Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Konwencja wyborcza z „Wilczkową łapą” (zdjęcia)


Komitet „Wszystko dla Szczytna” z Rafałem Wilczkiem w roli kandydata na burmistrza Szczytna, przedstawił swoich kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Szczytnie. Środowa (5 września), parkowa konwencja wyborcza przyciągnęła ze sto, może nieco więcej osób, w tym – rzecz jasna - głównych bohaterów wydarzenia.Konwencja odbyła się w parku przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie. Programu wyborczego nie zaanonsowano, natomiast przedstawiono kandydatów na radnych w poszczególnych okręgach. Można by powiedzieć, że w gronie około 20 osób (bo nie wszyscy przybyli) wymieszało się „stare” z „nowym” (i z „młodym” też): nie brakuje wśród potencjalnych radnych z tego komitetu tych, którzy już mają niemałe doświadczenie samorządowe, jak i osób naprawdę młodych (wiekiem) i nowych (w lokalnej polityce).
Komentarze do artykułu

Śmieszek

Z tego wszystkiego wynika, że lepsze stare - co się już najadł, przetarło różne ścieżki - niż to nowe, co nas może czekać. A co nas może czekać? Sekretarz urzędu gminnego w Purdzie - wcześniej w Szczytnie od promocji, co jest różnie oceniane. Pan, który zawiadywał szkołą oraz obiektami sportowymi w Szczytnie. Pani, która prowadzi przedszkole (!?). No i emerytowany policjant. Oczywiście dotychczasowa Pani Burmistrz. No i jak tu wybierać? Co lepsze? A to wszystko poukrywane pod stowarzyszeniami, komitetami obywatelskimi, a w gruncie rzeczy misz - masz PiS, PO, PSL. czyli zostajemy w tej samej zupie.

Ciekawski

a ja tam widzę ludków z PSL, czyżby nowa nazwa dla stronnictwa, albo może co niektórzy uciekają z PSL

Śmieszek

No właśnie, zaproponowano mu wyższe stanowisko! To jest dobry argument na to, że ma kwalifikacje! A dlaczego nie zaproponowano mu wyższego stanowiska w mieście, powiecie? Prawdopodobnie nie ogarniał spraw w sposób kompetentny. Awans na sekretarza w Gminie Purda dał mu na pewno doświadczenie jako urzędnikowi, który kieruje pracami urzędu. Ale nie są to atrybuty burmistrza, który ma właśnie od tego sekretarza, aby zdejmował z burmistrza obowiązek codziennego pilnowania prac urzędu. Burmistrz wyznacza kierunek działań - więc musi wiedzieć, czego chce, a nie zawiadywać kwitami w urzędzie. Tego Pan Wilczek na konwencji nie zaprezentował - i o to chodzi. To, że kandydaci pogadali sobie z "suwerenem" - nie ma znaczenia. Bo to zwykła propaganda - ustawka. Każdy z mieszkańców chętnie usłyszy, co zamierza radny - ale od samego radnego to nie zależy, co zrealizuje we własnym okręgu. Jego obietnice i potrzeby muszą być wpisane w program dla całego miasta kandydata na burmistrza - a ten go nie pokazał. Fajnie, że ludzie czuli się na tym spotkaniu dobrze, było im miło, że podano im rękę i zamieniono kilka słów. Ale to i tak gruszki na wierzbie, póki program p. Wilczka, jako kandydata na burmistrza, nie został ogłoszony.

Karol f

Wilczek mógłby być dobrym pomysłem ale w towarzystwie partyjniaków z PSL stracił niemal wszystkie punkty, korzystnie nie wpłynęło też matactwo typu stowarzyszenie by ukryć partyjne kolesiostwo. Porostu nie ładnie!

Pola

Te komentarze są na poziomie dziecka 3-letniego????jak można kogoś oceniać, gdy się kogoś dobrze nie zna i bazuje się na licznych plotkach. Pan Wilczek sam odszedł z pracy, wiem to od osób pracujących w urzędzie, więc komentowanie, że odszedł w niesławie jest nieprawdziwe.Odszedł, ponieważ zaproponowano jemu wyzsze stanowisko.Każdy ma prawo wystartować w wyborach,więc kolejny komentarz o uśmiechniętych propagandystach nie jest na miejscu.Byłam na tej inauguracji, która przyciągnęła ludzi od młodzieży po seniorów.Uważam że Pan Wilczek jak również kandydaci na radnych zaprezentowali się rewelacyjnie.Każdy z nich po wystąpieniu poświęcił czas dla tych wszystkich zgromadzonych osób i można było indywidualnie podyskutować.Ja do tej pory zastanawiałam się na kogo oddać głos w najbliższych wyborach i po tej inauguracji oraz śledzeniu portali społecznościowych wybrałam swojego kandydata, będzie nim właśnie Pan Rafał.Zauważyłam, że w odróżnieniu od nijakiego Pana Mańkowskiego i jego ludzi, nie "bawią" się w krytykowanie kontrkandydatów.Uważam że najgorzej właśnie wypada Pan Mańkowski, który do tej pory nic pożytecznego nie zrobił w MOS-ie, każdy widzi jak MOS wyglądą a już nie mowa jak prosperuje.

Jaja

Panie Wilczak gdyby wybory bylyw Wielkanoc to miałby Pan szansę gdyż wtedy ludzie głosowali by dla "jaj"

zajączek

Pan wilczek zwial ze szczytna w niesławie cztery lata temu, teraz zbawcą będzie , ekipa takze jakby juz mocno opatrzona i zgrana , Pani Karolina hmm osoba o interesujące postawie moralnej. Czyli z górskiego deszcu pod wilczkową rynnę

Śmieszek

Mało zdjęć publiczności, która - licznie - nie licznie wzięła udział w tymże wydarzeniu. Propagandyści ubrani w stosowne koszulki - uśmiechnięci, w dobrym nastroju. W tle wielki baner p. Wilczka. Wilcze echa, albo wilcze doły. Bardzo marne, skoro nie zaanonsowano programu.

Napisz


Komentarze