Reklama


Reklama

Kierowca forda w areszcie, odpowie za śmiertelne potrącenie pieszego


36-letni kierowca forda, który jest podejrzany o śmiertelne potrącenie pieszego w okolicach Nowego Gizewa usłyszał zarzuty, między innymi nieumyślnego spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Dodatkowo okazuje się, że 36-latek mógł być pod wpływem środków odurzających. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia. Usłyszał trzy zarzuty: nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, jazdy pod wpływem środka odurzającego oraz nieudzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu bezpośredniego zagrożenia życia bądź zdrowia.

 

36-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na 3 miesiące.

 

 

Przypomnijmy. W piątkowy poranek (06.11.2020r.) około godz. 7:30 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w okolicy miejscowości Nowe Gizewo, w przydrożnym rowie przy drodze krajowej nr 57, zostało odnalezione ciało mężczyzny.


Reklama

 

 

Na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe. Po potwierdzeniu zgonu mężczyzny, na miejscu zdarzenia pracowali szczycieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny.

 

Szczycieńscy kryminalni w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych, już po paru godzinach od zgłoszenia zatrzymali 36-letniego mieszkańca Szczytna, który w tym dniu przejeżdżał tą trasą. Samochód, z którego mężczyzna korzystał, posiadał uszkodzenia typowe dla takiego zdarzenia, dlatego został zabezpieczonych i poddany oględzinom.

Reklama

 

 

Ustalona została również tożsamość potrąconego mężczyzny. To 46-letni mieszkaniec gminy Szczytno.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze