Reklama


Reklama

Kierowca „na” amfetaminie zatrzymany


Zarzut kierowania skodą pod działaniem amfetaminy oraz zarzut „majstrowania” przy wskaźniku drogomierza, usłyszał 40-letni mieszkaniec Wielbarka. Policjanci zatrzymali go w czwartek, 18 czerwca.Mężczyzna do kontroli drogowej został zatrzymany około godziny 4 na ulicy Ogrodowej w Wielabrku.

 

- Auto, którym się poruszał nie posiadało aktualnych badań technicznych, kierowca nie miał też przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu, bo został on wcześniej zatrzymany już przez policjantów z uwagi na to, iż pojazd stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 

 

To jednak niejedyne przewinienia, które zostały odnotowane przez funkcjonariuszy podczas kontroli. 40-letni mieszkaniec Wielbarka przyznał się, że sam „majstrował” przy drogomierzu i znacznie obniżył ilość przejechany w skodzie kilometrów.


Reklama

 

Z uwagi na to, iż stan psychofizyczny 40-latka wzbudził w policjantach wątpliwość, kierowca został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie.

 

- Badanie potwierdziło, że kierowca jest pod wpływem narkotyków – amfetaminy – mówi Izabela Cyganiuk.

 

40-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz kierowca, oprócz odpowiedzialności karnej za kierowanie pod działaniem narkotyków, za które grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, odpowie także za przestępstwo z art. 306a k. k., czyli zmianę wskazania drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru. Przypominamy, że za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

ReklamaKomentarze do artykułu

Robson

Wstrząsające. Cóż za wynik powiatowej policji!

Napisz

Reklama


Komentarze