Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Kolejna galeria wchodzi do Szczytna


W listopadzie w Szczytnie zacznie działać kolejna galeria handlowa. Powstanie przy ulicy Wileńskiej, a dokładnie pomiędzy kościołem a sklepem Intermarche. Ma mieć około 6 tys. metrów powierzchni. Co ciekawe, może znaleźć się w niej restauracja sieci KFC.Budowa Galerii Arkadia Szczytno, bo taką nazwę ma nosić obiekt, ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Inwestor ma wszystkie pozwolenia i zezwolenia. Galeria ma zostać oddana do użytku już w listopadzie tego roku. Znajdowała będzie się ona przy ulicy Wileńskiej, a dokładnie na działce pomiędzy kościołem a sklepami Intermarche. Zwożone są tam materiały budowlane.

 

Podobne parki handlowe działką już w Pucku, czy Olecku. Inwestorem jest firma Arka Bud. Swoje miejsce ma znaleźć tam wiele sieciówek na przykład: Rossman, Jysk, CCC, Sinsay... Łącznie 16 punktów handlowych, ale to nie wszystko. Z informacji, do których udało się dotrzeć „Tygodnikowi Szczytno” wynika, że w centrum mogą pojawić się też profesjonalny klub fitness i siłownia, kawiarnia, restauracja. Nie jest wykluczone, że swoje miejsce znajdzie tam... KFC.


Reklama

Reklama

 

Fot. Dokładnie w tym miejscu już w listopadzie będzie działała nowa galeria handlowaKomentarze do artykułu

Alfredo

Postawili kilka słupów i od 2 miesięcy nic sie nie dzieje ... a otwarcie niby w listopadzie :)

młody

Czy będą tam GALERIANKI ?

Łukasz

Ja chciałbym tylko przypomnieć że w \"galerii\" która powstała na miejscu starego rynku, używany jest tylko parter. Nie chcę krakać i źle wróżyć ale z tymi galeriami może być za parę lat to samo. Pohulają jakiś czas dobrze a później dupa będzie

Też chcę pieniędzy

Myślę, że niektórzy myślą że komuna jeszcze trwa. Owszem pierwiastki powrotu do komuny mamy już wyraźne. Dajcie mieszkanie, dajcie pracę, a najlepiej dajcie pieniądze. Miasto nie jest od organizowania ludziom pracy. Poczytajcie sobie o zadaniach gminy. I te zadania miasto ma wypełniać (jak najlepiej) wobec mieszkańców. O pracę trzeba zadbać samemu, a zacząć od dobrej szkoły i później będzie łatwiej. Trochę za dużo tego rozdawnictwa, wszystkim się wydaje że im się należy. A co z tymi co ciężko tyrają. Czy pracują po to żeby rozdawać innym. Jak czytam \" dajcie ludziom zarabiać\" to pękam ze śmiechu, kto ma Ci dzieciaczku dać zarabiać (ktoś Ci zabrania) . Ja Ci daję i pozwalam, zarabiaj sobie ile chcesz, masz moje pozwolenie.

Mieszkaniec

A mi bardzo to odpowiada, im więcej sklepów tym większa konkurencja, atrakcyjniejszy towar i ceny. Chciałbym też więcej miejsc związanych z rozrywką (kino super) i wypoczynkiem. Chętnie po pracy spędzałbym czas nie w domu przed telewizorem, tylko \"gdzieś\" na terenie miasta. Szczytno to naprawdę fajne miasto, a pracę jak się chce można znaleźć . W dzisiejszych czasach odległości nie są wielkim problemem ( w promieniu ok. 50km). Problemem są chęci.

do Szczytnianin

Bardzo słuszna uwaga, otwieraj zakład, a nawet dwa. Szczytno ma określone granice administracyjne i nie dysponuje terenami wielkości odpowiadającej tego typu inwestorom jak Egger. No i jest delikatnie mówiąc na uboczu. Naszą szansą może być turystyka a nie przemysł. Tylko problem jest z mieszkańcami. Chcą ożywionego miasta ale jednocześnie chcą zamknąć centrum (Plac Juranda). Przeszkadzają im ludzie którzy do miasta przyjeżdżają lub przejeżdżają. Chcą obwodnicy, a jak będzie to w mieście zostaną tylko ptaki, których ślady są widoczne w centrum. Obawiam się że przy takiej mentalności mieszkańców tylko to (g...no) zostanie.

Szczytno2020

Dajcie ludziom zarabiać a nie tylko sklepy żeby wydawać pieniądze .

Godnie żyć

Może tak k.... trzeba pomyśleć rzekome nasze władze o jakiś zakładach pracy, a nie najlepiej na......... galerii, kebabów i barów. A ludzie żeby godnie żyć muszą wyjeżdżać, lub dojeżdżać do pracy!!! Więcej pozytywnych realizacji a nie. Masakra!!!

Odp do Ali

Eh czy to nie logiczne, że tych sklepów w istniejących miejscach już nie będzie ? Tylko przeniosą się ?

Szczytnianin

W Szczytnie brakuje zakładów, a nie sklepów. Wszyscy nas omijają . Jak Egger, czy fabryka czekolady. A Strefa stoi bez zmian, tylko zakłady z niej znikają.

Ali

Te same sklepy co i w Szczytnie juz są. Po co to komu??

Klara

Zastanówmy się , czy w Szczytnie brakuje nam tylko do szczęścia nowych galeri i marketów.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43