Reklama


Reklama

Kilometry zamieniają na złotówki, które uratują życie Stefcia


Bank Spółdzielczy w Szczytnie i stowarzyszenie Wszystko dla Szczytna połączyli siły, aby ratować życie Stefanka Zgiepa. Twarzą projektu został znakomity ultramaratończyk Rafał Kot. Każdy przebiegnięty, przejechany (rolki, rower), czy przespacerowany kilometr to złotówka dla Stefcia. Do pokonania jest 11 tysięcy kilometrów. Do zyskania 11 tys. zł i życie chłopca.Akcja ruszyła w środę, 15 lipca, po południu. Jej szczegóły można znaleźć na stronie szczytnopomaga.pl bądź w placówkach Banku Spółdzielczego w Szczytnie oraz Wydziale Promocji Starostwa Powiatowego w Szczytnie.

 

Kilometry z dowodem

 

- Aby wziąć udział w akcji trzeba udokumentować te przebyte kilometry, na przykład zrobić screen z aplikacji biegowej na smartfonie, przyjść do placówki banku bądź naszego wydziału, gdzie zostanie potwierdzona liczba kilometrów – mówi Rafał Kiersikowski, naczelnik Wydziału Promocji w szczycieńskim starostwie. - Na koniec każdego dnia liczba pokonanych kilometrów będzie sumowana, a kwota przelewana na specjalne subkonto w Banku Spółdzielczym. Na razie do wybiegania jest 11 tysięcy złotych, które na ten cel przeznaczył Bank Spółdzielczy w Szczytnie partner strategiczny projektu. Zapraszamy jednak do wsparcia tej akcji także innych partnerów.

 

 

Zakończy się piknikiem i... bieganiem

 

 

9 sierpnia odbędzie się podsumowanie akcji nad Jeziorem Małym Domowym w Szczytnie. Pojawią się tam na przykład biegacze z Klubu Biegowego Jurund, którzy są współorganizatorami akcji.


Reklama

 

- Będzie to forma pikniku z wesołym miasteczkiem i akcją „Dokręcamy kilometry”, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł dołożyć swój kilometr i otrzymać pamiątkowy certyfikat podpisany przez samego Stefcia – mówi Rafał Kiersikowski. - Przewidzieliśmy też nagrody indywidualne dla osób, które wykręcą na rzecz Stefcia najwięcej kilometrów.

 

Na potrzeby akcji powstał nawet specjalny spot promocyjny. Do obejrzenia jest między innymi na stronie „Tygodnika Szczytno”.

 

 

 

Bank Spółdzielczy w Szczytnie bankiem pierwszej potrzeby

 

- Dla nas, jako Banku Spółdzielczego w Szczytnie, udział w takich akcjach charytatywnych to naturalna rzecz – mówi Krzysztof Karwowski, prezes BS w Szczytnie. - Jesteśmy instytucją mocno zaangażowaną w sprawy lokalne naszego regionu. Chcemy być postrzegani, jako bank pierwszego wyboru w sprawach społeczno-gospodarczych.

Reklama

 

I w tym przypadku nie kończy się na słowach. Pracownicy banku robili pompki i przysiady na rzecz Stefcia. Teraz bank przeznaczył solidną kwotę na akcję biegową. - Dodatkowo za każdą osobę, która założy w naszym banku konto lub je przeniesie z innej placówki do nas przelejemy na rzecz Stefcia po 10 zł – mówi prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie. - Szczegóły akcji można poznać na stronie szczytnopomaga.pl. Powoli zastanawiamy się też na powołaniem fundacji, która mogłaby w takich sytuacjach szybko i skutecznie pomagać w takich przypadkach, w jakiej znalazła się rodzina Zgiepów.

 

* * *

 

Przypomnijmy. U Stefcia zdiagnozowano krytyczną stenozę aortalną, dysfunkcję lewej komory serca i wadę zastawki mitralnej. Ratunkiem dla chłopca jest operacja w Children's Boston Hospital. Koszt zabiegu to ponad milion złotych. Wyznaczony został już jego termin - operacja ma zostać przeprowadzona 24 września.

 

 

 

Fot. Bank Spółdzielczy włączył się w akcję ratowania życie Stefanka Zgiepa.Komentarze do artykułu

Dzo blak

Dwa największe w mieście cwaniaki Kiersikowski i Wilczek jak zawsze podpinają się pod akcje brakuje tylko Łachacza do przypisania sonie kolejnych zasług. Pewnie 9 sierpnia objawi się też i Łachacz :D

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04