Sobota, 11 Lipiec, Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi -

Reklama


Reklama

Kijewski z trzecim wynikiem w historii


W hali AWF w Warszawie odbyły się Zawody Kontrolne Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. W zawodach wzięli udział sportowcy Gwardii Szczytno oraz LKS Masuria Jęcznik. Świetny występ zanotowali kulomioci.



Gwardię Szczytno reprezentowało pięciu kulomiotów - Karol Kijewski, Marcel Ambroziak, Kacper Ruciński, Jakub Borkowski i Sebastian Łukszo.

 

Rozpoczął najmłodszy w stawce Karol Kijewski. W warszawskim mityngu nie startowali zawodnicy w kategorii U16, więc Karol tym razem wystartował gościnnie i... nietypowo, bo w kuli 4-kilogramowej.

 

Już podczas pierwszej próby poprawił swój rekord życiowy (14.14 m) na 15.09 m. W kolejnej dołożył kilka centymetrów i było to już 15.18 m. Po trzech spalonych w ostatniej kolejce Karol „spiął się” i zaliczył 16.72 m! Jest to trzeci wynik w historii polskiej lekkiej atletyki w kategorii U16, zaledwie 44 centymetry gorszy od rekordu Polski! Warto dodać, że tym samym Karol poprawił rekord życiowy o bagatela ponad 2.5 metra!

 

Kolejny na starcie w kategorii U18 pojawił się Marcel Ambroziak. Niestety, nasz zawodnik nie zaliczył żadnej próby, trzykrotnie wyrzucając kulę poza sektor i zakończył zmagania po trzech kolejkach nie zostając sklasyfikowany...

 


Reklama

W rywalizacji juniorów (U20) zameldowali się Kacper Ruciński i wicelider światowych tabel - Jakub Borkowski. Kacper Ruciński po raz kolejny spisał się na przyzwoitym poziomie w granicach rekordu życiowego (14.35 m) i drugi konkurs z rzędu zakończył z identycznym rezultatem – 14.30 m.

 

Jakub Borkowski stanął do walki w bezpośrednim pojedynku z aktualnym Mistrzem Polski U20 - Piotrem Goździewiczem z Kalisza. Nasz zawodnik już w pierwszej kolejce pchnął kulę na odległość 18.47 m! Jego utytułowany rywal (m.in. brązowy medalista Mistrzostw Europy U18) odpowiedział w drugiej kolejce pchnięciem na 18.46 m. Do szóstej kolejki zawodnicy szli niemal „łeb w łeb”. W ostatniej kolejce miotacz Gwardii Szczytno pokazał, że prowadzenie przez cały konkurs nie było przypadkiem, „dołożył” na 18.60 m i wygrał konkurs.

 

W rywalizacji seniorów z wynikiem 19.02 tryumfował Sebastian Łukszo. Był to drugi z rzędu konkurs Sebastiana z wynikiem ponad 19-metrowym i po raz kolejny w bezpośrednim starciu pokonał rywali, z którymi już za miesiąc będzie konkurował na Mistrzostwach Polski seniorów. Aktualnie Sebastian zajmuje trzecie miejsce na listach krajowych, ustępując tylko reprezentantom Polski z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Doha - prowadzącemu Konradowi Bukowieckiemu i drugiemu Jakubowi Szyszkowskiemu.

Reklama

 

Lekkoatletyka Szczytno

 

Wyniki kulomiotów:

 

Seniorzy (7.26 kg)

 

1 ŁUKSZO Sebastian 29.07.1994 PKS Gwardia Szczytno WN 19.02

 

M U20 (6 kg)

 

1 BORKOWSKI Jakub 26.06.2001 PKS Gwardia Szczytno WN 18.60

 

M U16 (4 kg)

 

1 KIJEWSKI Karol 10.10.2005 PKS Gwardia Szczytno WN 16.72 PB

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2020-02-25 20:00:54

Kino w Galerii Jurand wraca do historii

  • Czwartek, 2020-01-30 12:17:18

Kulomioci górą, Kijewski najlepszy

  • Niedziela, 2019-09-29 14:38:16

50+ Kijewskiego

  • Sobota, 2019-09-21 19:07:15

Podwójne złoto Karola Kijewskiego

  • Środa, 2018-10-17 13:01:37

Lekcja lokalnej historii na... ulicach

Reklama


Komentarze

  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

    CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


    2020-07-10 16:28:54
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

    Do K.arzyna


    2020-07-10 16:02:10
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    To że jest poniemiecki pozarywany bruk na tej drodze przez wieś niepoprawny od kilkunastu lat to winni są:dyrektorzy Zarządu dróg , włodarze dawnej gminy obecnie miasta Pasym oraz mieszkańcy tej wsi. Od drugiej wojny światowej obecnie mija 75 lat i przez ten czas nawet metr bieżący asfaltu na tym bruku nie został położony, a więc Brawo Wy za starania się. Obecny nowy dyrektor rozpoczął naprawianie tej drogi i z czasem pewnie pojawi się na niej asfalt a wtedy szczęki wam opadną z wrażenia. Koniec polemiki. Dziękuję za uwagę i do spotkania na asfaltowej drodze u was.

    Do zakłamanego .....,


    2020-07-10 15:42:59
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    Piszę o naprawie drogi w CENTRUM wsi Dźwiersztyny czytaj uważnie:: w centrum to nie na koncu! Coś zalali coś ubili i jezdnia w chwili obecnej jest podzielona na pol. Na jedenj połowie jezdni stoi woda, druga połowa jezdni to głębokie dziury. Jest zrobione na odwal i tyle. Chyba że nawet nie zauwazyles tego remontu w centrum wsi bo jest gorzej niż było wiec ciężko nazwać to remontem. Spaprali robotę i tyle!

    Do zakłamanego...


    2020-07-10 11:00:13
  • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Pozdrawiam jeszcze może żyjących partyjniaków i SB-ków Na cmentarzu odkryłem grób niejakiej Sabiny Mesojed, bylej dyrektorki Liceum Wychowawczyń Przedszkoli opatrzony krzyżem A kto kiedyś zabranial w niedzielę chodzenia do kościola młodzieży w internacie? Widać jak trwoga to do Boga.

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


    2020-07-10 02:24:38
  • Szczytno odcięte od wody
    Ta woda jest mętna a po każdym przegotowaniu coś pływa, są oka jak w rosole! Jest mętna wygląda jakby była prosto z jeziora! Do każdego gotowania myję dokładnie rondel, który po wylaniu wody jest biały od osadu na pół milimetra! Jakby potarta kreda. Można w garnku pisać, jak na tablicy! Woda ma okropny smak! Żyję długo na tym świecie, ale jeszcze nigdy takiej wody nie piłam! Boję się o nasze zdrowie i życie! I dziwię się, że nikt o tym nie mówi - może dlatego, że w czajnikach nic nie widzą! Dlaczego Sanepid tego nie zbada? Awaria był ok dwa tygodnie temu a dziś jest 09.07.2020r

    B.M.W Szczytno ul. Polska 9/12


    2020-07-09 22:28:26
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    Przejeżdżam przez tę wieś i ktoś tu głupoty wypisuje że jest gorzej niż było , kiedyś strach było przejechać przez te bagno na drodze że woda do auta przez progi się naleje. Odnośnie jednej i drugiej strony drogi ktoś tu pisze znowu brednie a mianowicie na poboczu z jednej strony drogi stoi nie woda ale gnojowica spływająca z obory od gospodarza natomiast z drugiej strony jest położona kostka brukowa jest chodnik. Wstyd jest tak kłamać i wprowadzać w błąd innych !.

    Do zakłamanego mieszkańca z Dżwiersztyn.


    2020-07-09 16:43:22
  • Rybne trofea z Domowego
    A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

    Bajki wędkarzy.


    2020-07-09 10:29:52
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

    Dźwiersztyny mają głos!


    2020-07-09 10:23:55
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

    Donder


    2020-07-09 05:27:41