Reklama


Reklama

Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)


W środę, 28 października odbył się kolejny już protest kobiet w naszym mieście. Na ulice Szczytna wyszło grubo ponad 100 osób. Manifestujący demonstrują swój sprzeciw po ogłoszeniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

ramzes

Jak patrzę na niektóre strajkujące osoby, żałuję, że ich matki nie były zwolenniczkami aborcji na życzenie.

Śmieszek

Strach pomyśleć, że być może wszyscy katolicy w Polsce tak mają... Dobrze, że Papież Franciszek ma trochę inaczej, ale co tam - to KEP jest jedynym dziedzicem tronu papieskiego po JP II.

Do Sama Sięwyskroba

„Jesteście jak zbieranina obleśnego robactwa...\". Niech zgadnę, katolik?!

X-Men

Idea może i początkowo była słuszna, ale teraz w tych protestach chodzi o co innego, po prostu rozwalić system, doprowadzić kraj do paraliżu, pokazać jaki rząd jest nieudolny. Super, epidemia hula, ale najważniejsze interesy partyjne. Dosłownie nikomu nie zależy by coś z tym zrobić. Na pewno ci młodzi ludzie przekonają swoich wyborców hasłami wyp.. czy zamknij PiS.. Niby tacy nowocześni mówią o tolerancji, a zachowują się jak troglodyci.

Śmieszek

LECHU JAMKA - Odstosunkuj się ode mnie. Jako tzw. literat podobno - powinieneś wiedzieć, co to licentia poetica. A jak już chcesz znać \"literę\" - to wiedz, że urodziłem się i żyję w Polsce. Stąd jestem narodem - chociaż tylko ja - jako ja - jednostkowo, ale jestem. I nikt mnie tego poczucia nie pozbawi. A zwłaszcza ty. Nie jesteś w stanie też mnie obrazić. Mogę najwyżej dla rozrywki z tobą pogadać - jak dorosły z małoletnim, który uważa, że wszystkie rozumy pojadł, ale na końcu i tak zabraknie mu języka w gębie (w gębie mocny, tylko w szyi coś słaby). Zdrowia życzę.

Jamka lech

Odezwał się Śmieszek- \" my naród\" iście do śmiechu On i naród

SAM SIĘ WYSKROB!

Wielka ekscytacja obszczymurków, którzy istnieją tylko w internecie, a na ulicach dopóty dopóki ktoś nie stawi im czoła. Wszędzie tam gdzie byli katolicy, patrioci ta prymitywna dzicz uciekała bijąc rekordy życiowe w biegu na 100m. Ile to już razy miało nie być PISu, Kaczyńskiego, cała Polska miała pogonić Dudę w drugiej turze wyborów. I co? I nic. Jesteście jak zbieranina obleśnego robactwa tańczącego i kwiczącego na ulicach a pisowski walec jak jechał tak jedzie i tylko smród niedługo zostanie z waszej postkomunistycznej III RP...

Wanda

Nie zamykaj Pi..de bo pan od ławeczki z przewijakiem będzie musiał go zdemontować.

Tradycja

Najpierw poczęte, później emeryci, następnie przewlekle chorzy i na koniec inaczej myślący. Niech żyje wolność!!!!!!!!!!!!!

ble ble

Ocho, ale pisowców i plenipotentów 13-tej emerytury strach obleciał, że stracą swoje stołki i judaszowe srebrniki. Już ich nie macie, tylko jeszcze o tym nie wiecie. Za trzy lata emeryci nie wystarczą do wygrania wyborów. Ci młodzi ludzie nie będą już obojętni, pójdą do urn. Ja na 100% mogę powiedzieć na kogo NIE zagłosują. Generalisimus Jaruś tym razem przesadził i jego koniec widać jak nigdy. O ile starszych może i kupi za kolejną 15 emeryturę, to z młodzieżą ten numer nie przejdzie. Na nich żadne \"pińcet\", \"sześćset\", czy \"ileś tam set\" nie działa. Oni bardzo nie lubią jak ktoś za nich układa im świat. Jeszcze więcej straci na tym kościół. Seniorzy powoli odchodzą do Pana. Przez swoje średniowieczne podejście, negowanie nauki, hipokryzję, tolerowanie i krycie pedofilii, mieszanie się do polityki, uprzywilejowaną pozycję, a przede wszystkim coraz większą pazerność, masowo nowych wiernych nie zdobędzie. A już na pewno obecnie protestujące pokolenie może uznać za stracone. Trzymajcie się dziewczyny, pokazałyście facetom kto ma kohonez.

Do mańka

Skąd przekonanie, że problem sam by się wiele lat temu rozwiązał? Zauważyłeś wśród protestujących osoby niepełnosprawne, czy może tak dobrze znasz ich rodziny, że nawet odwiedzałeś matki na oddziale patologii ciąży? Po wielogodzinnym wysiłku umysłowym ulepiłeś żenujący żart „logiczny” i postanowiłeś zabłysnąć? Jeśli nie wiesz, o co to wszystko, nic nie pisz. A co do wizerunku, zapoznaj się z jego ochroną i prawem prasowym. Darmowych korepetycji nie będzie.

X-Men

Dzisiaj widziałem takie hasło: \" Kinga powiec tacie, żeby nie zaglądał nam w gacie\". Czy nie lepsze niż \" zamknij PiS..\" ale skoro młodzież woli mowę rynsztoku.

Mateusz

Brawo, a do tych których wulgaryzmy odrzucają, niech dobrze przemyślą swoje priorytety jako ludzie.

maniek

Dlaczego autor tekstu zasłania twarze uczestnikom? Przecież są w miejscu publicznym i chyba nie wstydzą się swojego protestu! Fajnie, że w dobie zagrożenia Covidem pójdą potem do domu i poczęstują wirusem swoich najbliższych :) Brawo wy! I jeszcze jedna dygresja. Gdyby rodzice tych młodych ludzi reprezentowali ich poglądy problem sam by się wiele lat temu rozwiązał :)

emeryt

Śmieci sortować a nie manifestować i łap po 500+ nie wyciągać.

Śmieszek

Popieram wywód Faceta. Zapomniał wół, jak cielęciem był? Wulgaryzmy napisane są złe - natomiast wulgaryzmy wypowiadane są do przyjęcia? Młodzież - żeńska i męska - krzyczy nam starym, że - cytując klasyka - Wersal się skończył. To reakcja młodych ludzi (ale nie tylko) na to, jak urządzają nam wszystkim świat i przyszłość politycy, których celem jest jedynie utrzymanie władzy za wszelką cenę. Bujać to my, ale nie nas. Więcej ściemy nie zniesiemy. My, Naród.

Facet

Ojej, młode dziewczyny na ulicach! Tak, bo młodość nie zna szarości. Dziś to, co się w kraju dzieje, jest dla nich po prostu CZARNE. Młodość jest odważna, energiczna, bezpośrednia i zawsze taka była. Wszyscy ci, którzy krytykują tych młodych ludzi, niech przypomną sobie, co sami wyprawiali w młodości. Czas swojego dorastania uznajemy za wzór, to czysta socjologia. A że przeklinają... To z kolei bolesny stereotyp. Stereotyp kobiety ciepłej, kojarzonej z bezpieczeństwem i domowym ogniskiem. Czy kogoś zdziwiłyby wulgaryzmy, gdyby na ulicach szaleli mężczyźni? Wielu z nich dziś opiekuje się dziećmi i gotuje. Zmiany kulturowe są bardzo złożone i nie da się ich zamknąć w pustym zwrocie „ta dzisiejsza młodzież...”. A wpajane nam przez lata bzdury tkwią w nas bardzo głęboko. Pijany chłop pod drzewem nikogo nie dziwi. A jakie są reakcje, gdy przez miasto przetacza się pijana kobieta? No właśnie! Wielu obecnych zachowań nie popieram, ale je rozumiem. Natomiast w kwestii aborcji mój głos miałby znaczenie, gdybym był kobietą. Nie jestem, a to przecież o ich ciała chodzi. O ich prawo wyboru i walkę w głowie z konsekwencjami swojej decyzji przez resztę życia. To akurat nie jest takie trudne, wystarczy odrobina empatii.

Kowal

Brawo, wreszcie nie jest mi wstyd za Szczytno. Nie rezygnujcie dziewczyny i chłopaki. Macie moc.

X-Men

Nie to, że nie popieram protestu, ale jak patrzę na te młode twarze i te wulgaryzmy...

Follower

100 osób?? Zdejmij buty i na palcach policz :)

Stanley

A żeby nigdy orgazmu nie zaznał,tak po prostu.

Krajan

Zatańczcie - wzorem Warszawy - poloneza. Tylko nie tego autorstwa Ogińskiego! Zamiast na studniówce - zróbcie to w mieście! Dołączyłbym - alem w grupie ryzyka covidowego... Niestety. Ale kibicuję Wam i trzymam kciuki. Bądźcie odważni.

Marcel Zagożdżon

Kiedy odbędzie się następny protest?

Śmieszek

Brawo!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  debil

  w4567


  2020-12-01 14:25:28
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

  obserwator


  2020-11-30 23:56:03
 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

  pawełek


  2020-11-30 23:54:45
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

  !!!!! do Do


  2020-11-30 22:35:40
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

  Nikt


  2020-11-30 20:43:25
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

  Do !!!!!


  2020-11-30 17:44:00
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

  teresa


  2020-11-30 14:31:37
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

  mieszkaniec


  2020-11-30 14:09:11
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

  !!!!!


  2020-11-30 12:25:42
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Znowu Żuchowskiemu szczęka opadła i ją maseczką podtrzymuje, pewnie przed fleszem z aparatu aby nie było wątpliwości co do darczyńcy.

  Szczytnianin


  2020-11-30 10:04:50