Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Kijewski z trzecim wynikiem w historii


W hali AWF w Warszawie odbyły się Zawody Kontrolne Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. W zawodach wzięli udział sportowcy Gwardii Szczytno oraz LKS Masuria Jęcznik. Świetny występ zanotowali kulomioci.Gwardię Szczytno reprezentowało pięciu kulomiotów - Karol Kijewski, Marcel Ambroziak, Kacper Ruciński, Jakub Borkowski i Sebastian Łukszo.

 

Rozpoczął najmłodszy w stawce Karol Kijewski. W warszawskim mityngu nie startowali zawodnicy w kategorii U16, więc Karol tym razem wystartował gościnnie i... nietypowo, bo w kuli 4-kilogramowej.

 

Już podczas pierwszej próby poprawił swój rekord życiowy (14.14 m) na 15.09 m. W kolejnej dołożył kilka centymetrów i było to już 15.18 m. Po trzech spalonych w ostatniej kolejce Karol „spiął się” i zaliczył 16.72 m! Jest to trzeci wynik w historii polskiej lekkiej atletyki w kategorii U16, zaledwie 44 centymetry gorszy od rekordu Polski! Warto dodać, że tym samym Karol poprawił rekord życiowy o bagatela ponad 2.5 metra!

 

Kolejny na starcie w kategorii U18 pojawił się Marcel Ambroziak. Niestety, nasz zawodnik nie zaliczył żadnej próby, trzykrotnie wyrzucając kulę poza sektor i zakończył zmagania po trzech kolejkach nie zostając sklasyfikowany...

 


Reklama

W rywalizacji juniorów (U20) zameldowali się Kacper Ruciński i wicelider światowych tabel - Jakub Borkowski. Kacper Ruciński po raz kolejny spisał się na przyzwoitym poziomie w granicach rekordu życiowego (14.35 m) i drugi konkurs z rzędu zakończył z identycznym rezultatem – 14.30 m.

 

Jakub Borkowski stanął do walki w bezpośrednim pojedynku z aktualnym Mistrzem Polski U20 - Piotrem Goździewiczem z Kalisza. Nasz zawodnik już w pierwszej kolejce pchnął kulę na odległość 18.47 m! Jego utytułowany rywal (m.in. brązowy medalista Mistrzostw Europy U18) odpowiedział w drugiej kolejce pchnięciem na 18.46 m. Do szóstej kolejki zawodnicy szli niemal „łeb w łeb”. W ostatniej kolejce miotacz Gwardii Szczytno pokazał, że prowadzenie przez cały konkurs nie było przypadkiem, „dołożył” na 18.60 m i wygrał konkurs.

 

W rywalizacji seniorów z wynikiem 19.02 tryumfował Sebastian Łukszo. Był to drugi z rzędu konkurs Sebastiana z wynikiem ponad 19-metrowym i po raz kolejny w bezpośrednim starciu pokonał rywali, z którymi już za miesiąc będzie konkurował na Mistrzostwach Polski seniorów. Aktualnie Sebastian zajmuje trzecie miejsce na listach krajowych, ustępując tylko reprezentantom Polski z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Doha - prowadzącemu Konradowi Bukowieckiemu i drugiemu Jakubowi Szyszkowskiemu.

Reklama

 

Lekkoatletyka Szczytno

 

Wyniki kulomiotów:

 

Seniorzy (7.26 kg)

 

1 ŁUKSZO Sebastian 29.07.1994 PKS Gwardia Szczytno WN 19.02

 

M U20 (6 kg)

 

1 BORKOWSKI Jakub 26.06.2001 PKS Gwardia Szczytno WN 18.60

 

M U16 (4 kg)

 

1 KIJEWSKI Karol 10.10.2005 PKS Gwardia Szczytno WN 16.72 PB

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama