Środa, 21 Sierpień, Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Kormorany dotarły do Jedwabna już po raz trzynasty (zdjęcia)


Już po raz trzynasty Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie podziękował tym, którzy wspierają gminne inicjatywy kulturalne i charytatywne własną pracą i (lub) własnymi pieniędzmi. W tym roku Kapituła „Kormoranów 2018” ustanowiła nagrody „Superkormoran 2018” w pięciu kategoriach: sponsor, wspierający działania kulturalne, sołectwo i wolontariusz oraz – po raz pierwszy - „Jedwabno w literaturze”. Przyznała także osiem podziękowań specjalnych wyróżnionych statuetką „Kormoran 2018”.Wyróżnienia specjalne za czynną współpracę przy organizacji imprez okolicznościowych w Gminie Jedwabno oraz za dotychczasowy bezinteresowny wkład pracy otrzymali: Dorota i Marcin Spilkowscy, Joanna Gawryszewska, Jan Hamera, Ochotnicze Straże Pożarne w Jedwabnie, Burdągu i Szuci, a także Wolontariat Przytuliska. Po krótkim koncercie Katarzyny Ciak wyróżnieni odebrali statuetki z rąk przewodniczącej Rady Gminy Elżbiety Brzóski.

 

Superkormorany 2018

 

W kategorii sponsor nominację otrzymało pięć podmiotów. Z ich grona wybrani zostali Marek i Grzegorz Fesnakowie i firma Mazurskie Grzybki Spółka z o.o. Przetwórstwo Runa Leśnego.

 

 

 

Również do kategorii „wspierający działania kulturalne” było pięciu nominatów. Tytuł i statuetkę otrzymała Wioleta Wojciechowska i Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie, który przyczynił się do promocji gminy nie tylko na niwie lokalnej, ale i ogólnopolskiej.

 

 

Wśród sołectw zwycięzcami okazały się dwa: Burdąg i Rekownica, uhonorowane za organizowanie od wielu lat oryginalnych letnich festynów sołeckich,całorocznej działalności bogatej w warsztaty, imprezy okolicznościowe oraz współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnie.


 

 

Okazuje się, że w gminie jest solidna grupa aktywnych wolontariuszy. O statuetkę Superkormorana ubiegało się aż 17 osób. Otrzymała ją Małgorzata Kalinowska.

 

 

„Jedwabno w literaturze” - to nowa, tegoroczna kategoria – nagroda dla autorów książek opowiadających o Jedwabnie, gminie Jedwabno oraz o ludziach żyjących tu zarówno w latach ubiegłych jak i teraźniejszych. Z grona sześciu autorów wyróżniona została Wioletta Sawicka, która jest autorką dwóch wyjątkowych książek pt. „Wyspy szczęśliwe” oraz „Czas próby”. Bohaterką tych wyjątkowych książek, które skradły serca mieszkańców naszej Gminy jest Pani Marta Matyszewska - mieszkanka Burdąga, która również otrzymała statuetkę „Kormorana 2018” i specjalne wyróżnienie.

 

 

Fot. GOK Jedwabno

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze