Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Klub Senior + działa już w Szczytnie (zdjęcia)


W Szczytnie ruszył Klub Seniora +. Z jego usług będzie korzystało 20 nestorów z naszego miasta. Klub uroczyście otwarto w piątek, 1 lutego. Powstał on w budynku po byłej filii biblioteki publicznej w Szczytnie, przy ulicy Solidarności.Obiekt do potrzeb seniorów dostosowana w ramach dofinansowania, które miasto otrzymało z Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020 Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Łączna kwota dotacji to 130 tysięcy złotych.

 

 

 

Rekrutację do klubu prowadził Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie.

 


 

Klub będzie działał trzy razy w tygodniu. Seniorzy będą tam spędzali wspólnie czas, ale też brali udział w aktywizujących warsztatach. W klubie na razie jest limit 20 miejsc, ale nie wykluczone, że on się zwiększy.

 

W piątek, 1 lutego na uroczystym otwarciu Klubu Senior + zjawili się oczywiście seniorzy, ale samorządowcy: miejscy, powiatowi i wojewódzcy.

 

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

 

Fot. UM Szczytno/Paweł SalamuchaKomentarze do artykułu

dr

Kryteria doboru przekazane do publicznej wiadomości były bardzo ogólnikowe. Kwota przeszło 200 tys. zł na utrzymanie klubu dla 20 członków- 3 razy w tygodniu po 6 godzin dziennie. Jakieś to wszystko dziwne- pełna otwartość ale coś \" nie trybi\". Czyżby klub dla elity? Może tak pełna lista zakwalifikowanych i jakie warunki kwalifikacji spełnili.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze