Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Kładka połączy zamek z ulicą Spacerową


Trwa rewitalizacja zamku w Szczytnie. Pracownicy przymierzają się właśnie do budowy kładki łączącej zamek z ulicą Spacerową. Powstały tam już pierwsze odwierty potrzebne do zamocowania kładki.



Przypomnijmy zamek „odbudowuje” Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane „ROMBUD” Sp. z o.o. Koszt całej inwestycji to ponad 14 mln 756 tys. zł.

 

Koncepcja odbudowy i zagospodarowania ruin zamku, dokumentacja i kosztorys powstały u schyłku poprzedniej kadencji samorządu. Dokumenty stanowiły też podstawę przyznanej dotacji, sięgającej – przy ówczesnych relacjach cenowych – 80% przewidywanych kosztów inwestycji czyli blisko 8 mln zł.


Reklama

 

Początkowo zakładano, że zamek oddany zostanie do użytku w 2020 roku. Termin realizacji inwestycji przedłużono jednak do 2021 roku.

 

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Reklama

 



Komentarze do artykułu

Korniszon

Jak mówi stare chińskie przysłowie! Jak Cię w nocy swędzi d..a, to Ci rano śmierdzi palec.

jgdxcjhmgnv

Juz widze te kontuzje najebkowiczow w dni i noce :)

Mieszkaniec Szczytna

A co z wieżą ciśnień i ją obudowującym koszmarkiem?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2020-05-17 21:33:57

Ulica Leśna do liftingu

  • Niedziela, 2019-12-22 14:28:23

Ulica Piaskowa z polbrukiem

  • Środa, 2019-10-30 09:49:35

Zamek wciąż pełen tajemnic (zdjęcia)

Reklama


Komentarze

  • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
    Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

    Korniszon


    2020-09-26 17:44:39
  • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
    Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

    Taki Tam


    2020-09-26 14:26:30
  • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
    Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

    Pies gończy


    2020-09-26 08:46:41
  • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
    RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

    Ziomal


    2020-09-26 04:27:50
  • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
    Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

    Śmieszek


    2020-09-25 14:14:20
  • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
    napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

    zuch


    2020-09-25 11:33:40
  • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
    Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

    Krzysztof Bączek


    2020-09-25 11:22:05
  • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
    Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

    obserwator


    2020-09-24 13:11:27
  • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
    Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

    Adrian


    2020-09-24 07:22:19
  • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
    Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

    Ja