Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Kolejny raz będą szkolić seniorów, rusza rekrutacja (sprawdź szczegóły)


Projekt pt. „Nowe technologie w bezpiecznej służbie jesieni życia 2021” to kontynuacja inicjatywy z roku poprzedniego. Jest on skierowany do osób w wieku 60+ z powiatu szczycieńskiego i zakłada m. in. organizację bezpłatnych zajęć edukacyjnych poświęconych szeroko pojętemu bezpieczeństwu seniorów. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia Pawła Krassowskiego. Właśnie zaczyna się rekrutacja. Szczegóły można poznać dzwoniąc pod numer 793-231-737 lub przychodząc na spotkanie informacyjne.Seniorzy to grupa wiekowa o bardzo dużym potencjale. – mówi Adam Cudak, jeden z koordynatorów projektu. – Chętnie się uczą nowych rzeczy, podejmują działania społeczne i lubią spędzać czas w towarzystwie innych. To właśnie dla nich przygotowaliśmy ten projekt. Zależy nam, aby seniorzy z naszego powiatu mogli cieszyć się życiem i nie martwić się o niebezpieczeństwa, jakie na nich czyhają w świecie zdominowanym przez wszechogarniającą nas cyfryzację, za którą trudno nadążyć nawet młodszym osobom.

 

Czego uczestnicy zakwalifikowani do projektu mogą się spodziewać?

 

Przede wszystkim miłej atmosfery i dobrej zabawy. W ramach zajęć postaramy się odczarować świat nowych technologii na wielu płaszczyznach. Każdy może uczyć się w swoim tempie. Zależy nam na tym, aby seniorzy czerpali korzyści z nowinek technicznych, które stworzono po to, aby ułatwiać życie. Duży nacisk położymy na podniesienie poczucia bezpieczeństwa zarówno w sieci, jak i poza nią poprzez analizę najnowszych metod oszustw i wyłudzeń. W ramach projektu odbędą się zajęcia ze specjalistami technologii i komunikacji, cyberbezpieczeństwa, psychologii oraz praw konsumenta. Oprócz tego planujemy wyjazdy integracyjne.

 

Nie jest to pierwsza inicjatywa stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia skierowana do seniorów.

 

W roku 2020 udało nam się zrealizować dwa projekty wartości ok. 300 tys. złotych, których głównymi odbiorcami byli seniorzy. Nie było łatwo, biorąc pod uwagę ograniczenia związane z pandemią. W tym roku kontynuujemy jeden z nich i mamy nadzieję na duże zainteresowanie. Niestety, liczba miejsc jest ograniczona do 40 osób na cały powiat. Zainteresowanych zapraszamy na najbliższe spotkanie informacyjne, które odbędzie się 22 czerwca o godz. 18:00 na górnym hallu Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.

Szczegóły na stronie projektu: www.senior.wmcn.pl i profilu www.facebook.com/nszmazury

Wartość projektu to 102 210 zł. Projekt dofinansowany w wysokości 92 110 zł ze środków programu wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama