Wtorek, 31 Marzec, Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Kolejna galeria wchodzi do Szczytna


W listopadzie w Szczytnie zacznie działać kolejna galeria handlowa. Powstanie przy ulicy Wileńskiej, a dokładnie pomiędzy kościołem a sklepem Intermarche. Ma mieć około 6 tys. metrów powierzchni. Co ciekawe, może znaleźć się w niej restauracja sieci KFC.Budowa Galerii Arkadia Szczytno, bo taką nazwę ma nosić obiekt, ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Inwestor ma wszystkie pozwolenia i zezwolenia. Galeria ma zostać oddana do użytku już w listopadzie tego roku. Znajdowała będzie się ona przy ulicy Wileńskiej, a dokładnie na działce pomiędzy kościołem a sklepami Intermarche. Zwożone są tam materiały budowlane.

 

Podobne parki handlowe działką już w Pucku, czy Olecku. Inwestorem jest firma Arka Bud. Swoje miejsce ma znaleźć tam wiele sieciówek na przykład: Rossman, Jysk, CCC, Sinsay... Łącznie 16 punktów handlowych, ale to nie wszystko. Z informacji, do których udało się dotrzeć „Tygodnikowi Szczytno” wynika, że w centrum mogą pojawić się też profesjonalny klub fitness i siłownia, kawiarnia, restauracja. Nie jest wykluczone, że swoje miejsce znajdzie tam... KFC.


Reklama

Reklama

 

Fot. Dokładnie w tym miejscu już w listopadzie będzie działała nowa galeria handlowaKomentarze do artykułu

młody

Czy będą tam GALERIANKI ?

Łukasz

Ja chciałbym tylko przypomnieć że w \"galerii\" która powstała na miejscu starego rynku, używany jest tylko parter. Nie chcę krakać i źle wróżyć ale z tymi galeriami może być za parę lat to samo. Pohulają jakiś czas dobrze a później dupa będzie

Też chcę pieniędzy

Myślę, że niektórzy myślą że komuna jeszcze trwa. Owszem pierwiastki powrotu do komuny mamy już wyraźne. Dajcie mieszkanie, dajcie pracę, a najlepiej dajcie pieniądze. Miasto nie jest od organizowania ludziom pracy. Poczytajcie sobie o zadaniach gminy. I te zadania miasto ma wypełniać (jak najlepiej) wobec mieszkańców. O pracę trzeba zadbać samemu, a zacząć od dobrej szkoły i później będzie łatwiej. Trochę za dużo tego rozdawnictwa, wszystkim się wydaje że im się należy. A co z tymi co ciężko tyrają. Czy pracują po to żeby rozdawać innym. Jak czytam \" dajcie ludziom zarabiać\" to pękam ze śmiechu, kto ma Ci dzieciaczku dać zarabiać (ktoś Ci zabrania) . Ja Ci daję i pozwalam, zarabiaj sobie ile chcesz, masz moje pozwolenie.

Mieszkaniec

A mi bardzo to odpowiada, im więcej sklepów tym większa konkurencja, atrakcyjniejszy towar i ceny. Chciałbym też więcej miejsc związanych z rozrywką (kino super) i wypoczynkiem. Chętnie po pracy spędzałbym czas nie w domu przed telewizorem, tylko \"gdzieś\" na terenie miasta. Szczytno to naprawdę fajne miasto, a pracę jak się chce można znaleźć . W dzisiejszych czasach odległości nie są wielkim problemem ( w promieniu ok. 50km). Problemem są chęci.

do Szczytnianin

Bardzo słuszna uwaga, otwieraj zakład, a nawet dwa. Szczytno ma określone granice administracyjne i nie dysponuje terenami wielkości odpowiadającej tego typu inwestorom jak Egger. No i jest delikatnie mówiąc na uboczu. Naszą szansą może być turystyka a nie przemysł. Tylko problem jest z mieszkańcami. Chcą ożywionego miasta ale jednocześnie chcą zamknąć centrum (Plac Juranda). Przeszkadzają im ludzie którzy do miasta przyjeżdżają lub przejeżdżają. Chcą obwodnicy, a jak będzie to w mieście zostaną tylko ptaki, których ślady są widoczne w centrum. Obawiam się że przy takiej mentalności mieszkańców tylko to (g...no) zostanie.

Szczytno2020

Dajcie ludziom zarabiać a nie tylko sklepy żeby wydawać pieniądze .

Godnie żyć

Może tak k.... trzeba pomyśleć rzekome nasze władze o jakiś zakładach pracy, a nie najlepiej na......... galerii, kebabów i barów. A ludzie żeby godnie żyć muszą wyjeżdżać, lub dojeżdżać do pracy!!! Więcej pozytywnych realizacji a nie. Masakra!!!

Odp do Ali

Eh czy to nie logiczne, że tych sklepów w istniejących miejscach już nie będzie ? Tylko przeniosą się ?

Szczytnianin

W Szczytnie brakuje zakładów, a nie sklepów. Wszyscy nas omijają . Jak Egger, czy fabryka czekolady. A Strefa stoi bez zmian, tylko zakłady z niej znikają.

Ali

Te same sklepy co i w Szczytnie juz są. Po co to komu??

Klara

Zastanówmy się , czy w Szczytnie brakuje nam tylko do szczęścia nowych galeri i marketów.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Podpalaczem kamienic zajmie się w końcu sąd
  He Pawełek kurde nie możliwe że sam sobie załatwił uniwersalny klucz xD ktoś mu pomagał kto go chociaż trochę zna to wie ze na takie rzeczy był po prostu za głupi ....ktoś inny podsunął mu taki pomysł :]

  Łukasz


  2020-03-31 19:14:59
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  To, że to niebezpieczne i głupie zachowanie - nie ulega wątpliwości - podobnie jak jazda po pijanemu. Ale nie uważam, aby z tego powodu napiętnować wszystkich 60+. O wiele więcej takich delikwentów znajduje się w populacji 60-. O czym świadczą dzisiaj wprowadzone dodatkowe restrykcje. Z poważaniem dla tych, którzy umieją się sprawnie wypowiadać tylko w polskiej łacinie, a brak im słów w języku polskim.

  Śmieszek


  2020-03-31 16:50:41
 • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
  Przykro mi, że z 19 wersów tekstu zrozumiałeś tylko ten \"z jajami\" - będącego, nota bene, alegorią. Nie świadczy to o Twojej wysokiej inteligencji. Ponieważ mało rozumiesz, streszczę Ci resztę. To nawiązanie do ślubowania składanego przez Burmistrza cyt. \"powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta\". Jak można mówić o pomyślności mieszkańców i - w trosce o nich - braku zgody (na szczeblu samorządowym) na organizację wyborów, jak się ma na przeciwwadze jedynie słowne zapewnia o swojej \"odwadze\"!!!

  Do Wyborca


  2020-03-31 16:46:29
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Wpierdol i na łańcuch

  Gieniu


  2020-03-31 16:29:12
 • Strażak i radny ostrzega przed naciągaczami na... czujnik
  problem stanowi polskie prawo, które pozwala wszelkiego rodzaju naciągaczom na rozwinięcie \"biznesu\". Nawet w razie udowodnienia oszustwa będzie mała szkodliwość czynu. Niestety do grona naciągaczy dołączają również takie firmy jak Energa-Obrót S.A., która poprzez swoich przedstawicieli krążących po domach w czasie epidemii, wmawia mieszkańcom konieczność zawarcia aneksów do umów o dostarczanie energii. Wezwana policja stwierdziła jedynie, że przedstawiciel \"jest prawdziwy\".

  novi59


  2020-03-31 16:07:44
 • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
  Już dawno trzeba było Zarębe wypędzić. Nowemu no cóż życzyć powodzenia chodź nie będzie miał łatwo!!

  Alisherov


  2020-03-31 14:52:12
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Jestem zdania, że zamiast nowego samochodu Pan powinien dla przykładu otrzymać karę w wysokości przeznaczonych funduszy na auto. A tak poważnie. Jak można podczas tak poważnej sytuacji \"myśleć\", że już można wyjść. Czy ludzie nie mają kalendarzy, zegarków, notatników? Jeśli został mu jeden dzień to dosolić dla przykladu 3000-4000 zł kary. Być odpowiedzialnym to również ponosić konsekwencje...

  Tomcio


  2020-03-31 14:29:48
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Takie osoby co olewają to dać im mandat 30.000 zł to będą przestrzegać!

  Paweł


  2020-03-31 13:31:39
 • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
  Tu po tych niektórych komentarzach widzę, że nie zdają sobie sobie sprawy z tego do czego te wybory w okresie panującej zarazy mogą doprowadzić. Teraz z wieży Ratusz za pomocą głośników jest głoszone - NIE WYCHODZ Z DOMU. A oni widzę, że chętnie by to ostrzeżenie zamienili na - JDZ NA WYBORY. Żeby być takim usłużnym władzy rządzącej - to wielka przesada !!!

  Jestem przeciw wyborom


  2020-03-31 12:59:38
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Zdecydowana większość z nas siedzi w domach, a wychodzi, kiedy musi. Zaciskamy zęby i cierpimy, bo to nie jest normalne. Ale niestety, wielu ma to w d...e i szydzi z ludzi odpowiedzialnych. Mam nadzieję, że sąd właściwie oceni takie postępowania.

  szary obywatel


  2020-03-31 12:18:58