Reklama


Reklama

Kolejne pół kilograma amfetaminy przechwycone przez kryminalnych


To kolejne, w ciągu miesiąca, tak mocne uderzenie szczycieńskich kryminalnych w lokalny narko – biznes. 1 października w ich ręce „wpadł” 58-letni mieszkaniec Olsztyna, który w mercedesie ukrył blisko 0,5 kg narkotyków. Tym razem kryminalni wytropili 37-letniego mieszkańca Szczytna, który jadąc vw lupo przez Wielbark, w tapicerce pojazdu przewoził worek foliowy z zawartością 0,5 kg amfetaminy.

 W nocy z soboty na niedzielę (11.10.20r.) ulicą Kopernika w Wielbarku przejeżdżał pojazd marki VW Lupo. Kryminalni szczycieńskiej jednostki policji postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Za „kółkiem” samochodu siedział 37-letni mieszkaniec Szczytna.


Reklama

 

Reklama

- Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Nie odpowiadał racjonalnie na zadawane mu pytania. Nie potrafił dokładnie wytłumaczyć skąd wraca, dokąd jedzie i czyim pojazdem się porusza. W związku z podejrzeniem, że może on posiadać przy sobie substancje, których posiadanie jest prawnie zabronione, kryminalni dokonali przeszukania odzieży wierzchniej mężczyzny i pojazdu, którym się poruszał. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności, pod schowkiem pasażera ujawnili naderwaną tapicerkę, a w jej wnętrzu worek foliowy z zawartością znacznej ilością białego proszku. Po przebadaniu substancji policjanci ustalili, iż była to amfetamina o łącznej wadze 0,5 kilograma.

 

37-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Śledczy postawili mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych.

 

Wczoraj (12.10.20r.) Prokuratura Rejonowa w Szczytnie, na podstawie zgromadzonego przez szczycieńskich śledczy materiału dowodowego, zastosowała wobec 37-latka, do czasu zakończenia postępowania, dozór policyjny.

 

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu o przeciwdziałaniu narkomani, posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Szczytno/ip

 Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Brawooooo! W końcu złapali kogoś z narkotykami!!!

Napisz

Reklama


Komentarze