Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Kobiety jak... rakiety


Mnóstwo energii potrzebują rakiety kosmiczne, by oderwać się od Ziemi. Może nieco mniej, ale też dużo tej energii potrzeba, by zgłębiać tajniki... używania rakiety. Mowa o paniach, które zdecydowały się poświęcić tej dziedzinie sportu i szlifują swoje umiejętności w szkółce, prowadzonej przez Tenis Club Szczytno.- Aktualnie w zajęciach uczestniczy siedem kobiet, ale już dwie kolejne zapowiedziały, że dołączą od początku nowego roku – mówi trener i prezes Witold Mocarski. - Uruchomiliśmy ten kurs właśnie z myślą o płci pięknej, bo... jakby to powiedzieć... kobiety na korcie wyglądają najpiękniej. Poza tym w ten sposób realizujemy cele Tenis Club Szczytno, w tym popularyzację tenisa ziemnego w powiecie szczycieńskim.

 

Tenisowe zajęcia odbywają się w sali należącej do ZS 1. Wcześniej ćwiczono w sali SP 6, ale tenisistów „przegonił” stamtąd trwający remont.


Reklama

 

- Korzystanie z sali w ZS 1, niestety, kosztuje, więc panie z własnej kieszeni składają się na te opłaty. Ale najważniejsze jest to, że naprawdę bardzo ciężko i wytrwale trenują – podkreśla Mocarski. - Ich zaangażowanie jest tak duże, że sam czuję się zmuszony też do większego wysiłku i rzetelnego przygotowania się do każdych zajęć. W treningach wspiera mnie czasem Krzysztof Pasiak, więc we dwóch jakoś sobie dajemy radę z tą kobiecą energią.

 

Szczycieńscy tenisiści, których sukcesywnie przybywa, liczą na to, że doczekają się budowy miejskich kortów na stadionie przy ulicy Śląskiej.

Reklama

 

- A gdy (jeśli) powstaną, to deklarujemy, że będziemy w zakresie tenisa nieodpłatnie szkolić dzieci i młodzież z okolicznych szkół – zapewnia Witold Mocarski. - Korzystając z okazji wszystkim tenisistkom i tenisistom, obecnym i przyszłym życzę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze