Poniedziałek, 13 Lipiec, Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty -

Reklama


Reklama

Komunikat Burmistrza ws. otwarcia przedszkoli i żłobka


Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o stopniowym znoszeniu ograniczeń funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 6 maja mogą być otwierane przedszkola i żłobki.

 Mając przede wszystkim na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa dzieci, ich rodzin i pracowników przedszkoli i żłobka oraz z uwagi na konieczność przystosowania i zapewnienia odpowiednich warunków związanych z bezpieczeństwem sanitarnym, placówki, dla których organem prowadzącym jest Miasto pozostaną zamknięte do 24 maja.

 

Ostateczne decyzje w sprawie terminu uruchomienia przedszkoli i żłobka podejmowane będą w uzgodnieniu z dyrektorami, w oparciu o analizy wniosków rodziców oraz warunków epidemiologicznych. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana i konsultowana z odpowiednimi służbami. W przypadku podejmowania kolejnych działań publikowane będą osobne komunikaty na stronie internetowej Miasta oraz poszczególnych placówek.


Reklama

Reklama

 

Z uwagi na wyjątkową sytuację, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i mieszkańców liczę na zrozumienie i współpracę.

 

Burmistrz Miasta Szczytno

Krzysztof MańkowskiKomentarze do artykułu

Beata

Z pewnością obwarowania sanitarno-epidemiologiczne nieco przestraszyły ewentualnych chętnych. Pracuję u prywatnego pracodawcy i muszę chodzić do pracy. Pensja już obniżona do 0,8, a kiedy do tego dochodzi świadczenie ZUS, to niestety bieda z nędza zostaje. A posadki państwowe są bezpieczne, czyżby stąd brak chęci podjęcia tego wysiłku?! Decyzję zawsze można zmienić. Olsztyn już otwiera swoje przedszkola.

Miki

Osobiście uważam, że burmistrz powinien najpierw sprawdzić, ilu rodziców chciałoby oddać w obecnym czasie dzieci do wymienionych placówek. A następnie zorganizować wszystko tak, aby rodzicom to umożliwić. Obecnie w powiecie szczycieńskim nie ma osób zarażonych, więc troska burmistrza jest powodowana raczej interesami partyjnymi niż dobrem mieszkańców.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  z kim wygrala

  uczen


  2020-07-13 08:37:30
 • Turystyczna zachęta kulinarna
  Panie Wilczek - drogami się Pan zajmuj, a nie żarciem - za to ci płacimy. Jak chce Pan sobie robić kampanię polityczną - niech Pan najpierw pochwali się osiągnięciami z dziedziny, którą podobno Pan się zajmuje - Dyrektor Zarządu Dróg

  Mieszkaniec Powiatu


  2020-07-12 17:45:49
 • Afanasjew dyrektorem szkoły sportowej
  Myślę, że będzie to wzorowa szkoła. Życzę sukcesów.

  Karol Fąfara


  2020-07-12 17:32:37
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Dobrze jest szczycić się nie ze swojego sukcesu. A tak zupełnie na marginesie, bo to już kiedyś ktoś próbował coś z tym robić, ale pewnie ówczesna władza to zwyczajowo olała. Tak żeby było wesoło, jak petent występuje z prośbą, to go olewamy, wszak, to tylko nasz pracodawca, jak oczywiście płaci podatki. Panie Burmistrzu, niech ktoś mądry popatrzy okiem mieszkańca na odcinek ul. Ignacego Paderewskiego i potwierdzi publicznie, że prędkość 50 km/ godz. na odcinku od ul. Lemańskiej do Kętrzyńskiego jest prędkością dla mieszkańców bezpieczną. A może Redakcja podejmie temat ?

  Karol Fąfara


  2020-07-12 14:28:35
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeśli chodzi o nawierzchnię to teraz będzie wiecej wypadków niż przedtem. Chyba to w Polsce jest logiczne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-12 01:54:40
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  O zmarłych mówi się dobrze, albo wcale, Panie Lechu Janie Jamko. Jest takie określenie osób, które pastwią się nad tymi, którzy bronić się nie mogą. To hieny z podrzędu kotokształtnych. Pozdrowienia

  Śmieszek


  2020-07-11 17:47:02
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  ale artykulik i info..policjantka też kierowca

  dana


  2020-07-10 21:01:03
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10