Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Konkurs! Szukają najciekawszej zagrody mazurskiej


Warmińsko–Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprasza do udziału rolników oraz mieszkańców obszarów wiejskich, posiadających w swojej zagrodzie obiekt z obejściem zaaranżowanym w indywidualny sposób przy zachowaniu elementów architektury regionalnej Mazur.Inicjatywa ma na celu promowanie i przedstawianie przykładów tradycyjnego rzemiosła budowlanego regionu, który dzięki swej zawiłej historii ukształtował swą własną tożsamość.

 

 

Cele konkursu:

 

 

1. Podnoszenie jakości estetycznej i turystycznej wsi mazurskiej obfitującej w bogatą stolarkę i oryginalne zdobnictwo .

 

 

2. Promowanie pomysłów aranżacji zagród wiejskich z zachowanymi elementami architektury regionalnej Mazur i wykorzystaniem tych zagród do prowadzenia działalności pozarolniczej.

 

 

3. Wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie estetycznego i funkcjonalnego urządzania zagród wiejskich z zachowanymi elementami architektury regionalnej Mazur.


Reklama

 

 

4. Zachęcenie mieszkańców terenów wiejskich do dbałości o piękno i estetykę swojego otoczenia oraz zaszczepienie w ludziach idei promowania dziedzictwa kulturowego.

 

 

5. Wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych zagród mazurskich z zachowanym tradycyjnym charakterem architektury regionalnej.

 

 

Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie wypełnionej karty zgłoszenia (można pobrać ją stąd >>> kliknij) wraz z co najmniej czterema zdjęciami obiektu i obejścia będącego przedmiotem konkursu ukazującymi go z różnych perspektyw.

 

 

 

Reklama

Regulamin konkursy >>> kliknij

 

 

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody finansowe.

 

Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 30 lipca 2020 r. na adres:
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie
ul. Jagiellońska 91
10-356 Olsztyn
 

Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich
lub pocztą elektroniczną na adres: a.dlugokecka@w-modr.pl.

 

 

Szczegółowych informacji udziela:
Aneta Długokęcka
tel. 695 550 952

 

 Komentarze do artykułu

Idealnie na ten konkurs się nadaje.

Świetlica w m. Popowa Wola gm. Dżwierzuty.

Napisz

Reklama


Komentarze