Czwartek, 29 Październik, Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii -

Reklama


Reklama

Kolarska sekcja sportowa w Dźwierzutach


W Dźwierzutach ma powstać pierwsza w naszym powiecie szkółka kolarska. Zainteresowanie tym sportem jest tam tak ogromne, że radni zmienili nawet regulamin przyznawania klubom dotacji.Jak tłumaczy „Tygodnikowi Szczytno” Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty, zmiana regulaminu była kosmetyczna, ale niezbędna.

 

- Uchyliliśmy paragraf, który mówił o tym, że aby otrzymać gminne wsparcie wniosek trzeba złożyć do końca września – mówi. - Dzięki temu szkółka kolarska będzie mogła otrzymać pieniądze właściwie w każdym momencie.

 


Reklama

A pieniądze szkole są niezbędne, by rozpocząć działanie na terenie gminy Dźwierzuty. Szkółka będzie funkcjonowała w ramach Gminnego Klubu Sportowego Dźwierzuty. W tej chwili skupia on wyłącznie piłkarzy.

Reklama

 

Pomysł utworzenia sekcji kolarskiej przyszedł z Biskupca.

 

- Jeden z trenerów kolarstwa zrobił rozeznanie na terenie gminy Dźwierzuty i okazało się, że jest u nas bardzo duże zainteresowanie tym sportem – mówi sekretarz Trusewicz. - Dlatego podjęliśmy decyzję o wsparciu tej inicjatywy.

 

Gmina na powstającą sekcję chce przeznaczyć 10 tys. zł. Za te pieniądze mają być kupione na przykład stroje, czy inne rzeczy niezbędne do treningów.

Osoby, które miałyby ochotę trenować kolarstwo mogą zgłaszać się do dyrektorów gminnych szkół.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze