Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Kierowcy noga z gazu! Zima potrafi zaskoczyć nawet... zimą


W ciągu ostatnich dni, szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu kilku kolizji drogowych. Zmienne warunki atmosferyczne - opady śniegu, śniegu z deszczem czy deszczu nie sprzyjają okazują się zbyt trudne dla wieli kierowców.We wtorek (05.01.21r.) parę minut po godzinie 12:00 na trasie Szczytno – Nowiny doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Seat Leon.

 

- Z ustaleń funkcjonariuszy z referatu ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, iż 28-letni kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku, czego najechał na przydrożny rów melioracyjny i dachował – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 

 

28-letni mieszkaniec Wielbarka w pojeździe przewoził dwóch pasażerów. Na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 28-latek został ukarany mandatem karnym.


Reklama

 

Reklama

 

W środę (06.01.21r.) parę minut przed godziną 11:00 w miejscowości Jerutki w gminie Świętajnie kierujący pojazdem marki Seat Leon wjechał do przydrożnego rowu. Z ustaleń szczycieńskich funkcjonariuszy wynika, iż powodem kolizji było również niedostosowanie przez kierującego prędkości do warunków panujących na drodze. 68-letni mieszkaniec Olsztyna nie wymagał hospitalizacji medycznej. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Podróżował sam. Za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym.

 

 

- Nadmierna prędkość to nieustannie jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach, czyli wypadków śmiertelnych – przestrzega sierżant Cyganiuk. - Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, stwarzając przy tym realne zagrożenie dla innych, jadących prawidłowo, uczestników ruchu drogowego. Kierowco noga z gazu! Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Okres zimowy to czas trudny dla kierowców. Zmienne warunki atmosferyczne nie sprzyjają bezpieczeństwu. Dlatego bierzmy pełną odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze