Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Konrad Bukowiecki powalczy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio


Konrad Bukowiecki znalazł się w składzie polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Rozpoczną się one oficjalnie 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Dla naszego znakomitego kulomiota będą to drugie Igrzyska w karierze. Jak jest do nich przygotowany? O to pytamy jego trenera, a prywatnie tatę Ireneusza Bukowieckiego.Konrad i jego trener do Japonii wylecą 21 lipca.

 

- W miejscowości Zao Bodaria w Prefekturze Yamagata będziemy mieli krótki obóz aklimatyzujący, a potem pojedziemy już do wioski olimpijskiej i miejsca rywalizacji – mówi Ireneusz Bukowiecki.

 

 

 

Od początku 2021 roku niewiele szło po myśli Bukowieckiego. Jeden z najlepszych kulomiotów świata stracił halowy sezon przez urazy. Jego sztab trenerski nie ukrywa, że to największa ich bolączka. Wiele jednak wskazuje na to, że 24-latek najgorsze ma już za sobą.

 

- Konradowi dalej doskwiera delikatny ból, ale robimy wszystko, aby to pokonać – mówi jego trener Ireneusz Bukowiecki. - Nie przerywamy treningów, pracujemy nad technika. Konrad pcha leciutką piłeczką. Na razie unikamy pchania prawdziwą kulą, aby nie ryzykować kontuzji i nie zaprzepaścić olimpijskiego startu.

 

Dlatego jak mój trener Bukowiecki Konrad przez ostatnie miesiące nie startował w żadnych ważniejszych zawodach. - To z kolei przekłada się na to, że mamy niewielką wiedzę w jakiej jest formie – dodaje trener. - Ale liczymy, że na olimpiadzie pokaże na co go stać.

 

Eliminacje w pchnięciu kulą zaplanowano na 3 sierpnia. Dzień później ma odbyć się finał. Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się oficjalnie 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Uczestnicy będą rywalizować w 37 dyscyplinach, w 337 konkurencjach.


Reklama

 

Konrad Bukowiecki to mieszkaniec Szczytna niemal od urodzenia. Przez lata reprezentował Gwardię Szczytno. Ma 24 lata. W 2013 zajął w pchnięciu kulą piąte miejsce podczas mistrzostw świata juniorów młodszych oraz zdobył złoto w pchnięciu kulą i srebro w rzucie dyskiem olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy. W lipcu 2014 roku został w Eugene mistrzem świata juniorów, a w sierpniu tego roku zdobył złoto igrzysk olimpijskich młodzieży.

 

W marcu 2015 roku podczas seniorskich halowych mistrzostw Europy w Pradze zajął szóste miejsce w pchnięciu kulą. W lipcu 2015 roku został mistrzem Europy juniorów podczas zawodów rozgrywanych w szwedzkiej Eskilstunie, bijąc rekord mistrzostw oraz rekord Polski do lat 20, wynikiem 22,62 m.

 

W lipcu 2016 roku w Bydgoszczy został ponownie mistrzem świata juniorów, ustanawiając rekord świata do lat 20 wynikiem 23,34.

 

Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zakwalifikował się do finału, w którym nie zaliczył żadnego ważnego pchnięcia. Uczestnik halowych mistrzostw Europy w Belgradzie (2017), w których wywalczył mistrzostwo. 13 lipca tegoż roku, podczas eliminacji do konkursu finałowego młodzieżowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy wynikiem 21,26 m ustanowił rekord czempionatu, natomiast w trakcie rozgrywanego dzień później finału poprawił rezultat z eliminacji o 33 cm. Ósmy zawodnik światowego czempionatu z Londynu oraz srebrny medalista uniwersjady z Tajpej (2017).

Reklama

 

W 2018 zajął 8. miejsce na halowych mistrzostwach świata w Birmingham oraz zdobył srebrny medal (za Michałem Haratykiem) na mistrzostwach Europy w Berlinie.

 

Zwyciężył na uniwersjadzie w 2019 w Neapolu i na halowych mistrzostwach Europy w tym samym roku w Gävle.

 

Medalista mistrzostw Polski młodzików (także w rzucie dyskiem), kadetów oraz juniorów, rekordzista Polski w juniorskich kategoriach wiekowych. Złoty (2017), srebrny (2016, 2018, 2019, 2020) i brązowy (2015, 2021) medalista halowych mistrzostw kraju w kategorii seniorów.

 

Złoty (2016, 2019), srebrny (2017, 2018) i brązowy (2015, 2020) medalista mistrzostw kraju na stadionie.

 

Jest żołnierzem Sił Zbrojnych RP.

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka. Komentarze do artykułu

Follower

Powalczy albo i nie...

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama