Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Kolejne wypadki, wciąż groźnie na drogach powiatu (zdjęcia)


Mimo licznych tragedii na drogach naszego powiatu, również tych śmiertelnych, o których niemal codzienni informujemy kierowcy wciąż grzeszą bezmyślnością. Pokazał to poniedziałek. Policjanci odnotowali kilka wypadków i kilkanaście kolizji. Najgroźniej było w Antonii i Leleszkach.W Antoni 46-letni kierowca Audi zderzył się z pojazdem marki VW. W Piastunie na prostym odcinku drogi wywrócił się kierowca Yamahy. Na skrzyżowaniu Ogrodowej z Warszawską w Szczytnie 53-latka, wymusiła pierwszeństwo przejazdu BMW, a cofając uderzyła w Chevroleta. Okazało się, że w organizmie miała ponad 1 promil. Na zakończenie dnia na DK-53 w okolicach Leleszek, 40-letni kierowca Iveco nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Toyota, w wyniku, czego najechał na jego tył.

 

Wczoraj (19.07.21r.) około godz. 06:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w okolicach miejscowości Antonia w gminie Rozogi. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 46-letni kierowca Audi nie dostosował techniki i taktyki jazdy do panujących warunków drogowych, w wyniku, czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo poruszający się pojazd marki VW.

 

Kierowca Audi w pojeździe przewoził 18-letniego pasażera. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu ostrołęckiego.

 

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że mężczyźni prawdopodobnie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zarówno kierowca jak i pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Reklama

 

W VW podróżował 42-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, który jechał od miejscowości Krysiaki (pow. ostrołęcki) w kierunku miejscowości Antonia. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała.

 

Tego samego dnia, kwadrans przed godziną 11:00 w miejscowości Piasutno w gminie Świętajno

doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący motocyklem marki Yamaha, 35-letni mieszkaniec Szczytna, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Z urazem nogi został przewieziony do szpitala w Szczytnie.

 

W tym samym czasie ( g.10:50) na ulicy Warszawskiej w Szczytnie, kierująca pojazdem marki VW Polo na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej z Warszawską wymusiła pierwszeństwo przejazdu jadącemu prawidłowo kierowcy pojazdu marki BMW.

 

Następnie 53-letni mieszkanka Szczytno wykonując manewr cofania najechała na zaparkowany w pobliżu pojazd marki Chevrolet. BMW podróżował 41-letni mieszkaniec Warszawy wspólnie z 52-latkiem z Białegostoku. Żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń ciała. Wszyscy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reklama

 

Okazało się, że 53-latka była nietrzeźwa w organizmie miała ponad 1 promil alkoholu. Szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy. VW zostało odholowane na policyjny parking strzeżony. 53-latka zaś do czasu wytrzeźwienia została przekazana pod opiekę najbliższej rodziny.

 

Również w poniedziałek (19.027.21r.) o godzinie 23:50 na DK-53 na odcinku Pasym – Leleszki doszło do zderzenia się pojazdu marki Iveco z pojazdem marki Toyota. Ze wstępnych ustaleń szczycieńskich funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem marki Iveco, 40-letni mieszkaniec pow. olsztyńskiego, nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Toyota, w wyniku, czego najechał na jego tył. Toyotą kierował 54-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego, który w pojeździe przewoził dwóch pasażerów w wieku 40 i 43 lata. 54-latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama