Piątek, 3 Kwiecień, Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Kobiety jak... rakiety


Mnóstwo energii potrzebują rakiety kosmiczne, by oderwać się od Ziemi. Może nieco mniej, ale też dużo tej energii potrzeba, by zgłębiać tajniki... używania rakiety. Mowa o paniach, które zdecydowały się poświęcić tej dziedzinie sportu i szlifują swoje umiejętności w szkółce, prowadzonej przez Tenis Club Szczytno.- Aktualnie w zajęciach uczestniczy siedem kobiet, ale już dwie kolejne zapowiedziały, że dołączą od początku nowego roku – mówi trener i prezes Witold Mocarski. - Uruchomiliśmy ten kurs właśnie z myślą o płci pięknej, bo... jakby to powiedzieć... kobiety na korcie wyglądają najpiękniej. Poza tym w ten sposób realizujemy cele Tenis Club Szczytno, w tym popularyzację tenisa ziemnego w powiecie szczycieńskim.

 

Tenisowe zajęcia odbywają się w sali należącej do ZS 1. Wcześniej ćwiczono w sali SP 6, ale tenisistów „przegonił” stamtąd trwający remont.


Reklama

 

- Korzystanie z sali w ZS 1, niestety, kosztuje, więc panie z własnej kieszeni składają się na te opłaty. Ale najważniejsze jest to, że naprawdę bardzo ciężko i wytrwale trenują – podkreśla Mocarski. - Ich zaangażowanie jest tak duże, że sam czuję się zmuszony też do większego wysiłku i rzetelnego przygotowania się do każdych zajęć. W treningach wspiera mnie czasem Krzysztof Pasiak, więc we dwóch jakoś sobie dajemy radę z tą kobiecą energią.

 

Szczycieńscy tenisiści, których sukcesywnie przybywa, liczą na to, że doczekają się budowy miejskich kortów na stadionie przy ulicy Śląskiej.

Reklama

 

- A gdy (jeśli) powstaną, to deklarujemy, że będziemy w zakresie tenisa nieodpłatnie szkolić dzieci i młodzież z okolicznych szkół – zapewnia Witold Mocarski. - Korzystając z okazji wszystkim tenisistkom i tenisistom, obecnym i przyszłym życzę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-03-06 10:01:37

Policjanci zapraszają kobiety do Rudki

  • Piątek, 2020-02-07 10:24:32

Zawód trwały jak... trwała

  • Piątek, 2019-01-04 09:28:41

Najlepsze rakiety są w gminie Dźwierzuty

  • Niedziela, 2018-12-30 22:09:44

Polowanie z tabletką gwałtu na kobiety

Reklama


Komentarze