Niedziela, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Konflikt powita Nowy Rok


Mimo narastającego konfliktu w Sąpłatach władze gminy Dźwierzuty, czyli wójt i rada gminy nie zdecydowały się zorganizować w tym roku zebrania wiejskiego, o które od tygodni zabiega część mieszkańców sołectwa. - Na pewno odbędzie się ono po nowym roku – uspokaja wójt Marianna Szydlik. - Czas świąteczny nie jest od tego, aby potęgować to zamieszanie.Przypomnijmy. Część mieszkańców sołectwa domaga się odwołania sołtys Anny Bronarczyk, inni z kolei zaciekle jej bronią. Wieś nigdy nie była aż tak podzielona. W spór włącza się wójt gminy, a być może zajmie się nim też policja, która ma zbadać autentyczność podpisów pod petycja o odwołaniem sołtys.


Reklama

 

 

Konflikt eskaluje od zebrania wiejskiego, podczas którego podjęto decyzję o tym, że fundusz sołecki zostanie przeznaczony wyłącznie na remont świetlicy wiejskiej w Sąpłatach.

ReklamaKomentarze do artykułu

Jeżeli ktoś decyduje się brać udział w jakich kolejek wyborach ,nie zależnie czy to jest funkcja soltysa czy radnego,powinien mieć świadomość że nie może sobie wybierać grona ludzi które mu pasuje Sołtysem czy radnym jest się dla wszystkich nie zależnie od tego czy to jest dobry sąsiad czy mam z nim na pienku

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-12-30 11:36:27

Rzesza nowych ratowników

  • Sobota, 2019-12-07 21:36:50

Nowy przystanek w Dźwierzutach

  • Środa, 2019-10-16 13:07:22

Z kartoflem w Nowym Gizewie

  • Czwartek, 2019-10-10 09:04:56

Rusza siatkówka ligowa w nowym UKS

Reklama


Komentarze

Reklama