Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Kolejny raz będą szkolić seniorów, rusza rekrutacja (sprawdź szczegóły)


Projekt pt. „Nowe technologie w bezpiecznej służbie jesieni życia 2021” to kontynuacja inicjatywy z roku poprzedniego. Jest on skierowany do osób w wieku 60+ z powiatu szczycieńskiego i zakłada m. in. organizację bezpłatnych zajęć edukacyjnych poświęconych szeroko pojętemu bezpieczeństwu seniorów. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia Pawła Krassowskiego. Właśnie zaczyna się rekrutacja. Szczegóły można poznać dzwoniąc pod numer 793-231-737 lub przychodząc na spotkanie informacyjne.Seniorzy to grupa wiekowa o bardzo dużym potencjale. – mówi Adam Cudak, jeden z koordynatorów projektu. – Chętnie się uczą nowych rzeczy, podejmują działania społeczne i lubią spędzać czas w towarzystwie innych. To właśnie dla nich przygotowaliśmy ten projekt. Zależy nam, aby seniorzy z naszego powiatu mogli cieszyć się życiem i nie martwić się o niebezpieczeństwa, jakie na nich czyhają w świecie zdominowanym przez wszechogarniającą nas cyfryzację, za którą trudno nadążyć nawet młodszym osobom.

 

Czego uczestnicy zakwalifikowani do projektu mogą się spodziewać?

 

Przede wszystkim miłej atmosfery i dobrej zabawy. W ramach zajęć postaramy się odczarować świat nowych technologii na wielu płaszczyznach. Każdy może uczyć się w swoim tempie. Zależy nam na tym, aby seniorzy czerpali korzyści z nowinek technicznych, które stworzono po to, aby ułatwiać życie. Duży nacisk położymy na podniesienie poczucia bezpieczeństwa zarówno w sieci, jak i poza nią poprzez analizę najnowszych metod oszustw i wyłudzeń. W ramach projektu odbędą się zajęcia ze specjalistami technologii i komunikacji, cyberbezpieczeństwa, psychologii oraz praw konsumenta. Oprócz tego planujemy wyjazdy integracyjne.

 

Nie jest to pierwsza inicjatywa stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia skierowana do seniorów.

 

W roku 2020 udało nam się zrealizować dwa projekty wartości ok. 300 tys. złotych, których głównymi odbiorcami byli seniorzy. Nie było łatwo, biorąc pod uwagę ograniczenia związane z pandemią. W tym roku kontynuujemy jeden z nich i mamy nadzieję na duże zainteresowanie. Niestety, liczba miejsc jest ograniczona do 40 osób na cały powiat. Zainteresowanych zapraszamy na najbliższe spotkanie informacyjne, które odbędzie się 22 czerwca o godz. 18:00 na górnym hallu Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.

Szczegóły na stronie projektu: www.senior.wmcn.pl i profilu www.facebook.com/nszmazury

Wartość projektu to 102 210 zł. Projekt dofinansowany w wysokości 92 110 zł ze środków programu wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze