Wtorek, 7 Lipiec, Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa -

Reklama


Reklama

Kolejna galeria wchodzi do Szczytna


W listopadzie w Szczytnie zacznie działać kolejna galeria handlowa. Powstanie przy ulicy Wileńskiej, a dokładnie pomiędzy kościołem a sklepem Intermarche. Ma mieć około 6 tys. metrów powierzchni. Co ciekawe, może znaleźć się w niej restauracja sieci KFC.Budowa Galerii Arkadia Szczytno, bo taką nazwę ma nosić obiekt, ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Inwestor ma wszystkie pozwolenia i zezwolenia. Galeria ma zostać oddana do użytku już w listopadzie tego roku. Znajdowała będzie się ona przy ulicy Wileńskiej, a dokładnie na działce pomiędzy kościołem a sklepami Intermarche. Zwożone są tam materiały budowlane.

 

Podobne parki handlowe działką już w Pucku, czy Olecku. Inwestorem jest firma Arka Bud. Swoje miejsce ma znaleźć tam wiele sieciówek na przykład: Rossman, Jysk, CCC, Sinsay... Łącznie 16 punktów handlowych, ale to nie wszystko. Z informacji, do których udało się dotrzeć „Tygodnikowi Szczytno” wynika, że w centrum mogą pojawić się też profesjonalny klub fitness i siłownia, kawiarnia, restauracja. Nie jest wykluczone, że swoje miejsce znajdzie tam... KFC.


Reklama

Reklama

 

Fot. Dokładnie w tym miejscu już w listopadzie będzie działała nowa galeria handlowaKomentarze do artykułu

Alfredo

Postawili kilka słupów i od 2 miesięcy nic sie nie dzieje ... a otwarcie niby w listopadzie :)

młody

Czy będą tam GALERIANKI ?

Łukasz

Ja chciałbym tylko przypomnieć że w \"galerii\" która powstała na miejscu starego rynku, używany jest tylko parter. Nie chcę krakać i źle wróżyć ale z tymi galeriami może być za parę lat to samo. Pohulają jakiś czas dobrze a później dupa będzie

Też chcę pieniędzy

Myślę, że niektórzy myślą że komuna jeszcze trwa. Owszem pierwiastki powrotu do komuny mamy już wyraźne. Dajcie mieszkanie, dajcie pracę, a najlepiej dajcie pieniądze. Miasto nie jest od organizowania ludziom pracy. Poczytajcie sobie o zadaniach gminy. I te zadania miasto ma wypełniać (jak najlepiej) wobec mieszkańców. O pracę trzeba zadbać samemu, a zacząć od dobrej szkoły i później będzie łatwiej. Trochę za dużo tego rozdawnictwa, wszystkim się wydaje że im się należy. A co z tymi co ciężko tyrają. Czy pracują po to żeby rozdawać innym. Jak czytam \" dajcie ludziom zarabiać\" to pękam ze śmiechu, kto ma Ci dzieciaczku dać zarabiać (ktoś Ci zabrania) . Ja Ci daję i pozwalam, zarabiaj sobie ile chcesz, masz moje pozwolenie.

Mieszkaniec

A mi bardzo to odpowiada, im więcej sklepów tym większa konkurencja, atrakcyjniejszy towar i ceny. Chciałbym też więcej miejsc związanych z rozrywką (kino super) i wypoczynkiem. Chętnie po pracy spędzałbym czas nie w domu przed telewizorem, tylko \"gdzieś\" na terenie miasta. Szczytno to naprawdę fajne miasto, a pracę jak się chce można znaleźć . W dzisiejszych czasach odległości nie są wielkim problemem ( w promieniu ok. 50km). Problemem są chęci.

do Szczytnianin

Bardzo słuszna uwaga, otwieraj zakład, a nawet dwa. Szczytno ma określone granice administracyjne i nie dysponuje terenami wielkości odpowiadającej tego typu inwestorom jak Egger. No i jest delikatnie mówiąc na uboczu. Naszą szansą może być turystyka a nie przemysł. Tylko problem jest z mieszkańcami. Chcą ożywionego miasta ale jednocześnie chcą zamknąć centrum (Plac Juranda). Przeszkadzają im ludzie którzy do miasta przyjeżdżają lub przejeżdżają. Chcą obwodnicy, a jak będzie to w mieście zostaną tylko ptaki, których ślady są widoczne w centrum. Obawiam się że przy takiej mentalności mieszkańców tylko to (g...no) zostanie.

Szczytno2020

Dajcie ludziom zarabiać a nie tylko sklepy żeby wydawać pieniądze .

Godnie żyć

Może tak k.... trzeba pomyśleć rzekome nasze władze o jakiś zakładach pracy, a nie najlepiej na......... galerii, kebabów i barów. A ludzie żeby godnie żyć muszą wyjeżdżać, lub dojeżdżać do pracy!!! Więcej pozytywnych realizacji a nie. Masakra!!!

Odp do Ali

Eh czy to nie logiczne, że tych sklepów w istniejących miejscach już nie będzie ? Tylko przeniosą się ?

Szczytnianin

W Szczytnie brakuje zakładów, a nie sklepów. Wszyscy nas omijają . Jak Egger, czy fabryka czekolady. A Strefa stoi bez zmian, tylko zakłady z niej znikają.

Ali

Te same sklepy co i w Szczytnie juz są. Po co to komu??

Klara

Zastanówmy się , czy w Szczytnie brakuje nam tylko do szczęścia nowych galeri i marketów.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  koncepcje już są... 2020-05-26 nawet był artykuł o tym ... no i jeszcze pytanie czy będzie tyle środków ile zażądają Wykonawcy np. remont ul. Warszawskiej i Skłodowskiej, który odszedł do Lamusa przez zbyt wysokie koszty.

  czytelnik


  2020-07-06 19:15:16
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Nie jest sztuka zrobienia czegos co po pol roku odejdzie w zapomnienie. Zrobcie cos co przyjmie sie na lata. Tak mamy swoj swiat, swoje zajawki ale ile mozna robic non stop to samo. Ja wiem ze wypowiadajac sie jako mlody bede krytykowany przez starszych :) bo nasze pokolenie to pokolenie stracone i nikt nie liczy sie ze zdaniem mlodziezy, taka prawda. Jak siedze na lawce w parku, bez alkoholu w dloni, policja podjezdza i pyta czemu siedzimy w tyle osob i ze nam sie nudzi. Tak nudzi nam sie komputer, w pilke gralismy kilka godzin wczesniej i bede siedzial gdzie i z kim mi sie podoba. Pozdrawiam ludzi z otwartymi glowami :)

  Czesio


  2020-07-06 11:40:14
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A ja proponuję młodym: Weźcie pod rękę babcię, dziadka, wyjdźcie na spacer z nimi - chociażby własnie na te warsztaty aktywizujące. A jak nie to przyprowadźcie do swoich domów i pokażcie jak obsługuje się komputer, laptop, internet, telefon komórkowy (sprawcie im taki specjalny z dużą klawiaturą dla seniorów, ostatecznie jak macie po 18, 20 parę lat - to od dziadków nie jeden prezent otrzymaliście - możecie się zrewanżować). Spacer z wnukiem dla dziadków będzie miłym wydarzenie, które wprowadzi ich - jak tu P. Mądrzejowski napisał - w obieg społeczny. Może zaprosić ich na ciastko w kawiarni? Może na przechadzkę wokół Jeziora Domowego Małego. Może w ogóle robić im zakupy, pomóc ugotować obiad? Osoby starsze, moim zdaniem, cierpią przede wszystkim na brak bieżącego kontaktu z najbliższą rodziną - swymi dziećmi i ich dziećmi. Inna sprawa, że seniorzy, których najbliżsi członkowie rodzin mieszkają poza Szczytnem, nie mogą na takie odruchy liczyć. Dlatego dobrze jest dać im szansę na jakikolwiek kontakt z zewnętrzem. Druga rzecz jest tak, że podobno w Szczytnie działa Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów - więc, co to stowarzyszenie robi? A może nic nie może robić - bo pole do ich działania zabiera im pan Krassowski, który - moim zdaniem powinien właśnie z nimi współdziałać. Trzecia rzecz jest jeszcze taka, że bardzo dużo seniorów potrzebuje zupełnie innych działań, aby móc się w jakikolwiek sposób uaktywnić - choroby geriatryczne, niepełnosprawność - nie pozwalają im opuścić domów! Jak oni mogą się z nich wydostać z 2, 3, czy 4 piętra bloku? Umysł w dobrej formie, tylko ciało niedomaga. No i co Panie Krassowski - ma Pan jakąś dla nich propozycję? 50 osób, które się zgłoszą - to jest kropla w morzu potrzeb osób w wieku senioralnym. Poza tym te warsztaty, które Pan zaproponował - nie za bardzo są adekwatne do potrzeb ludzi w wieku 60+. Co może powiedzieć psycholog człowiekowi doświadczonemu życiem, czy prawnik sporządzi w czasie warsztatów dobrze ułożony wzór testamentu, czy informatyk niedowidzącym seniorom wyjaśni jak posługiwać się internetem. Założenia dobra. Ale projekt - wydmuszka.

  Śmieszek


  2020-07-05 17:39:55
 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super pomysł. Z tego co pamiętam, to chyba kiedyś był jakiś dzień na naszym miejskim targowisku, gdzie działała mini giełda samochodowa.

  WcPicker


  2020-07-05 12:04:34
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Szanowni Państwo. Działalność Stowarzyszenia NSZ kierowana jest do wszystkich mieszkańców. Jest jeszcze szansa na wzięcie udziału w projekcie pt. Aktywne Szczytno od Przedszkola do Seniora, zarówno dla młodych jak i seniorów. Zapraszamy szczególnie gorąco młodzież. Nasze Stowarzyszenie działa od 2016 roku. W bieżącym roku realizujemy 3 duże projekty skierowane do wszystkich mieszkańców powiatu. Staramy się pozyskiwać zewnętrzne środki, na naszą działalność, którą dzielimy się z Państwem, wspierając przy okazji lokalny biznes. Nie zatrudniamy etatowych pracowników i opieramy się głównie na pracy naszych wolontariuszy. W bieżącym roku otrzymaliśmy statut organizacji OPP dzięki czemu będzie można nas wesprzeć 1% podatku. Gorąco zachęcamy, zważywszy, że nie korzystamy ze wsparcia finansowego lokalnych samorządów. Zapraszamy również do kontaktu i współpracy.

  Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia


  2020-07-05 01:17:18
 • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
  Kup se półwysep...postaw se kurnik.albo świniarnia..i doglądam jak masz lepsze pomysły....

  Durer421


  2020-07-04 20:49:43
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Zajęcia bezpłatne dla seniorów, a kiedy napiszą, że pozyskali inwestorów będzie praca dla bezrobotnych, ławeczki z przewijakami. Chloluszek z łyżwą tematy płytkie i zastępcze. Przestańcie mydlić oczy młodym, seniorom

  Zuza


  2020-07-04 17:30:43
 • Proboszcz nie chce już szkoły na kościół
  A kto twierdzi że budynek jest pod opieką konserwatorską? Jedyne dwa obiekty w Farynach wpisane do rejestru zabytków to: Faryny - cmentarz ewangelicki (mogiły ziemne, nr rej.: 269 z 30.01.1986 - dom (chata) nr 9, drewn., XVIII/XIX, nr rej.: dec. z 12.04.1968 (brak nr na decyzji)

  Mazur


  2020-07-04 12:04:10
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Sam nie narzekam zajęty od rana do wieczora lecz widzę pustkę wokół wielu starszych ludzi, którzy wypadli z aktywności zawodowej. Każda forma przywrócenia ich \"do obiegu\" jest ważna i cenna. Rozumiem rozżalenie niektórych osób młodszych. Macie jednak wokół swój świat, swoje aktywności, energię, która rozpiera. Nie zazdrośćcie seniorom, też nimi będziecie bardzo szybko. Piwko owszem ale dlaczego tylko na to niektórych stać? Dlaczego czekać aż ktoś mi zorganizuje coś atrakcyjnego. Masz dwie zdrowe ręce i głowę na karku? To już wystarczy aby się nie nudzić. Tylko trzeba trochę chęci.

  wiesław mądrzejowski


  2020-07-04 07:38:07
 • Rewitalizacja zamku krzyżackiego (zdjęcia)
  Do osobnika/osobniczki o nicku Ula. Żeby tacy ludzie jak ty bez przeszłości, bez tradycji, ludzie znikąd - podążajacy donikąd mogli przez chwilę otrzeć się o coś co nazywamy dobrem wyższym. Żebyś podążając wiecznie za garnkiem ziemniaków z kapustą przez ten ziemski padół mogła na chwilę przystanąć i pomyśleć o tym skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. Może podniesiesz czasami głowę znad michy i zwrócisz uwagę na otaczający świat. Bo tym się różnimy od zwierząt, że nie tylko spożywamy i wydalamy.

  Jacek


  2020-07-03 22:49:07