Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Kobiety jak... rakiety


Mnóstwo energii potrzebują rakiety kosmiczne, by oderwać się od Ziemi. Może nieco mniej, ale też dużo tej energii potrzeba, by zgłębiać tajniki... używania rakiety. Mowa o paniach, które zdecydowały się poświęcić tej dziedzinie sportu i szlifują swoje umiejętności w szkółce, prowadzonej przez Tenis Club Szczytno.



- Aktualnie w zajęciach uczestniczy siedem kobiet, ale już dwie kolejne zapowiedziały, że dołączą od początku nowego roku – mówi trener i prezes Witold Mocarski. - Uruchomiliśmy ten kurs właśnie z myślą o płci pięknej, bo... jakby to powiedzieć... kobiety na korcie wyglądają najpiękniej. Poza tym w ten sposób realizujemy cele Tenis Club Szczytno, w tym popularyzację tenisa ziemnego w powiecie szczycieńskim.

 

Tenisowe zajęcia odbywają się w sali należącej do ZS 1. Wcześniej ćwiczono w sali SP 6, ale tenisistów „przegonił” stamtąd trwający remont.


Reklama

 

- Korzystanie z sali w ZS 1, niestety, kosztuje, więc panie z własnej kieszeni składają się na te opłaty. Ale najważniejsze jest to, że naprawdę bardzo ciężko i wytrwale trenują – podkreśla Mocarski. - Ich zaangażowanie jest tak duże, że sam czuję się zmuszony też do większego wysiłku i rzetelnego przygotowania się do każdych zajęć. W treningach wspiera mnie czasem Krzysztof Pasiak, więc we dwóch jakoś sobie dajemy radę z tą kobiecą energią.

 

Szczycieńscy tenisiści, których sukcesywnie przybywa, liczą na to, że doczekają się budowy miejskich kortów na stadionie przy ulicy Śląskiej.

Reklama

 

- A gdy (jeśli) powstaną, to deklarujemy, że będziemy w zakresie tenisa nieodpłatnie szkolić dzieci i młodzież z okolicznych szkół – zapewnia Witold Mocarski. - Korzystając z okazji wszystkim tenisistkom i tenisistom, obecnym i przyszłym życzę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-02-07 10:24:32

Zawód trwały jak... trwała

  • Piątek, 2019-01-04 09:28:41

Najlepsze rakiety są w gminie Dźwierzuty

  • Niedziela, 2018-12-30 22:09:44

Polowanie z tabletką gwałtu na kobiety

  • Czwartek, 2018-10-18 12:41:29

Kobiety też mają ciężką nogę

Reklama


Komentarze

  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

    dr


    2020-02-16 17:12:49
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Joanna


    2020-02-15 22:52:13
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    No to teraz mogę wreszcie się odnieść do tego nieszczęsnego listu p. Tadeusza Bogusza, bo doczekałem się Pana odpowiedzi nań w ostatnim numerze TS. Ponieważ krew mnie zalała z powodu tego, właściwego PiS stylu insynuacji - sugestii, stosowanego przez p. Bogusza. Większość średniego i starszego pokolenia mieszkańców Szczytna wie, czym przed laty, w jeszcze WSO MO (dla młodych: Wyższa Szkoła Oficerska Milicji Obywatelskiej), zajmował się p. Tadeusz Bogusz. Można byłoby pokusić się, w stylu p. Bogusza, o dywagacje w jakich okolicznościach pożegnał się ze \"szkółką\".

    Śmieszek


    2020-02-15 17:04:45