Poniedziałek, 25 Październik
Imieniny: Arety, Marty, Marcina -

Reklama


Reklama

Konrad Bukowiecki poza finałem olimpiady w Tokio


Konrad Bukowiecki nie wystąpi w finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Szczytnianin nawet nie zbliżył się do odległości kwalifikacyjnej, osiągając w najlepszej próbie 20,01 m.Do eliminacji w pchnięciu kulą przystąpiło dwóch Polaków: Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk. Pierwszy z nich swoją walkę o finał olimpijski rozpoczął o godz. 12:15. W pierwszej próbie 24-latek ze Szczytna nawet nie zbliżył się do odległości kwalifikacyjnej, która wynosiła 21,20 metra. Bukowiecki pchnął kulę na 20,01 m, co nie dawało mu wejścia do finału.

 

Druga próba w wykonaniu Konrada była jeszcze słabsza, a kula wylądowała przed 20. metrem. Bukowiecki spalił pchnięcie. Nasz kulomiot nie poprawił się również w trzeciej próbie, kiedy to osiągnął odległość zaledwie 19,44 m. Taki wynik oznacza, że Konrada  nie zobaczymy w finale igrzysk, który rozpocznie się w czwartek, 5 sierpnia o godz. 4:05 czasu polskiego.


Reklama

 

Michał Haratyk uzyskał 20,86 i został sklasyfikowany na 13. miejscu. Kwalifikacje wygrał rekordzista świata Ryan Crouser (USA) – 22,05. Do finału awansowało 12 najlepszych zawodników. Haratykowi zabrakło... czterech centymetrów. Jako ostatni zakwalifikował się Amerykanin Payton Otterdahl - 20,90.

 

Dla Konrada Bukowieckiego występ w Tokio nie jest debiutem olimpijskim. 24-latek zakwalifikował się do finału igrzysk w Rio de Janeiro, ale nie udało mu się zaliczyć żadnego ważnego pchnięcia. Rok później lekkoatleta sięgnął po halowe mistrzostwo Europy, a na swoim koncie ma także wicemistrzostwo Starego Kontynentu wywalczone w 2018 roku w Berlinie.

ReklamaKomentarze do artykułu

dzban

Dzis wystartowal paraolimpiada , moze tam mu sie uda cos rzucic :D, bedzie mogl sie popsiac jak ma to w zwyczaju

Napisz

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama