „Kormorana 2018” i specjalne wyróżnienie.

 

 

Fot. GOK Jedwabno

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55
 • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
  Trochę niefortunne to zdjęcie.

  Kowal


  2020-09-18 00:33:52
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

  Chomik


  2020-09-17 22:29:09
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

  Śmieszek


  2020-09-17 22:17:25
 • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
  Policja, policja i policja...

  Ja


  2020-09-17 21:06:02