Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Kolejne wypadki, wciąż groźnie na drogach powiatu (zdjęcia)


Mimo licznych tragedii na drogach naszego powiatu, również tych śmiertelnych, o których niemal codzienni informujemy kierowcy wciąż grzeszą bezmyślnością. Pokazał to poniedziałek. Policjanci odnotowali kilka wypadków i kilkanaście kolizji. Najgroźniej było w Antonii i Leleszkach.W Antoni 46-letni kierowca Audi zderzył się z pojazdem marki VW. W Piastunie na prostym odcinku drogi wywrócił się kierowca Yamahy. Na skrzyżowaniu Ogrodowej z Warszawską w Szczytnie 53-latka, wymusiła pierwszeństwo przejazdu BMW, a cofając uderzyła w Chevroleta. Okazało się, że w organizmie miała ponad 1 promil. Na zakończenie dnia na DK-53 w okolicach Leleszek, 40-letni kierowca Iveco nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Toyota, w wyniku, czego najechał na jego tył.

 

Wczoraj (19.07.21r.) około godz. 06:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w okolicach miejscowości Antonia w gminie Rozogi. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 46-letni kierowca Audi nie dostosował techniki i taktyki jazdy do panujących warunków drogowych, w wyniku, czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo poruszający się pojazd marki VW.

 

Kierowca Audi w pojeździe przewoził 18-letniego pasażera. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu ostrołęckiego.

 

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że mężczyźni prawdopodobnie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zarówno kierowca jak i pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Reklama

 

W VW podróżował 42-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, który jechał od miejscowości Krysiaki (pow. ostrołęcki) w kierunku miejscowości Antonia. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała.

 

Tego samego dnia, kwadrans przed godziną 11:00 w miejscowości Piasutno w gminie Świętajno

doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący motocyklem marki Yamaha, 35-letni mieszkaniec Szczytna, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Z urazem nogi został przewieziony do szpitala w Szczytnie.

 

W tym samym czasie ( g.10:50) na ulicy Warszawskiej w Szczytnie, kierująca pojazdem marki VW Polo na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej z Warszawską wymusiła pierwszeństwo przejazdu jadącemu prawidłowo kierowcy pojazdu marki BMW.

 

Następnie 53-letni mieszkanka Szczytno wykonując manewr cofania najechała na zaparkowany w pobliżu pojazd marki Chevrolet. BMW podróżował 41-letni mieszkaniec Warszawy wspólnie z 52-latkiem z Białegostoku. Żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń ciała. Wszyscy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reklama

 

Okazało się, że 53-latka była nietrzeźwa w organizmie miała ponad 1 promil alkoholu. Szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy. VW zostało odholowane na policyjny parking strzeżony. 53-latka zaś do czasu wytrzeźwienia została przekazana pod opiekę najbliższej rodziny.

 

Również w poniedziałek (19.027.21r.) o godzinie 23:50 na DK-53 na odcinku Pasym – Leleszki doszło do zderzenia się pojazdu marki Iveco z pojazdem marki Toyota. Ze wstępnych ustaleń szczycieńskich funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem marki Iveco, 40-letni mieszkaniec pow. olsztyńskiego, nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Toyota, w wyniku, czego najechał na jego tył. Toyotą kierował 54-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego, który w pojeździe przewoził dwóch pasażerów w wieku 40 i 43 lata. 54-latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze